کد خبر: ۸۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰- 18 April 2022
آیت‌الله حسینی خراسانی:

با شهادت روحانیون، طلاب از این لباس دست نمی‌کشند

عضو فقهای شورای نگهبان در مراسم عمامه گذاری گفت: لباس روحانیت لباس خدمت به دین است و با ترور دو روحانی در دل طلاب رعب نمی‌افتد زیرا شهادت فوز عظیمی است.

با شهادت روحانیون، طلاب از این لباس دست نمی‌کشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله سیداحمد حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان شب گذشته در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه علمیه آیت الله بهجت گفت: همه طلابی که در مسیر خدمت به دین حرکت می‌کنند دو امتیاز نسبت به دیگران دارند که اول از آن به شاگردی امام صادق مفتخر هستند؛ همه زعما و بزرگان حوزه از رهبر معظم و مکرم انقلاب تا فقیهان شاگرد با واسطه امام صادق (ع) هستند.
وی اظهار داشت: همه بزرگان علم و فقاهت شیعه از شیخ انصاری و آیت الله بروجردی گرفته تا شهید اول در یک سلسله به هم پیوسته و بدون قطع به امام صادق و از ایشان پیوسته به رسول خدا و درگاه الهی متصل هستند و این امر منحصر در فقه است؛ در علمی مانند فلسفه علما بدون انقطاع به فارابی یا ابن سینا متصل نیستند بلکه شاید قرنی بین استاد و شاگرد فاصله باشد.

آیت الله حسینی خراسانی با اشاره به امتیاز دوم طلاب گفت: در عرف دینداران طلاب را سربازان امام زمان می‌دانند البته پاسداران، بسیجیان، ارتشیان و همه قوای مسلحه در نظام جمهوری تحت فرماندهی، ولی فقیه سرباز امام زمان هستند، اما در عرف رایج و شایع دین داران در داخل و خارج از ایران طلاب را سرباز می‌دانند؛ باید بدانیم و قدر بشناسیم که در چه جایگاهی هستیم.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: باید به داشته‌های خود افتخار کنیم و به مبانی و دستورات آگاه و ملتزم باشیم، زیرا طلاب در میان همه اقشار و گروه‌ها فرم لباسشان متفاوت است و طی یک مراسم نورانی به تناوب در مناسبت‌هایی عده‌ای به لباس روحانیت ملبس می‌شوند؛ در کافی نقل شده امیر مؤمنان به دست رسول خدا در مراسمی معمم شده است یعنی چیزی که در حوزه‌ها طی مراسم عمامه گذاری شهرت دارد چنین پیشینه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: در معارف دینی تعبیرات مختلفی از لباس شده که یکی از انواع لباس‌ها لباس تقوا است و این زی و فرم طلبگی نماد لباس تقوا است؛ باید از این عمامه‌ای که شخص روحانی بر سر می‌گذارد تقوا مشاهده شود چرا که عمامه لباس امانت و دیانت است؛ متاسفانه عده‌ای از شیاطین فضا‌ها و شبکه‌ها را پر کردند که دیگر مردم به روحانیت اعتماد ندارند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اعتماد بیش از پیش مردم به روحانیت گفت: اگر در یک فرودگاه یا مکانی مشابه شخصی بسته گرانبهایی با خود داشته باشد و قرار باشد اندکی از آن جدا شود در میان همه اشخاص حاضری که هیچکدام را نمی‌شناسد اگر یک روحانی ببیند بسته را به آن آخوند و روحانی امانت می‌دهد و اگر کسی به این مسأله شک دارد کافی است اندکی مشاهده کند.

آیت الله حسینی خراسانی با بیان اینکه لباس روحانیت لباس تقوا، خدمت و فداکاری است، ابراز کرد: در اوج موهبت‌های لباس روحانیت باید گفت این لباس لباس شهادت است و شهادت نیز فوز عظیمی است که بالاتر از او وجود ندارد؛ دشمن فکر می‌کند اگر بر سر سه روحانی جهادی که در حرم رضوی حضور داشتند چنین جنایتی کند طلاب دیگر گرفتار رعب و وحشت می‌شوند، اما طلاب دسته دسته ملبس به این لباس خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه شهید دارایی و شهید اصلانی به تأسی از مولای متقیان تهدید و ترور شدند گفت: طلاب فوج فوج به این لباس می‌پیوندند تا برای اینکه نماد تقوا، امنیت و شهادت باشند؛ این لباس در خدمت دین است تا این گروه در خدمت دین باشند مردم نیز همراهی می‌کنند.

مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهجت در پایان خاطرنشان کرد: این مدرسه ۷۰ شهید دارد و در میان روحانیون کشور شهدای زیادی وجود دارد، زیرا روحانیت خود را فدای ارزش‌های انقلاب می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشاندهنده پشتیبانی از نظام است

پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت، محبوب بودن نظام در بین دل‌ها است

برای او که مرد عرصه دیپلماسی و میدان بود

یادداشت دکتر طحان‌نظیف در رثای استاندار فقید آذربایجان‌شرقی؛ چند سطری برای برادرم که در خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت

توئیت دکتر طحان‌نظیف در وصف تشییع تاریخی رئیس‌جمهورِ شهید

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ خرداد ۱۴۰۳

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: مجلس خبرگان رهبری دارای استقلال و عظمت است/ ۳۲ درصد نماینده‌ها جدیدالورود هستند

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳