کد خبر: ۷۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴- 17 July 2021
ویژه‌نامه "سخنگوی صادق و امین"-۱۲

مدیر مسئول روزنامه جام جم: دکتر کدخدایی اراده جدی به پاسخگویی داشت

مدیرمسئول جام جم گفت: این تفکر که ارتباط شورای نگهبان با اصحاب رسانه تنها باید از کانال سخنگو صورت بگیرد، تفکر سنتی به شمار می‌رود که می‌تواند با تعریف سامانه‌هایی در قالب افراد کارشناسان و یا حتی پلتفرم هایی اصلاح شود.

مهدی عرفاتی مدیر مسئول روزنامه جام جم در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان درباره عملکرد و شخصیت دکتر کدخدایی در تعامل و ارتباط با رسانه‌ها گفت: اصولاً سخنگوی پست‌ها و منصب‌های نهادهای نظارتی در شأن و طراز شورای نگهبان خود را ملزم به پاسخگویی به رسانه ها نمی‌دانند، اما دکتر کدخدایی اراده جدی به پاسخگویی و شبهات و مسائلی که در کف جامعه بود ، داشتند.

وی خاطر نشان کرد: هر چند اصل رویکرد پاسخگویی توسط دکتر کدخدایی دنبال می‌شد، اما بحث اقناع سازی مخاطبان به ویژه در حوزه احراز صلاحیت برخی کاندیداهای ریاست جمهوری در جامعه انقلابی صورت نگرفت و شبهات آن مرتفع نشد.

عرفاتی همچنین خاطرنشان کرد: البته جنس فعالیت شورای نگهبان به واسطه ماموریت و کارکردش گاهی ایجاب می‌کند که امکان باز کردن همه مسائل نسبت به آن وجود نداشته باشد، اما به نظر می‌رسد نوع تکنیک‌ها و روش‌هایی که برای برخورد با شبهات وجود داشت نیز در عدم توفیق کامل در اقناع سازی مخاطبان موثر بود.

این فعال حوزه رسانه همچنین خاطرنشان کرد :نباید از نظر دور داشت که دکتر کدخدایی به لحاظ داشتن اراده پاسخگویی همواره پیشرو بوده و به تعبیر خودشان بیشترین تعامل با صدا و سیما و جامعه مطبوعاتی را داشتند.

وی همچنین با اشاره به انتخاب دکتر طحان نظیف در سمت سخنگویی شورای نگهبان گفت: هر چند اینجانب شناخت دقیقی از دکتر نظیف ندارم، اما جوان بودن وی و اهتمامی که برای ارتباط با اصحاب رسانه داشتند و روزآمدی ایشان جای امیدواری است.

عرفاتی همچنین خاطرنشان کرد: این تفکر که ارتباط شورای نگهبان با اصحاب رسانه تنها باید از کانال سخنگو صورت بگیرد، تفکر سنتی به شمار می‌رود که می‌تواند با تعریف سامانه‌هایی در قالب افراد کارشناسان و یا حتی پلتفرم هایی، اصلاح شود.

مدیرمسئول روزنامه جام جم تصریح کرد: برگزاری نشست‌هایی که توسط دکتر محمد بهادری جهرمی از کارشناسان برجسته پژوهشکده شورای نگهبان در ایام انتخابات برگزار شد و نوع مواجهه با منتقدان و پاسخگویی وی باعث شد تا تمجید منتقدان نیز برانگیخته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

پیکر آیت‌الله امامی کاشانی در تهران تشییع شد

آیت‌الله جنتی در پیامی درگذشت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت گفت

قدردانی آیت‌الله جنتی از مردم برای حضور در انتخابات/ امیدواریم منتخبان گره‌گشای مشکلات باشند/مرحوم آیت‌الله امامی کاشانی همواره در صراط مستقیم قدم برداشت

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم