کد خبر: ۷۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴- 28 December 2020
آیت الله اعرافی:

مکتب مقاومت حاج قاسم و شهید ابومهدی برای جوانان تبیین و الگوسازی شود

مدیر حوزه‌های علمیه برلزوم تبیین مکتب حاج قاسم و شهید ابومهدی المهندس برای جوانان تاکید کرد.

مکتب مقاومت حاج قاسم و شهید ابومهدی برای جوانان تبیین و الگوسازی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در همایش جبهه جهانی شباب المقاومه که ظهر امروز در مسجد مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، گفت: در آستانه سالگرد شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که نماد اخلاق، بصیرت، آگاه به شرایط و جان فشانی برای اسلام بودند قرار داریم که عبرت هایی برای تاریخ به یادگار گذاشتند.

وی، بر لزوم تبیین فضایل شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برای جوانان در سراسر کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: این دو شهید بزرگ به ما می گویند، شایسته نیست امت اسلام با بیش از یک میلیارد و نیم جمعیت و بهره مندی از ذخایر بی پایان و منابع انسانی و نسل جوان غیور و شجاع و نقاط استراتژیک، اسیر آمریکا و صهیونیست ها باشد.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: مکتب شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس می گوید که نباید در برابر دولت های حقیر عربی و رژیم جعلی صهیونیستی تسلیم شویم.

امروز با الهام از مکتب این شهیدان باید گفت زیبنده نیست یک رژیم غاصب و ضعیف که هفتاد سال از تأسیس شدنش می گذرد یا دولت های حقیر همچون سعودی ها با مقدرات امت اسلام بازی کنند.

مدیر حوزه های علمیه با ذکر این مطلب که جریان مقاومت که یکی از بزرگترین نمادهای آن حاج قاسم سلیمانی بود و با تدبیر رهبری شکل گرفت، گفت: این جریان فصلی جدید و برگی نو در تاریخ امت اسلام رقم زد که با خون این شهیدان نیز عمق بیشتری یافت.

وی با ذکر این مطلب که در این فصل جدید، همگرایی فرامرزی و فرامذهبی در میان امت اسلام رقم خورده است، اظهارکرد: این مساله البته، مسبوق به سابقه نیست؛ این که همه جوانان همدیگر را بشناسند و در کنار همدیگر قرار بگیرند تاکنون سابقه نداشته است.

آیت الله اعرافی با ذکر این مطلب که حوزه خود را در خدمت جریان مقاومت می داند، گفت: همگرایی فرامرزی و فرامذهبی مبتنی بر گفتمان اسلام ناب توسط حاج قاسم ها و فرماندهی رهبری رقم خورد و شبکه ای را در برابر گستاخی ها سامان داده اند. امروز اراده ملت ها تجسم پیدا کرده و اسرائیل را در محاصره کامل قرار داد و جریان مقاومت در سرزمین های اشغالی را شکل داد و جوانانی بزرگ و سردارانی رشید تربیت شدند.

مدیر حوزه های علمیه گفت: خوشبختانه امروز جمع جوانان مسلمان با محوریت قدس شکل گرفته و این گفتمان هر روزه در حال انتشار است. با شکل گیری جبهه بین المللی اسلامی توطئه ها افزایش پیدا کرده است و این بدان جهت است که دستاوردهای ما بسیار زیاد بوده است. توطئه ساختن و پرداختن جریان های بدلی از اسلام همچون داعش، گواه بر این است که داعش را آمریکایی ها ساخته اند تا چهره ناب اسلام و حرکت توفنده انقلاب و جبهه مقاومت تخریب شود؛ اگر این موانع را جلو نیاورده بودند محو اسرائیل سرعت بیشتری می یافت.

آیت الله اعرافی با اشاره به توطئه محاصره روزافزون محور مقاومت، تصریح کرد: مسئله خیال خام آنها این بود که شعب ابی طالب را به وجود می آورند، اما این یک خیال خام است و ما آنها را رو به انزوا خواهیم راند.

وی گفت: توطئه عادی سازی روابط؛ این یک پدیده نحس و نامبارک است و این به دولت های حقیر و وابسته مربوط می شود؛ واگرایی و انفعال را به حاشیه می راند و آن روز دور نیست اگر آزاد باشند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، اظهارکرد: حاج قاسم نماد فصل نو و شبکه بین المللی اسلامی بود و داعشیسم را شکست داد که اگر می ماند وضعیت جهان اسلام بسیار ناگوار بود؛ بدانند جوانان امت اسلام به هم پیوسته هستند و زنجیره ای استوارتر خواهد شد و راه را خواهند بست و انتقام ما قطعی و حتمی است و رها نخواهد شد.

مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: این جریان تازه آغازی بر شکست های شما اهریمنان بود و این آغاز به شکست شما خواهد انجامید و این راه قطع نخواهد شد و امت اسلام به صورت روز افزون، بیدارتر می شوند و در برابر توطئه ها خواهند ایستاد ؛ روز انتقام فرا خواهد رسید و دشمنان اگر تسلیم نشوند روزگار سختی را تجربه خواهند کرد و شکستی بزرگ را متحمل می شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور مردم حجم سنگینِ جنگ‌ روانی دشمن را از بین برد/ امید است منتخبین به وعده‌های خود عمل کنند

اطلاعیه شماره ۷ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

دکتر طحان‌نظیف: نامزد‌ها اگر شکایتی نسبت به روند انتخابات دارند تا ۱۷ اسفند مهلت دارند

سخنگوی شورای نگهبان: شمارش آرا پس از اخذ آرای آخرین نفرات حاضر در شعبه انجام گیرد

گزارش تصویری بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعب اخذ رای حسینیه ارشاد و مسجد جامع ابوذر تهران

دکتر طحان‌نظیف: نگرانی وجود ندارد؛ آرای مردم تا آخرین لحظه اخذ می‌شود

دکتر ره‌پیک: انتخابات صحنه حفظ استقلال و امنیت کشور است

حضور دادستان کل کشور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات؛ تاکنون تخلف خاصی صورت نگرفته است

دکتر طحان‌نظیف از روند اخذ رای در شعبه مسجد جامع ابوذر هم بازدید کرد

بازدید سخنگوی شورای نگهبان از روند اخذ رای در شعبه حسینیه ارشاد

پربازدید ها

آغاز به کار سامانه «مردم ناظر»؛ تمام مردم می‌توانند بر انتخابات نظارت و گزارش تخلفات احتمالی ارسال کنند

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

دکتر طحان‌نظیف: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود ندارد/ تمدید رای‌گیری تا سه ساعت اول با وزارت کشور است

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

افزایش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر/ این انتخابات در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم