کد خبر: ۷۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵- 15 June 2021
دکتر صادقی‌مقدم در نشست مشترک رؤسای ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری؛

شبکه ۳۰۰ هزار نفری ناظران شورای نگهبان بر انتخابات نظارت می‌کنند

عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: وظیفه ما ایجاب می‌کند که در چارچوب قانون مراقبت کنیم که عملیات اجرایی انتخابات به خوبی صورت بگیرد و اولویت شمارش آراء در پایان رأی‌گیری با آرای ریاست جمهوری است.

شبکه ۳۰۰ هزار نفری ناظران شورای نگهبان بر انتخابات نظارت می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، نشست مشترک رؤسای ستاد‌های انتخاباتی کاندیدا‌های ریاست جمهوری با معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان بعدازظهر امروز (سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰) با موضوع نظارت بر فرایند برگزاری انتخابات در روز أخذ رأی در محل شورای نگهبان برگزار شد.

در این نشست دکتر صادقی‌مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری افزود: انتخابات به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کار بزرگی به شمار می‌رود و فضای علاقمندی و شوق به انتخابات را باید ایجاد کرد که مردم بدانند می‌خواهند کار بزرگی را انجام دهند، این کار بزرگ برای استمرار حرکت امام راحل و عظیم الشان، شهدای گرانقدر، ایثارگران، خانواده معظم شهدا و حاصل دسترنج تلاش‌های مردم مسلمان و صبور ایران اسلامی است.

وی افزود: ما در حال برگزاری یک کار بزرگ هستیم تا اراده مردم که همان رأی‌شان به نامزد منتخبشان است را به درستی و به سلامت، با حفظ امانت به سرانجام برسانیم و در پایان این عملیات بزرگ، در جشن و سرورِ ملت شریف ایران اسلامی، سهمی را ایفا نماییم.

معاون اجرایی و امور انتخابات افزود: مردم ایران بهای بزرگی را برای بقای نظام اسلامی پرداخت کردند، باید تلاش مضاعف کنیم خون شهدا و سردار دل‌ها به ویژه سردار سلیمانی به ثمر بنشیند و برگ زرین دیگری در اوراق انقلاب اسلامی ثبت شود.

وی ادامه داد: علیرغم همه توطئه‌ها، تحریم‌ها و کودتا‌ها، نظام اسلامی چهل سال پر افتخار را پشت سر گذاشته و چهل سال‌های دیگر را إن‌شاءالله سپری خواهد کرد.

دکتر صادقی‌مقدم با بیان اینکه وظیفه ما نظارت برای اجرای انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان و مجلس شورای اسلامی است، افزود: در این دوره علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، در چهار استان شش نماینده برای مجلس خبرگان رهبری (قم، خراسان رضوی، مازندران و تهران) و شش حوزه انتخابیه برای انتخاب شش نماینده مجلس داریم، در کنار آن نیز انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا را داریم که توسط وزارت کشور اجرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این انتخابات نظارت خواهند داشت.

وی افزود: نظارت ما بر انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان و مجلس شورای اسلامی است و شبکه ۳۰۰ هزار نفری ناظر شورای نگهبان ناظر بر روند این انتخابات است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان خاطرنشان کرد: وظیفه ما ایجاب می‌کند که در چارچوب قانون مراقبت کنیم که عملیات اجرایی انتخابات به خوبی صورت بگیرد و نتیجه و برکات آن برای جمهوری اسلامی ایران باشد.

دکتر صادقی‌مقدم گفت: اولویت شمارش آراء در پایان رأی‌گیری با آرای ریاست جمهوری است و این آراء پس از شمارش دقیق، صورتجلسه خواهد شد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در ادامه اظهاراتش در نشست نمایندگان نامزد‌های سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: دستگاه‌های احراز هویت در شعب به مجری و ناظر اعلام می‌کند سن قانونی احراز شده یا خیر؛ همچنین جلوی رأی تکراری را خواهد گرفت. همچنین به‌وسیله این دستگاه از نام و شناسنامه افراد فوت شده نیز نمی‌توان استفاده کرد.

وی درباره مدت زمان رأی‌گیری توضیح داد:، چون از ساعت ۱۲ شب به بعد روز جدید آغاز می‌شود، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ادامه رأی‌گیری روز جمعه ۲۸ خرداد را پس از ساعت مذکور نپذیرفت، اما افراد باقیمانده در شعبه می‌توانند رأی بدهند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان یادآور شد: شورای نگهبان و نمایندگان نامزد‌ها در محل این شورا، در طول روز میزان مشارکت را رصد می‌کنند.

وی افزود: صورت جلسه شعب به عنوان سند و نشان‌دهنده صحت انتخابات است و از لحظه‌ای که اطلاعات تعداد رأی نامزد از مبدأ به مقصد می‌رسد، کم‌کم اطلاعات محتوایی هم در دست ما و وزارت کشور قرار خواهد گرفت.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان تأکید کرد: نتایج هم از مسیر‌های قانونی پس از صحت‌سنجی و تجمیع آراء به اطلاع مردم خواهد رسید.

گفتنی است در این نشست آقای محمدمهدی تجریشی نماینده آقای سعید جلیلی، آقای سید احمد موسوی نماینده آقای محسن رضایی، آقای علی قریشی نماینده آقای سید ابراهیم رئیسی، آقای روح‌ا... متفکر آزاد نماینده آقای علیرضا زاکانی، آقای عباس معینی نماینده آقای محسن مهرعلیزاده، آقای محمدعلی ایزدی نماینده آقای عبدالناصر همتی و خانم زهرا شیخی نماینده آقای امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی حضور داشتند که به ارائه نقطه‌نظرات پرداخته و سئوالات خود را مطرح کردند که دکتر صادقی‌مقدم به آن‌ها پاسخ داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

بررسی اصلاحات «لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

نمایشگاه رسانه‌های ایران میزبان سخنگوی شورای نگهبان بود/ رقابت سیاسیون با خبرنگاران برای گفتگو با دکتر طحان‌نظیف!

فیلم| گفتگوی متفاوت و دیدنی دکتر کدخدایی در برنامه تلویزیونی «برمودا»

پربازدید ها

نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد/ بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۴ بهمن ۱۴۰۲

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲