کد خبر: ۸۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳- 11 May 2022
آیت الله حسینی خراسانی در گفت‌وگو با رسا مطرح کرد؛
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: به مردم حق می دهیم که از مشکلات اقتصادی رنجور باشند و قطعا این مشکلات با تلاش بیشتر مسئولان و همیاری مردم حل خواهد شد.

تلاش مسئولان و همراهی مردم، راه حل گذر از مشکلات کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا با اشاره به اهمیت طرح اصلاح اقتصادی دولت سیزدهم و لزوم همراهی مردم گفت: در اینکه ما در جامعه در شرایط کنونی با یک سلسله مشکلات از جمله مشکل فراگیر و آزاردهنده معیشتی و اقتصادی مواجه ایم هیچ شبهه ای نیست.

وی افزود: در اینکه دولتمردان و مسؤولان بایستی همت کنند و تمام توان خود را به کار گرفته و از نیروهای کارآمد دلسوز کمک بگیرند تا این مشکلات را هرچه زودتر کم و در نهایت برطرف کنند، این هم از مطالبات به حق نظام و مردم از مسؤولان نظام است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به لزوم بکارگیری نیروهای متخصص و کارآمد در بدنه دولت ابراز کرد: در اینکه بعضی از مسؤولان ما شاید از شایستگی و توانایی های لازم مدیریتی برخوردار نباشند، بحث مهمی است که کسی در آن اشکال ندارد و بایستی دولت تدبیری برای به کارگیری نیروهای کارآمد و متعهد به کار ببندد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر مطالبات به حق و فوری مردم و با توجه به واقعیات اجتماعی، منطقه ای و بین المللی یادآور شد: عده ای هرچند از سر دلسوزی به خاطر همراهی با مردم عزیز و نجیب ایران اظهارنظرهایی می کنند که نتیجه اش نادیده گرفتن این همه خدمات و افتخارات نظام می شود.

وی ادامه داد: برخی اظهارنظرهای ناخواسته منجر به همسویی و همصدایی با معاندان و دشمنان نظام و کشور می شود و دامن زدن به روحیه یأس و ناامیدی مردم و اتهام زنی به مدیریت نظام به ناکارآمدی مدیریت نظام منجر می شود که از این مسائل باید پرهیز کرد.

آیت‌الله حسینی خراسانی راه حل منصفانه و واقع بینانه را نقدی دانست که به تضعیف نظام و تقویت جبهه عناد با کشور منجر نشود و تصریح کرد: مطالبه و نقد مسؤولان لازم و ضروری است تا تلاش خود را بیشتر کنند اما مردم عزیز همانند چهل و سه سال گذشته که طوفان های دشواری را پشت سر گذاشته اند باید وفاداری، همراهی و صبر خود را از دست ندهند.

وی با اشاره به حضور و حمایت مردم در بزنگاه ها از نظام اسلامی ایران خاطرنشان کرد: حل مشکلات به تضعیف و دامن زدن به ناامیدی و مطرح کردن ناکارآمدی نظام نیست چرا که این همان خواسته دشمنان قسم خورده نظام اسلامی است و خلاف مصالح کشور، مردم و آرمان‌های نظام است لذا باید بیش از پیش به هوش باشیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به همراهی و هوشیاری مردم گفت: منظور ما این نیست که مسؤولان بی نقص هستند بلکه آن ها باید بیشتر از گذشته تلاش کنند و منظور ما از تلاش تنها دوندگی و کار فیزیکی نیست بلکه باید فکر کنند و کار کارشناسانه انجام دهند.

وی با تاکید بر استفاده از نیروهای کارآمد ابراز کرد: اگر فکر می کنند بدنه مدیریت ضعف هایی دارد باید جبران کنند چرا که نیروهای کارآمد، خلاق و دلسوز در کشور کم نداریم از این رو باید ملاحظلات سیاسی را کنار گذاشته و نیروهای کارآمدِ دلسوزِ وفادار به نظام و ملت را وارد عرصه مدیریت کنند.

آیت‌الله حسینی خراسانی با توجه به عبور از بحران های پیش رو و شکست دشمنان نظام اظهار کرد: با این وجود به مردم حق می دهیم که از مشکلات اقتصادی رنجور باشند اما هیچ یک از مشکلات نمی‌تواند نتیجه اش تضعیف دولت و مدیریت کشور باشد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: مطالبات مردم به حق و رنج دهنده است اما دوستان انقلاب نباید حرف هایی را با نیت دلسوزی القاء کنند که نتیجه اش همان باشد که دشمن دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

بیانات رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمنان را برملا و صحنه فتنه‌انگیزی آنها در کشور را روشن کرد

نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان شنبه برگزار می‌شود

اغتشاشات اخیر انتقام دشمنان از دستاوردهای انقلاب است

دشمن می‌خواهد امنیت کشور را از بین ببرد/ امیدوارم مجلس قانون انتخابات را اصلاح کند

بیانیه شورای نگهبان درباره حوادث اخیر

تنها راه حل مسائل کشور "احترام به قانون" است

رئیس جمهور از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای دفاع از حقوق مردم مسلمان ایران استفاده کند/ دشمنان، دشمنی خود را کنار نگذاشته‌اند بلکه نوع دشمنی تغییر کرده است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

تایید اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج/ امیدوارم این اقدام مرهمی بر آلام این بیماران باشد

روایت سخنگوی شورای نگهبان از مراسم اربعین امسال/تشکر از مردم عراق

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

شورای نگهبان طرح دوفوریتی استفساریه قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را مغایر شرع و قانون اساسی ندانست

مراسم ترحیم آیت‌الله ناصری در مسجد ارگ تهران برگزار شد + گزارش تصویری

سامانه ارتباطات شورای نگهبان رونمایی شد

حضور همه گرایش‌های سیاسی را در چارچوب قانون در انتخابات مغتنم می‌دانیم/ تصمیم گیری در شورای نگهبان جمعی است

طرح استفساریه ماده (۱۱) قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری تایید شد

اربعین مظهر عشق مردم به اهل بیت(ع) است/ ضرورت هوشیاری امت اسلامی در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۹ شهریور ۱۴۰۱

مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان برگزار شد

نظر شورای نگهبان درباره طرح شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرائی و سایر نهاد‌ها