کد خبر: ۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷- 28 May 2022
آیت‌الله مدرسی یزدی:
امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه حادثه متروپل ضعف شدید نظارتی در کشور را به خوبی نشان داد، گفت: نظارت بر ساخت‌و‌ساز بدون بهانه‌گیری بیجا از مردم افزایش یابد.

حادثه متروپل ضعف شدید نظارتی را به خوبی نشان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تسلیت شهادت جانسوز حضرت امام صادق(ع) اظهار داشت: آن حضرت چهره پرنور و درخشانی بودند که عالم از نور ایشان روشن است.

وی تصریح کرد: حتی مخالفان آن حضرت به عظمت ایشان از لحاظ علمی، معنوی، مدیریت، درجات قرب به خدا و فهم اداره اجتماع و دیگر جنبه‌های بلند و با ارزش انسانی اعتراف کردند.

امام جمعه موقت یزد افزود: خداوند متعال خواست که این جنبه‌های بزرگ از وجود حضرت امام صادق(ع) ساتع شود و مشیت الهی بر این بوده که هر یک از ائمه با وجودی که همه در اوج کمالات هستند در یک جنبه بروز و ظهور داشته باشند.

آیت‌الله مدرسی یزدی با بیان اینکه حضرت امام صادق(ع) در ارتباط با نماز تاکیدات فراوانی داشتند ادامه داد: آن حضرت می‌فرمایند هرگز شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی‌رسد و باید بدانیم همانطور که نماز بدون ولایت ارزش ندارد، ولایت بدون نماز هم نمی‌تواند ما را از آتش جهنم دور کند.

وی با بیان اینکه فردا روز مجلس و قانون‌گذاری است گفت: فرمایشات مقام مظعم رهبری یک کلمات گهرباری بود که مجلس باید آن را مورد توجه قرار دهد و علاوه بر مجلس دیگر قوا هم باید از این فرمایشات برای انجام وظایفاتشان بهره ببرند.

امام جمعه موقت یزد بر ضرورت افزایش رسیدگی و نظارت دیوان محاسبات و بازرسی کشور تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی که ما در کشور داریم بحث نظارت‌های کمی است که در برخی عرصه‌ها انجام می‌شود.

عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینکه وظیفه قوه قضائیه پیشگیری از جرم است و باید این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار دهد گفت: در قضیه برج متروپل متاسفانه عدم وجود نظارت به خوبی مشهود است؛ اگر قانون در ارتباط با نظام مهندسی و شهرداری و ساخت و سازها کم داریم خب پیگیری شود تا قانون‌های محکمی تدوین گردد ولی اگر قانون کافی داریم باید اجرا و نظارت شود.

وی خاطرنشان کرد: قوانین مربوط به ساخت‌و‌ساز در عین اینکه حفظ امنیت مردم، خدمات‌دهی شهرداری‌ها و امثال آنها را انجام می‌دهد با منافع مردم و علاقه آنها همراه باشد و بهانه‌های دست‌و‌پاگیر را کنار بگذاریم.

آیت‌الله مدرسی یزدی ساختمان‌سازی‌هایی مثل متروپل را با این حجم مشکلات خیانت دانست و گفت: امروز اگر در هر بخش کشور خدای ناکرده مسئولی خیانت کند، وظیفه را درست انجام ندهد و مردم را اذیت کند خیانت به خدا و اسلام و رهبری و مردم کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان شنبه برگزار می‌شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ مهر ۱۴۰۲

رقابت شبیه‌سازی شورای نگهبان فرصتی برای آشنایی دانشجویان با این نهاد است

پیروی از آموزه‌های پیامبر(ص) راه درمان جاهلیت مدرن است/ امام صادق(ع) یکی از بزرگ‌ترین پرچمداران وحدت امت اسلام هستند

شورای نگهبان موافق تشویق مبارزان با مفاسد اقتصادی است

اعضای شورای نگهبان بر لزوم رعایت دقیق قانون تاکید کردند/ وزرای کشور و اطلاعات از آمادگی دولت برای برگزاری انتخابات خبر دادند

گزارش تصویری اولین همایش اعضای هیات‌های نظارت استانی سراسر کشور

دکتر صادقی مقدم: شبکه نظارت مردمی مدافعان حریم مردم‌سالاری دینی هستند

دکتر کدخدایی: نظریه «مردم‌سالاری دینی» رهبر معظم انقلاب شایسته تولید ادبیات دانشگاهی است/ دشمنان به دنبال تغییر اولویت‌ها و راهبردهای کشور هستند

اعلام آمادگی وزیر اطلاعات برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم/ شورای نگهبان یک نهاد مرکزی برای حفظ ارزش‌ها و قانون اساسی است/ حذف ارز ترجیهی از اقدامات شجاعانه دولت بود

پربازدید ها

بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است

"طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد مصوبه کنکوری مجلس

طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران

آغاز اولین همایش نظارت انتخاباتی شورای نگهبان در مشهد/ وزرای کشور و اطلاعات میهمانان روز اول

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ مهر ۱۴۰۲

آیت‌الله جنتی: برای تحقق ارزش‌های الهی در دوره انتظار باید مجاهدت کرد/ ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با انحرافات فرهنگی