کد خبر: ۸۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴- 13 October 2021
در دیدار رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با آیت الله اعرافی مطرح شد:
آیت الله اعرافی گفت: لازم است تا در سریعترین زمان ممکن، برنامه جامع یک سال آینده دبیرخانه گرامیداشت یکصدمین سالگشت احیای حوزه تنظیم گردد، تا بتوان بر اساس آن رویکردها و اقدامات را تنظیم نمود.

مرکز اسناد حوزه در کار خود موفق بوده است/ تدوین دانش نامه ۱۰ جلدی امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی در دیدار رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات حوزه های علمیه در سالیان اخیر، به فعالیت های دبیرخانه گرامیداشت یکصدمین سالگشت احیای حوزه و دستاوردهای آن و نیز کنگره بین المللی تجلیل از مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری(ره)، یادآور شد: به عنوان حوزه های علمیه، به سهم خود قدردان همت و تلاش دوستان در این حرکت مهم هستیم.

آیت الله اعرافی بر نقش آفرینی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به عنوان نهاد مشاور در بحث های تاریخی و اسنادی شخصیت مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری تاکید نمود و همکاری بیشتر آن مرکز با دبیرخانه گرامیداشت یکصدمین سالگشت احیای حوزه خواستار شد.

مدیر حوزه‌های علمیه، همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری مجموعه برنامه های گرامیداشت را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: امیدواریم این همکاری ها تاثیرات بسزایی بر تقویت تولید محتواهای فرهنگی و ایجاد شور خلق آثار ارزشمند هنری داشته باشد.

طراحی سایت تخصصی به منظور ارائه محصولات و نیز چگونگی تقویت بعد تولیدات علمی، فرهنگی و هنری از دیگر مباحثی بود که آیت الله اعرافی بدان تاکید نمود و خاطرنشان کرد: نیاز است تا در سریعترین زمان ممکن، برنامه جامع یک سال آینده دبیرخانه گرامیداشت یکصدمین سالگشت احیای حوزه تنظیم گردد، تا بتوان بر اساس آن رویکردها و اقدامات را تنظیم نمود.

آیت الله اعرافی در بخش پایانی سخنان خود بر لزوم توجه به تدوین مجلات، نشریات، مقالات و پایان نامه‌های تخصصی ناظر به موضوع همایش تاکید نمود.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی نیز در ادامه این دیدار از فعالیت های مرکز اسناد حوزه ابراز شگفتی کرد و اظهار داشت: این مجموعه از سبک مدیریت خاص و موفقی بهره برده است و برای اتقان فعالیت ها از تمام ظرفیت‌های علمای بلاد و بیوت مراجع نیز استفاده شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت تدوین دانش نامه ۱۰ جلدی امام خمینی(ره)، گزارش مختصری از فعالیت های مرکز اسناد انقلاب اسلامی ارائه نمود و خاطرنشان کرد: ایجاد مرکز اسناد انقلاب اسلامی کار عظیم و پیش درآمدی بر مستندات انقلاب اسلامی و اتفاقات پیرامونی آن است.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان این که برای بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس حوزه های علمیه، کارهای خوبی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: سفارش مقالات، تدوین و نهایی سازی کتاب ها، تولیدات فاخر فرهنگ، هنری، سینمایی و... از جمله اقدامات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در این راستا به شمار می رود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و منابع شهر مقدس قم؛ می توان تولیدات رسانه‌ای ارزشمندی را در حوزه‌های سینمایی، فیلم سازی، مستند سازی و فیلم کوتاه خلق نمود، بررسی تاریخ تحولات حوزه، ابنیه و مدارس حوزه های علمیه از آغاز تاکنون از جمله موضوعاتی است که می توان بدان توجه نمود.

حجت الاسلام والمسلمین پور محمدی در پایان خاطرنشان کرد: در مصاحبه‌های تخصصی در عین تقویت وجهه تاریخی مصاحبه‌های تخصصی، باید جزئیات تاریخی محفوظات مراجع معظم تقلید و علمای بلاد مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

مجله علمی "سیاست‌نامه جمهوریت" منتشر شد

طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس برای رفع برخی ابهامات و ایرادات به مجلس بازگشت

مرحله چهارم رقابت شبیه سازی شورای نگهبان برگزار شد

ایراد هیئت عالی نظارت مجمع به طرح سامان‌دهی صنعت خودرو/ بررسی در شورای نگهبان به هفته بعد موکول شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۳ آذر ۱۴۰۰

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین

مسئولین تمام تلاش خود را برای حل مشکلات اقتصادی به کار گیرند/ مشکلات با روحیه بسیجی حل می‌شود

دومین آزمون ملی قانون اساسی برگزار می‌شود

مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان برگزار شد

اینفوگرافی| رئیس قوه قضاییه در قانون اساسی

پربازدید ها

جزئیات ایراد شورای نگهبان به طرح «تسهیل در صدور مجوز‌های کسب و کار»

بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در پژوهشکده شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برای رفع ابهامات جزئی به مجلس بازگشت

مولابیگی به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شد

شورای نگهبان طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را تأیید کرد

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی

ابهامات شورای نگهبان به طرح واردات خودرو برطرف شود مخالفتی با آن نداریم/ نظارت هیات عالی مجمع بر مصوبات قانونی است

ایراد منطقی شورای نگهبان به مصوبه تسهیل مجوزهای کسب و کار/ برخی تیترها "عجیب" است