کد خبر: ۸۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱- 21 February 2022
آیت الله شب زنده دار خواستار شد؛

لزوم اهتمام جدی رسانه‌ها به تبیین سیره امامین انقلاب

عضو فقهای شورای نگهبان ابتکار خبرگزاری رسا در راه اندازی بخش سیره امامین انقلاب را ارزشمند خواند و دیگر رسانه‌ها را به تبیین این مهم توصیه کرد.

لزوم اهتمام جدی رسانه ها به تبیین سیره امامین انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان در جلسه افتتاح گروه سیره امامین انقلاب که با حضور شماری از اساتید و شخصیت های حوزوی در حسینیه مدرسه فقهی آل یاسین برگزار شد، با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن سیره امامین انقلاب اظهار کرد: جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب بر آن اصرار می ورزند یکی از شعب آن تبیین سیره این دو بزرگوار است که باید در این راه سعی بلیغ کنیم تا اهداف انقلاب و شریعت اسلام ناب محمدی(ص) که هدف امامین انقلاب نیز ترویج دین مبین اسلام بود، محقق شود.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه افزود: ما باید حقایق را در شیوه های مورد پذیرش به نسل های کنونی منتقل کنیم و مطالب را به صورت صحیح و رسا تفسیر و تبیین کرده و از تحریف هایی که در این زمینه وجود داشته و دارد جلوگیری کنیم.

آیت الله شب زنده دار با اشاره به خصومت دشمنان با انقلاب اسلامی ابراز کرد: امروزه یکی از شگردهای دشمنان تحریف است و آنچه در توان دارند در این راه به میدان می‌آورند تا به اهداف و نیّات شوم خود دست پیدا کنند و چنانکه در مورد قرآن کریم نیز دشمنان به انواع تحریف دست می زدند، در مورد سیره امامین نیز در پی تحریف اندیشه ها و مبانی آنان هستند.

وی با ابراز خرسندی از راه اندازی بخشی با عنوان سیره امامین انقلاب در خبرگزاری رسا، این اقدام را به فال نیک گرفت و با آرزوی موفقیت برای دست اندرکاران این رسانه حوزوی، دیگر رسانه ها را نیز به پیگیری چنین امری توصیه کرد.
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: شما باید این راه را با قوت ادامه دهید و سیره آنان را بدون ترس و کِسلی تبیین و ابعاد مختلف شخصیتی و وجودی این بزرگواران را در بین مردم و نسل جوان معرفی و ترویج کنید تا اندیشه ها و مبانی امامین انقلاب تبیین و ترویج گردد.

آیت الله شب زنده دار با بیان لزوم فعالیت های جهادی در عرصه های مختلف اظهار کرد: خودِ رهبر معظم انقلاب نیز در مسئولیت هایی که بر عهده دارند، واقعاً جهادگونه فعالیت می کنند و با تمام توان و دقت کامل مسائل را به پیش می برند.
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به لزوم فعالیت همه خبرگزاری ها در این عرصه و ترویج سیره و مبانی اندیشه های امامین انقلاب ابراز داشت: ابزار رسانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ضرورت دارد که علاوه بر خبرگزاری رسا، سایر خبرگزاری ها نیز در این عرصه قدم بردارند.

آیت الله شب زنده دار با اشاره به اهمیت جهاد تبیین به ارائه پیشنهادی به اساتید و مدرسین حوزه های علمیه پرداخت و اظهار کرد: لازم است تا اساتید و مدرسان دقایقی از کلاس خود را قبل از شروع درس، به جهاد تببین مورد نظر رهبر معظم انقلاب اختصاص دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

عملیات وعده صادق منطبق بر ضوابط حقوق بین‌الملل بود

اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود

آتشفشان قهر ملت‌ها و محور مقاومت صهیونیست‌ها را در شعله‌های آتش خواهد سوزاند / آفرین بر سپاه قهرمان ما

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

ایران خویشتنداری لازم را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی داشته است

خون پاک شهدای حادثه تروریستی دمشق، مبدأ تحولات بزرگی می شود

تحقق مشارکت مردم در اقتصاد، وظیفه مسؤولین است

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد