کد خبر: ۸۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴- 18 November 2021
آیت‌الله شب زنده‌دار:

خدمت در نظام جمهوری اسلامی از احسن اعمال است

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: عمل هم مصادیقی دارد که از جمله قبول مسئولیت و پست در نظام جمهوری اسلامی برای خدمت گزاری است و در این رابطه نهایت این که هر کسی در هر حیطه ای مشغول به کار شده، بهترین عمل را انجام دهد.

خدمت در نظام جمهوری اسلامی از احسن اعمال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه،‌ آیت الله شب زنده دار در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی و معاونان و مدیران ستادی حوزه های علمیه که در قم برگزار شد، با اشاره به آیات ۷ سوره هود و آیه ۷ سوره کهف، گفت: شما مدیران حوزه های علمیه در استانهای مختلف کشور هستید و منصب بسیار ارزشمندی را در اختیار دارید.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، بیان داشت: شاید هیچ یک از اهدافی که خدا برای خلقت هستی به اندازه این هدف یعنی «لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا» که در این آیات تکرار شد نباشد؛ اما برداشت از این آیات و هدف از خلقت، این است که انسانها اهل عمل و در مقام عمل، بهترین عمل را انجام دهند و اگر این گونه شد، نتیجه اش هم بسیار ارزشمند خواهد بود.

وی افزود: عمل هم مصادیقی دارد که از جمله قبول مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی برای خدمت گزاری است و در این رابطه نهایت این که هر کسی در هر حیطه ای مشغول به کار شده، بهترین عمل را انجام دهد. بعضی هم نقل کردند مراد از احسن عمل، کیفیت عمل مورد نظر است. این هم روشن و عقلانی است که کیفیت عمل بر کثرت آن مقدم است.

عضو فقهای شورای نگهبان، بیان داشت: ما باید دنبال این باشیم که در هر عمل و کاری که مسئولیت آن را قبول کردیم، احسن عمل را انجام دهیم.

آیت الله شب زنده با اشاره به این که چه مدیرانی در مسئولیت خود موفق تر می باشند، اظهارداشت: وقتی مدیر می تواند بهترین مدیر باشد که رفتار و سلوک او قبل از گفته او، جاذبه داشته و راهنما باشد. آنچه که مؤثرتر است و شخص مدیر را به هدف نزدیک می کند، عمل او است و این را دیگران هم مشاهده کنند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، افزود: اگر مدیر استان و مدرسه علمیه ای، دارای نظم نباشد، طلاب هم این را ببینند، او نمی تواند در هدایتش موفق باشد.

این استاد اخلاق با طرح این سؤال که چه عملی انجام دهیم که حضرت حجت(عج) از ما راضی باشند، ادامه داد: در عمل صادق باشیم ، پشت کارداشته باشیم و بهترین عمل را انجام دهیم.

عضو فقهای شورای نگهبان، مدیران را به مباحثه علمی، تدریس، فعالیت علمی و پژوهشی توصیه کرد و عنوان کرد: مدیری که خود را در کنار درس و بحث ببیند و به مباحثه علمی در کنار مدیریت خود توجه داشته باشد، در هدایتش هم موفق تر خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

یادداشت دکتر پروین در خصوص اصل ۱۳۱ قانون اساسی و برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۹ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: قانون سرلوحه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری است/ مجلس دوازدهم پیام مقام معظم رهبری را نقشه راه خود بداند

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به دبیرکل حزب الله لبنان

بررسی یک طرح و یک لایحه در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

سه‌گانه راهبرد شورای دوازدهم

شهید جمهور، شب و روز نداشت و پیوسته مشغول خدمتگزاری بود

مخالفتی با دریافت الکترونیکی مدارک داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری نداشتیم/تایید صحت انتخابات مجلس در همه حوزه‌های انتخابیه در دور دوم

دل‌های مومنین در داغ شهید رئیسی سوخت/ مردم بین خدمتگزار و عاشق ریاست فرق می‌گذارند

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشاندهنده پشتیبانی از نظام است

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳