کد خبر: ۷۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸- 31 December 2020
سخنگوی شورای نگهبان:
دکتر کدخدایی گفت: شهادت سردار سلیمانی نشان داد همه مردم نه تنها مردم ایران بلکه مردم منطقه از راه و مکتب شهید سلیمانی پشتیبانی می کنند.

مردم منطقه پشتیبان راه و مکتب شهید سلیمانی هستند/ خدمات حاج قاسم هنوز ناشناخته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از رادیو مقاومت، دکتر «عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان که مهمان برنامه «عصر مقاومت» بود، طی سخنانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد تنها نبود که نگاه شخصی نسبت به مسائل داشته باشد. او انسانی صلح طلب بود که دغدغه آرامش مردم را داشت و در هر جا که لازم بود حضور پیدا می کرد و فرقی نداشت در میان سیل زدگان باشد یا جنگ تحمیلی یا در منطقه که گرفتار جنایت های تروریست ها شده بود.

وی ادامه داد: ایشان برای ایجاد امنیت و آرامش و جلوگیری از تعرض به جان و مال و ناموس مردم تلاش می کرد و در آخر نیز جان عزیزش را در این راه هم فدا کرد و درود بر این مرد خدا و سردار دلها و مرد مقاومت و مرد میدان که همه ما کم و بیش با ایشان آشنا هستیم.

دکتر کدخدایی عنوان داشت: اگرچه خدمات ایشان آنقدر زیاد و ناشناخته است که سالها طول می کشد که حتی دوست داران این مرد خدا با خدمات و ایثارگری هایشان آشنا شوند. طبیعتا در جبهه اسلام و مردمی و مقاومتی که الان هستیم و در مقابل کفر و ستمی که هست نیازمند چنین مردمانی هستیم که بتوانند با ایثار و فداکاری در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کنند.

وی افزود: خیلی وقت است که دشمنان تلاش می کنند این فکر و نگاه را از مردم ما بگیرند. مردمی که در بیش از ۴۰ سال در مقابل طاغوت، صدام ملعون و ظلمی که آمریکا به آنها داشته مقاومت کرده است. طبیعتا شخصیت شهید سلیمانی شخصیتی بود که مکتبی را رقم زد و ایشان در منطقه مکتبی ایجاد کرد که این مکتب به دنبال ایجاد آرامش و صلح هست اگرچه دشمنان نتوانستند این موفقیت ها را ببینند.

سخنگوی شورای نگهبان، ادامه داد: به نظر می رسد که در منطقه هزاران فرد شبیه به ایشان هستند و از مکتب ایشان آموزش دیده و سیراب شدند و راه مقاومت و مقابله با ستم را ادامه خواهند داد. اگر حتی از نگاه حقوقی صرفا نگاه کنیم شهادت حاج قاسم در واقع اقدامی تروریستی و جنایت کارانه توسط رژیم آمریکا بود و افکار عمومی دنیا را به این نکته جلب کرد که آمریکا نمی خواهد در منطقه صلح و آرامش باشد و می خواهد همچنان از تفرقه و ظلم و ستمی که می کند، از منطقه بهره ببرد و می خواهد با کسانی که با تکفیری ها و تروریستی ها مقابله می کنند، به مقابله برخیزد.

دکتر کدخدایی عنوان داشت: آمریکا اگر در رفتار و گفتارش صداقت داشت باید می دید در منطقه چه کسانی در مقابل تروریست ها قد علم کردند. چرا آمریکا و دولت هایی که با او همراه بودند، در مقابله با تروریست ها هیچ اقدام موثری انجام ندادند و شهید سلیمانی که در مقابل این تروریست ها بود را ترور کردند؟ و این معلوم می کند که خود این تروریست ها هم دست پرورده رژیم آمریکا و مقامات آمریکا بودند و عامدانه این اقدامات تروریستی و گروه های تروریستی را در منطقه ایجاد کرده تا منافعشان را تامین کنند.البته شهادت سردار نشان داد همه مردم نه تنها مردم ایران بلکه مردم منطقه از راه و مکتب شهید سلیمانی پشتیبانی می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

تلاش مشترک مجلس و شورای نگهبان برای رفع ایرادات یک طرح مهم خودرویی

سی امین شماره فصلنامه دانش حقوق عمومی منتشر شد

گزارش تصویری اختتامیه جشنواره ملی کتاب‌خوانی «جهانمرد» با حضور دکتر کدخدایی

پیگیری خوب قوه قضاییه، وزارت امور خارجه ایران و دولت عراق درباره پرونده ترور حاج قاسم/ سردار سلیمانی به دشمنان سخت می‌گرفت اما با مردم مهربان بود

راهکار حل مشکلات مناطق آزاد چیست؟

گزارش تصویری گفت‌وگوی دکتر کدخدایی با دانشجویان بسیجی

مذاکره یک‌طرفه و بدون عمل فایده ندارد/تضمینی نیست کسی تایید شد به همه وعده‌هایش عمل کند/ گمانه‌زنی درباره رد یا تایید داوطلبان اصلا معتبر نیست

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۶ اسفند ۱۳۹۹

بررسی لایحه شورا‌های حل اختلاف در شورای نگهبان به کجا رسید؟

پربازدید ها

بررسی لایحه شورا‌های حل اختلاف در شورای نگهبان به کجا رسید؟

شورای نگهبان به مصوبه اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت

کتاب الکترونیکی قانون اساسی به همت پژوهشکده شورای نگهبان منتشر شد

انتخاب اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات سيزدهمين دوره ریاست جمهوری

جزئیات ۴ ایراد شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی "قانونی" نیست

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان فارس معارفه شد + عکس

امام خمینی(ره) احیاگر اسلام سیاسی در عصر حاضر است/ نباید گذاشت آثار امام به دست فراموشی سپرده شود

شورای نگهبان چرا اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد؟

دکتر کدخدایی : "این جناح" و "آن جناح" برای شورای نگهبان فرقی ندارد؛ بی‌طرفیم و به مُرّ قانون عمل می‌کنیم