کد خبر: ۷۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸- 17 July 2021
ویژه‌نامه "سخنگوی صادق و امین"-۱۳

سردبیر خبرگزاری ایلنا: انصافا رویکرد دکتر کدخدایی در سخنگویی جناحی و گزینشی نبود

سردبیر ایلنا گفت: آنچه در دکتر کدخدایی به عنوان سخنگوی شورای نگهبان دربرخورد با رسانه‌ها دیده شد و تقریباً در میان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی نیست و جای تقدیر و تشکر دارد.

فاطمه مهدیانی سردبیر خبرگزاری ایلنا در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان درباره عملکرد و شخصیت آقای دکتر کدخدایی در تعامل و ارتباط با رسانه‌ها گفت: شورای نگهبان دارای نقشی سیاسی است و به ویژه در زمان احراز صلاحیت کاندیداها شبهات زیادی در جامعه اتفاق افتاد اما انصافاً دکتر کدخدایی بدون برخورد جناحی و گزینشی اراده پاسخگویی به رسانه‌ها را داشت.

وی خاطر نشان کرد: هر چند پاسخ‌های دکتر کدخدایی متناسب با اختیاراتش در شورا بود و بحث اقناع مخاطب، موضوع دیگری است، اما اراده پاسخگوی ایشان قابل تحسین است.

مهدیانی همچنین خاطرنشان کرد: آنچه در دکتر کدخدایی به عنوان سخنگوی شورای نگهبان در رسانه‌ها و برخورد مطبوعاتی دیده شد و تقریباً در میان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی نیست و جای تقدیر و تشکر دارد.

این نویسنده و روزنامه نگار اصلاح طلب همچنین در پاسخ به این سوال که برخورد سخنگوی سابق شورای نگهبان در برخورد با احزاب سیاسی و رسانه ها چگونه بود، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم سخنگوی شورای نگهبان ضربه گیر تصمیمات شورا است چرا که تصمیمات شورا می‌تواند با انتظارات نخبگان جامعه همخوانی نداشته باشد و جایگاه سخنگوی ایجاد می‌کند تا برای پاسخگویی و هدایت افکار عمومی از همه ظرفیت‌های خود استفاده کند و دکتر کدخدایی چنین رویکردی داشت.

سردبیر خبرگزاری ایلنا همچنین در پاسخ به این سوال که انتخاب آقای دکتر هادی طحان نظیف برای این جایگاه را چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: خبرگزاری ایلنا پیش از این میزبان دکتر نظیف بوده و ما او را فردی پاسخگو دیدیم که دسترسی به ایشان ساده تر از دکتر کدخدایی بود و این رسانه آرزوی موفقیت برای دکتر نظیف دارد و امیدواریم مسیر پاسخگویی و ارتباط شفافی که دکتر کدخدایی در دستور کار خود قرار داد، توسط دکتر نظیف در مراتب بالاتری دنبال شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف