کد خبر: ۷۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵- 17 June 2021
اجمالی/ دکتر کدخدایی در نشست خبری:

مردم تخلفی مشاهده کردند گزارش کنند/با کوچکترین تخلف برخورد می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه از مردم خواهش می‌کنیم اگر تخلفی را مشاهده کردند گزارشها را برای ما ارسال کنند، گفت که مطمئن باشند شورای نگهبان با هر تخلفی برخورد می‌کند.

فیلم اظهارات آقای مصلحی در جلسه شورا را دیدیم و اصلا چنین حرف‌هایی زده نشده/احتمال دارد با نظر اعضای شورا آن بخش از اظهارات ایشان را منتشر کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، دکتر کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان طی سخنانی در نشست خبری پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۲۷ خرداد که در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره انتخابات (رویداد سرنوشت ساز) گفت: این تعبیر رهبر معظم انقلاب (رویداد سرنوشت ساز) انتخابات ۱۴۰۰ را رقم می‌زند که ۲ انتخابات سراسری و ۲ انتخابات راجع به میان دوره‌ای مجلس یازدهم و میان دوره‌ای مجلس خبرگان را داریم.

وی درخصوص وظیفه شورای نگهبان در امر انتخابات اظهار داشت: آنچه وظیفه شورای نگهبان در بحث انتخابات بوده و هست، بحث پاسداری و صیانت از آرای مردم است که در ادوار مختلف انتخابات انجام داده است.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: علاوه بر سلامت انتخابات که همیشه ملاک و وظیفه شورای نگهبان بوده و هست، سلامت مردم را نیز مد نظر داریم و تدابیر لازم نیز در این خصوص اندیشیده شده است.

دکتر کدخدایی افزود: با توجه به اهمیت سلامت مردم در انتخابات علاوه بر تدابیری همچون افزایش شعب اخذ رای، فاصله گذاری رای دهندگان، ضد عفونی محل اخذ رای، استفاده از فضای باز برای شعب و ... که اعلام هم شده، یک نفر از سوی وزارت بهداشت به عنوان ناظر جهت رعایت نکات بهداشتی در هر شعبه حضور خواهد داشت.

وی به بحث تعرفه‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: در مراحل چاپ و توزیع تعرفه‌ها نظارت و تدابیر لازم را انجام داده‌ایم.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در این دور از انتخابات ۱۰ درصد تعرفه‌ها افزایش پیدا کرده و به صورت برخط با همه شعب در تماس هستیم تا مشکل کمبود تعرفه نداشته باشیم.

دکتر کدخدایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی در انتخابات پیش رو آموزش ناظرین با وجود شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی صورت گرفته است، گفت: نماینده نامزدها هم در شعب اخذ رای و هم در شورای نگهبان برای نظارت حضور خواهند داشت.

وی تاکید کرد: با کوچکترین تخلف برخورد می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان در بحث تدابیر این شورا برای جلوگیری از تخلفات احتمالی اظهار داشت: همچون گذشته از مردم خواهش می‌کنیم اگر تخلفی را مشاهده کردند گزارشها را برای ما ارسال کنند و مطمئن باشند شورای نگهبان با هر تخلفی برخورد می‌کند.

دکتر کدخدایی درباره حواشی اظهارات وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه آقای مصلحی اظهارات خود را تکذیب کرد، گفت: دیروز فیلم اظهارات آقای مصلحی در جلسه شورا را دیدیم و اصلا چنین حرف‌هایی زده نشده و احتمال دارد با نظر اعضای شورا آن بخش از اظهارات ایشان را منتشر کنیم.

وی درباره موضع شورای نگهبان درخصوص نامه رئیس‌جمهور نیز خاطرنشان کرد: پاسخ نامه رییس جمهور را می‌دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

جلسه هیئت تحریریه فصلنامه دانش حقوق عمومی برگزار شد

واکاوی اصل ۲۲ قانون اساسی در سلسله جلسات شرح مبسوط قانون اساسی

آموزش و پرورش با سرعت درحال تغییر نسل است

دکتر طحان نظیف سالروز تاسیس سپاه پاسداران را تبریک گفت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره تایید طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

عملیات «وعده صادق» پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی بود

آیت‌الله رضوانی؛ شاگرد مورد اعتماد امام (ره) و تبیین‌گر نظرات فقهی شورای نگهبان/ فقیهی که نقش موثری در بررسی مصوبات مجلس داشت

مصارف مالیات به خوبی برای شهروندان تبیین شود

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی یزدی به مناسبت درگذشت دکتر داودی

پربازدید ها

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

قدردانی آیت‌الله جنتی از عملیات «وعده صادق»/ دوران بی‌پاسخ ماندن جنایات رژیم صهیونیستی سر آمده است