کد خبر: ۸۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸- 07 May 2022
آیت الله اعرافی در دیدار سرپرست مجلس علمای شیعیان لبنان:

مطیع سخنان رهبر معظم انقلاب در مسئله فلسطین هستیم/ تشکیل مجلس علمای اسلام امری لازم است

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به مسئله فلسطین گفت: سخن ما در مسئله فلسطین حرف رهبرمان حضرت آیت الله خامنه ای است؛ جمهوری اسلامی ایران در هر حال پشتیبان امت اسلام می باشد و امیدواریم به فضل الهی بزودی شاهد پیروزی مسلمانان فلسطین برای احیای کلمة الله باشیم.

مطیع سخنان رهبر معظم انقلاب در مسئله فلسطین هستیم/ تشکیل مجلس علمای اسلام امری لازم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در دیدار سرپرست مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان گفت: حوزه های علمیه شیعی در کشور لبنان قطعاً در تاریخ اسلام و جهان دارای وجوه متمایزی هستند.

وی افزود: لبنان و حوزه های علمیه آن در شرایط و زمانه مهم و حساسی هستند.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: حوزه علمیه قم در ادوار اخیر دارای تطورات و پیشرفت های مختلفی بوده است.

وی حوزه علمیه قم را تولید کننده صدها هزار کتاب در دهه های گذشته دانست و گفت: حوزه علمیه قم در زمینه علوم انسانی اسلامی پیشگام بوده و بیش از ۱۰۰ مجله علمی پژوهشی را داراست.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: حوزه علمیه قم دارای بیش از هزار مدرسه، دانشگاه، شعبه و مؤسسه مختلف در داخل و خارج از ایران است.

وی با اشاره به خدمات حوزه علمیه قم به نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: این حوزه در عین توجه به میراث گذشته خود به دنبال تولید علم و پاسخگویی به نیازهای روز جامعه اسلامی است.

آیت الله اعرافی بیان داشت: ما بر اساس تحقیقاتمان بیش از ۵۰ باب فقهی مرتبط با نیازهای روز استخراج کرده ایم و برای آن ها کرسی های درس خارج نیز در حال راه اندازی هستند.

وی گفت: رشته های مختلفی در عرصه های علوم عقلی و فقه مقارن تعریف نموده ایم تا جوانان جویای علم بتوانند با تفکر فلسفی و عقلی به استدلالات فقهی بپردازند؛ این عرصه ها بین ۵۰ تا ۱۰۰ رشته تحصیلی را شامل می شوند.

مدیر حوزه های علمیه اظهار کرد: حوزه علمیه قم علمای بزرگی همچون شهید صدر و شهید مطهری را تحویل جامعه اسلامی داده است؛ این حوزه در زمینه علوم انسانی و اجتماعی دغدغه دارد.

وی با تأکید بر لزوم تدریس تخصص های گوناگون عرصه تفسیر قرآن کریم عنوان داشت: در زمینه علوم قرآنی و تفسیر رشته های متنوعی در حوزه علمیه قم تعریف شده است تا به تربیت متخصصین مختلفی در این عرصه بپردازد.

آیت الله اعرافی گفت: تشکیل مجلس علمای اسلام امری لازم و شدنی است؛ این موضوع را من در مکاتبات مختلف و در مجلات مختلف مطرح کرده ام.

وی با اشاره به مسئله فلسطین تصریح کرد: حرف ما در مسئله فلسطین حرف رهبرمان حضرت آیت الله خامنه ای است؛ جمهوری اسلامی ایران در هر حال پشتیبان امت اسلام می باشد و امیدواریم به فضل الهی بزودی شاهد پیروزی مسلمانان فلسطین برای احیای کلمة الله باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

فیلم| قانون ملاک و معیار عمل شورای نگهبان است

فیلم| معیار شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخاباتی چیست؟

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲