کد خبر: ۸۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷- 04 November 2021

عضو حقوقدان شورای نگهبان: استکبارستیزی عنصر ماهیتی انقلاب اسلامی است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: خصومت جبهه استکبار با انقلاب اسلامی به خاطر ماهیت این نظام است و مساله هسته‌ای و حقوق بشر بهانه‌ای است تا آنها از صدور این انقلاب و همچنین پیشرفت فرزندان آن جلوگیری کنند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان: استکبارستیزی عنصر ماهیتی انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر هادی طحان نظیف عضو و سخنگوی شورای نگهبان امروز پنجشنبه در آیین تجمع روز ۱۳ آبان در ارومیه اظهار داشت: شهدای انقلاب اسلامی، جان خود را نثار کردند تا این انقلاب پا برجا بماند و ما امروز وام‌دار این ایثار و از جان گذشتگی آنان هستیم.

وی افزود: روز ۱۳ آبان، یوم الله است زیرا حوادثی که در آن روی داد، در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و تداوم آن نقش اساسی داشت.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: استکبار یک پدیده جدید نیست که به یک کشور یا چند کشور اختصاص داشته باشد بلکه یک واقعیت تاریخی است که ماهیت جبهه باطل را شکل داده و آن را علیه جبهه حق قرار داده است و همیشه این جنگ و جدال ادامه داشته و خواهد داشت.

وی افزود: استکبار از حضرت آدم تا خاتم و حتی زمان ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین بوده و تاکنون نیز این جنگ ادامه داشته و مستکبران سرنوشتی جز شکست ندارند زیرا حق و حقیقت همیشه در برابر استکبار پیروز است.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: خط اسلام یعنی خط ضد ابلیس و استکبار و این مهم نشان می‌دهد نبرد استکبار و حق یک جدال تاریخی است و این مهم در عصر حاضر نیز ادامه دارد.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: در دوران معاصر نیز نظام جمهوری اسلامی نقشه‌های استکبار را نقش بر آب کرد و با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، منافع استکبار به خطر افتاد که این امر موجب دشمنی‌های بی‌امان آنان با ایران اسلامی شد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان: استکبارستیزی عنصر ماهیتی انقلاب اسلامی است

وی گفت: استکبار جهانی در جبهه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و نظامی علیه انقلاب اسلامی در حال جنگ است ولی خوشبختانه تاکنون شاهد شکست استکبار در این جبهه‌ها بوده‌ایم.

دکتر طحان نظیف افزود: به دنبال شکست‌های متعدد دشمن در جبهه‌های مختلف از انقلاب، این بزدلان به ترور روی آورند و شهید حاج قاسم سلیمانی که تربیت یافته مکتب عدالت خواهی بود، را ترور کردند ولی باید بدانند که این مکتب گسترش جهانی یافته و اکنون آزادی خواهان با چهره‌ای استوارتر از گذشته بر علیه استکبار و بی عدالتی به پا خواسته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی نهایی همواره از آن طرف حق است، اظهار داشت: در نبرد اراده‌ها، اگر اراده ما قوی باشد به فضل الهی پیروزیم و اگر اراده داشته باشیم در مقابل استکبار بایستیم، خدا هم هدایت و نصرت خود را به ما ارزانی خواهد داشت.

همچنین ایشان در پایان گفت: دنیا بداند ما هیچگاه از حقوق ملت ایران کوتاه نخواهیم آمد و عقب نشینی نخواهیم کرد زیرا آرمان انقلاب، مردم‌سالاری است و احقاق حقوق مردم در صدر برنامه‌های انقلاب اسلامی قرار داشته و دارد.

گفتنی است در این تجمع که همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ارومیه برگزار شد، مردم این شهر با شعارهای مختلف، انزجار خود را از استکبار جهانی، صهیونیسم بین‌الملل و ایادی آن در منطقه ابراز کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

نامزدهای انتخابات وعده قابل اجرا دهند

فیلم| گفتگوی سخنگوی شورای نگهبان با رسانه KHAMENEI.IR

دائرةالمعارف مناسبات اسلام و مسیحیت کاتولیک تدوین شود

برگزاری جلسه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری

شورای نگهبان مستقل است و فراجناحی عمل می‌کند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: حج می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح بینش امت اسلام شود/ تاکید بر رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

بازدید دکتر صادقی‌مقدم و دکتر طحان‌نظیف از روند چاپ تعرفه‌های انتخاباتی و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت

دکتر طحان‌نظیف: برخی از پرونده‌ها بیش از یک بار بررسی شدند

دکتر ره‌پیک: بررسی صلاحیت‌ها براساس مستندات انجام شد/ نگاه حزبی و جناحی به ترکیب نهایی کاندیداها نداشتیم

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند