کد خبر: ۷۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴- 17 July 2021
ویژه‌نامه "سخنگوی صادق و امین"-۱۲

مدیر مسئول روزنامه جام جم: دکتر کدخدایی اراده جدی به پاسخگویی داشت

مدیرمسئول جام جم گفت: این تفکر که ارتباط شورای نگهبان با اصحاب رسانه تنها باید از کانال سخنگو صورت بگیرد، تفکر سنتی به شمار می‌رود که می‌تواند با تعریف سامانه‌هایی در قالب افراد کارشناسان و یا حتی پلتفرم هایی اصلاح شود.

مهدی عرفاتی مدیر مسئول روزنامه جام جم در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان درباره عملکرد و شخصیت دکتر کدخدایی در تعامل و ارتباط با رسانه‌ها گفت: اصولاً سخنگوی پست‌ها و منصب‌های نهادهای نظارتی در شأن و طراز شورای نگهبان خود را ملزم به پاسخگویی به رسانه ها نمی‌دانند، اما دکتر کدخدایی اراده جدی به پاسخگویی و شبهات و مسائلی که در کف جامعه بود ، داشتند.

وی خاطر نشان کرد: هر چند اصل رویکرد پاسخگویی توسط دکتر کدخدایی دنبال می‌شد، اما بحث اقناع سازی مخاطبان به ویژه در حوزه احراز صلاحیت برخی کاندیداهای ریاست جمهوری در جامعه انقلابی صورت نگرفت و شبهات آن مرتفع نشد.

عرفاتی همچنین خاطرنشان کرد: البته جنس فعالیت شورای نگهبان به واسطه ماموریت و کارکردش گاهی ایجاب می‌کند که امکان باز کردن همه مسائل نسبت به آن وجود نداشته باشد، اما به نظر می‌رسد نوع تکنیک‌ها و روش‌هایی که برای برخورد با شبهات وجود داشت نیز در عدم توفیق کامل در اقناع سازی مخاطبان موثر بود.

این فعال حوزه رسانه همچنین خاطرنشان کرد :نباید از نظر دور داشت که دکتر کدخدایی به لحاظ داشتن اراده پاسخگویی همواره پیشرو بوده و به تعبیر خودشان بیشترین تعامل با صدا و سیما و جامعه مطبوعاتی را داشتند.

وی همچنین با اشاره به انتخاب دکتر طحان نظیف در سمت سخنگویی شورای نگهبان گفت: هر چند اینجانب شناخت دقیقی از دکتر نظیف ندارم، اما جوان بودن وی و اهتمامی که برای ارتباط با اصحاب رسانه داشتند و روزآمدی ایشان جای امیدواری است.

عرفاتی همچنین خاطرنشان کرد: این تفکر که ارتباط شورای نگهبان با اصحاب رسانه تنها باید از کانال سخنگو صورت بگیرد، تفکر سنتی به شمار می‌رود که می‌تواند با تعریف سامانه‌هایی در قالب افراد کارشناسان و یا حتی پلتفرم هایی، اصلاح شود.

مدیرمسئول روزنامه جام جم تصریح کرد: برگزاری نشست‌هایی که توسط دکتر محمد بهادری جهرمی از کارشناسان برجسته پژوهشکده شورای نگهبان در ایام انتخابات برگزار شد و نوع مواجهه با منتقدان و پاسخگویی وی باعث شد تا تمجید منتقدان نیز برانگیخته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در همایش جهاد تبیین حقوقدانان بسیجی

سخنگوی شورای نگهبان: زمینه مشارکت جریانات سیاسی مختلف در انتخابات فراهم است/ نظام جمهوری اسلامی ایران همواره امانتدار آرای مردم بوده است

گزارش تصویری حضور سخنگوی شورای نگهبان در جمع ناظران انتخاباتی استان قزوین

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه قزوین با سخنگوی شورای نگهبان/ دکتر طحان‌نظیف: نگاه سیاسی و جناحی نداریم؛ در بررسی صلاحیت‌ها براساس قانون عمل کردیم

دکتر صادقی‌مقدم: آرای مردم با دقت و امانتداری اخذ و شمارش خواهد شد

فعالان شبکه مردمی نظارت، مدافعان حریم مردم سالاری دینی هستند/ صیانت از آراء تک‌تک مردم با رعایت کامل بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانیم

اقدام خصمانه کانادا، مغایر با مفاد منشور ملل متحد و موازین حقوق بین‌الملل است

چشم دوست و دشمن به انتخابات ایران است / همه پایبند قانون و اخلاق باشند

دولت نقش مهمی در اداره کشور و زندگی مردم دارد

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

دکتر طحان‌نظیف: بررسی صلاحیت‌ها طبق قانون انجام می‌شود/ برگزاری انتخابات الکترونیک در حال بررسی است

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها به پایان نرسیده/ از بخشی از مهلت دوم نیز استفاده خواهد شد