کد خبر: ۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲- 13 May 2021
آیت‌الله خاتمی:

عملكرد شورای نگهبان عین قانون است

عضو شورای نگهبان تاكید كرد: در ابلاغیه شورای نگهبان مطلقا كار سیاسی نشده است. با این ابلاغیه انتخابات فاخر شد و عملكرد شورای نگهبان عین قانون است.

عملكرد شورای نگهبان عین قانون است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از رادیو تهران؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفتگو با برنامه جشن سپاس، ویژه برنامه عید فطر رادیو تهران درباره ماه رمضانی كه گذشت گفت: مردم دیندار خود را با شرایط هماهنگ كردند و با دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم شبهای قدر حاضر شدند و تا پایان شیوع این بیماری در خط مقدم خواهند ماند.

وی درباره ابلاغیه اخیر شورای نگهبان برای ثبت نام ها خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی فرمودند انتخابات باید نظم پیدا كند. همه می دانند بچه ۱۵ ساله و پیرمرد ۸۰ ساله نمی تواند رئیس جمهور شود. رهبری فرمودند انتخابات باید سامان پیدا كند و از طرفی تفسیر قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است و اصل ۱۱۵ می‌گوید رئیس جمهور باید ایرانی الاصل، مدیر و مدبر باشد و این پرسش باید توسط شورای نگهبان پاسخ داده شود. مدیر كسی است كه حداقل ۴ سال مدیریت اجرایی كلان و تحصیلات حداقل كارشناسی ارشد یا معادل حوزوی آن را داشته باشد.رئیس جمهور باید بین ۴۰ تا ۷۵ سال سن داشته و سوء پیشینه نداشته باشد.

عضو شورای نگهبان تاكید كرد: در ابلاغیه شورای نگهبان مطلقا كار سیاسی نشده است. با این ابلاغیه انتخابات فاخر شد و عملكرد شورای نگهبان عین قانون است.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: پیشینه ۴۰ ساله و اكنون شورای نگهبان این است كه هم حقوقدانان و هم فقهای این شورا مطلقا تحت فشار، كاری انجام نمی‌دهند ما بر اساس قانون كار انجام می‌دهیم. تخریب و تهدید شورای نگهبان در این ۴۰ ساله بوده است. اطمینان می‌دهم اعضای شورای نگهبان به وظیفه خود عمل می‌كنند و از هیچ كسی هم نمی‌ترسند.

آیت‌الله خاتمی درباره مقاومت حماس و مقاومت فلسطین در رویارویی با رژیم غاصب اسرائیل خاطرنشان كرد: دو صفحه از یك كتاب در فلسطین در حال ورق خوردن است. صفحه ای از آن توسط رژیم صهیونیستی ورق می‌خورد كه كودكان و مردم عادی را می كشد و به مسجدالاقصی تجاوز می كند. این رژیم تماماً تروریست است . صفحه این رژیم سیاه و ننگین است.

وی افزود: صفحه افتخار آفرین این كتاب متعلق به فلسطینیانی است كه روزی سلاح آنان سنگ بود اما امروزه ۳۰۰ موشك در یك روز به سمت تلاویو پرتاب می شود و ان شاء الله رژیم غاصب صهیونیستی پیش از پیش بینی ۲۵ ساله رهبری از بین می رود. تنها راه مبارزه با اسرائیل فقط همین انتفاضه ها است. مذاكره ها مث كمپ دیوید نشان داد كه آبی با آن گرم نمی شود. انتفاضه‌های جانانه است كه جواب می‌دهد. عنصر مقاومت در فلسطین جواب داده همانطور كه عنصر مقاومت در برابر آمریكا در ایران اسلامی جواب داده و جواب خواهد داد.
انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد

ما از مردم غزه تا نابودی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

با حضور حماسی در روز قدس نابودی اسرائیل را به مظلومان بشارت بدهیم

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران

اعلام صحت انتخابات در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر توسط سخنگوی شورای نگهبان/ تعداد حوزه‌های تاییدشده به ۱۳۳ رسید

لایحه کولبری تایید شد و مدت زمان سربازی کاهش یافت/ انتخابات الکترونیک در مرحله دوم برگزار می‌شود

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۲ حوزه انتخابیه از ۱۱ استان/ سخنگوی شورای نگهبان: وضعیت سایر حوزه‌ها در روز‌های آینده اعلام می‌شود

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

۴۵ مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ در شورای نگهبان بررسی شد/ مانند همه دوره‌ها گزارش‌ها و شکایات داشتیم، اما انتخابات در سلامت کامل برگزار شد