کد خبر: ۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷- 28 May 2022
آیت‌الله مدرسی یزدی:

حادثه متروپل ضعف شدید نظارتی را به خوبی نشان داد

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه حادثه متروپل ضعف شدید نظارتی در کشور را به خوبی نشان داد، گفت: نظارت بر ساخت‌و‌ساز بدون بهانه‌گیری بیجا از مردم افزایش یابد.

حادثه متروپل ضعف شدید نظارتی را به خوبی نشان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تسلیت شهادت جانسوز حضرت امام صادق(ع) اظهار داشت: آن حضرت چهره پرنور و درخشانی بودند که عالم از نور ایشان روشن است.

وی تصریح کرد: حتی مخالفان آن حضرت به عظمت ایشان از لحاظ علمی، معنوی، مدیریت، درجات قرب به خدا و فهم اداره اجتماع و دیگر جنبه‌های بلند و با ارزش انسانی اعتراف کردند.

امام جمعه موقت یزد افزود: خداوند متعال خواست که این جنبه‌های بزرگ از وجود حضرت امام صادق(ع) ساتع شود و مشیت الهی بر این بوده که هر یک از ائمه با وجودی که همه در اوج کمالات هستند در یک جنبه بروز و ظهور داشته باشند.

آیت‌الله مدرسی یزدی با بیان اینکه حضرت امام صادق(ع) در ارتباط با نماز تاکیدات فراوانی داشتند ادامه داد: آن حضرت می‌فرمایند هرگز شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی‌رسد و باید بدانیم همانطور که نماز بدون ولایت ارزش ندارد، ولایت بدون نماز هم نمی‌تواند ما را از آتش جهنم دور کند.

وی با بیان اینکه فردا روز مجلس و قانون‌گذاری است گفت: فرمایشات مقام مظعم رهبری یک کلمات گهرباری بود که مجلس باید آن را مورد توجه قرار دهد و علاوه بر مجلس دیگر قوا هم باید از این فرمایشات برای انجام وظایفاتشان بهره ببرند.

امام جمعه موقت یزد بر ضرورت افزایش رسیدگی و نظارت دیوان محاسبات و بازرسی کشور تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی که ما در کشور داریم بحث نظارت‌های کمی است که در برخی عرصه‌ها انجام می‌شود.

عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینکه وظیفه قوه قضائیه پیشگیری از جرم است و باید این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار دهد گفت: در قضیه برج متروپل متاسفانه عدم وجود نظارت به خوبی مشهود است؛ اگر قانون در ارتباط با نظام مهندسی و شهرداری و ساخت و سازها کم داریم خب پیگیری شود تا قانون‌های محکمی تدوین گردد ولی اگر قانون کافی داریم باید اجرا و نظارت شود.

وی خاطرنشان کرد: قوانین مربوط به ساخت‌و‌ساز در عین اینکه حفظ امنیت مردم، خدمات‌دهی شهرداری‌ها و امثال آنها را انجام می‌دهد با منافع مردم و علاقه آنها همراه باشد و بهانه‌های دست‌و‌پاگیر را کنار بگذاریم.

آیت‌الله مدرسی یزدی ساختمان‌سازی‌هایی مثل متروپل را با این حجم مشکلات خیانت دانست و گفت: امروز اگر در هر بخش کشور خدای ناکرده مسئولی خیانت کند، وظیفه را درست انجام ندهد و مردم را اذیت کند خیانت به خدا و اسلام و رهبری و مردم کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

سلوک، معنویت، اخلاق و دیانت را از بزرگان یاد بگیریم

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد