کد خبر: ۸۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱- 12 December 2021
در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان

آیت‌الله حسینی خراسانی: آیت‌الله یزدی "غیرت انقلابی" داشت/ زهد ایشان زبان‌زد بود

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: یکی از وجوه تمایز بارز آیت‌الله یزدی رضوان الله تعالی علیه که شاید حقیقتا این وجه مختص ایشان باشد، همان غیرت انقلابی ایشان است.

آیت‌الله حسینی خراسانی: آیت‌الله یزدی

آیت‌الله حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان در خصوص ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله محمد یزدی و وجوه مختلف ایشان در دفاع از انقلاب اسلامی گفت: یکی از وجوه تمایز بارز آیت‌الله یزدی رضوان الله تعالی علیه که شاید حقیقتا این وجه مختص ایشان باشد، همان غیرت انقلابی ایشان است. او در ارتباط با انقلاب، اندیشه‌های امام و بحث ولی فقیه از یک غیرت خاص و ویژه‌ای برخوردار بود.

وی افزود: ایشان در حوزه دفاع از انقلاب، نظام و رهبری در هیچ شرایطی اهل تقیّه و ملاحظه نبود، به همین جهت به آیت الله یزدی صفت "غیرت انقلابی" را نسبت می دهیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه آیت‌الله یزدی به خاطر همین روحیه انقلابی، از جمله روحانیون پیشکسوت در امر انقلاب بود که انقلابی فکر می‌کرد، انقلابی اظهار نظر می‌کرد و انقلابی موضع می‌گرفت، تصریح کرد: ایشان با آن موقعیتی که داشت، هیچ وقت به دنبال منافع شخصی خود نبود و به عبارتی به دنبال دنیا و دنیا طلبی نبود.

آیت‌الله حسینی خراسانی در تشریح روحیه ساده‌زیستی آیت‌الله یزدی خاطرنشان کرد: ایشان همانند سایر علمای بزرگ، روحیه‌ای بسیار ساده زیستی داشت و زاهدانه می‌زیست.

وی ادامه داد: آیت الله یزدی با این روحیه انقلابی و با روحیه زهدگرایانه این خصیصه و خصلت را هم داشت که با ارزش‌های دینی مخصوصا درباره اهل بیت علیهم السلام از یک تعصب ویژه‌ای برخوردار بود و نسبت به وجود مقدس امیرمومنان حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا (س) دارای تعصب بود و اگر کسی با این مقدسات مشکل داشت، او را تحمل نمی‌کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با توجه به حضور چندین ساله خود در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و همنشینی با آیت‌الله یزدی گفت: با توجه به این که ایشان از پیشکسوتان امر انقلاب بود، ما خدمت ایشان می‌رسیدیم و مشورت‌هایی را دریافت می‌کردیم؛ حقاً ایشان یک روحانی خدوم، ارزشمند و انقلابی بود.

آیت‌الله حسینی خراسانی با نقل خاطره‌ای از آیت‌الله یزدی تصریح کرد: در سفری که به بندر لنگه، یکی از بنادر جنوب کشور داشتیم، مهمان یک خانواده‌ای شدیم که گفتند در دوران تبعید، آیت الله یزدی اینجا حضور داشت و ما با ایشان آشنا بودیم؛ آنها می‌گفتند ایشان بسیار متدین، زاهد و انقلابی بود. در برگشت از سفر هم که خدمت ایشان رسیدیم و این مطلب را نقل کردیم که آقایان از شما خیلی تعریف می‌کردند، ایشان در جواب تبسمی کرد و گفت که مردم لطف دارند.

آیت‌الله حسینی خراسانی: آیت‌الله یزدی

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

فیلم| قانون ملاک و معیار عمل شورای نگهبان است

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲