کد خبر: ۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵- 03 November 2020
آیت الله اعرافی:

علما و حوزه‌های علمیه به توسعه وحدت در جوامع اسلامی اقدام کنند

مدیر حوزه‌های علمیه مهمترین وظیفه علما و حوزه‌های علمیه را توسعه وحدت در جوامع اسلامی دانست و گفت: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای امت اسلام رنج است.
علما و حوزه‌های علمیه به توسعه وحدت در جوامع اسلامی اقدام کنند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، عصر امروز در آخرین روز از برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که به صورت مجازی و در قالب وبینار برگزار شد، گفت: همواره تصور می‌شد بشر با پیشرفت علم و فناوری بتواند چالش‌های رویاروی سلامتی را رفع کند در حالی که کرونا این تصور را باطل کرد.

وی با بیان اینکه کرونا خسارت‌های سنگین اقتصادی به کشورها، دولت‌ها و بخصوص نیازمندان وارد کرد، ادامه داد: همچنین کرونا مشکلات علمی و دانشی بسیاری برای بشر پدید آورد که نشان از ضعف جامعه بشری در عرصه‌های مختلف، چون فضای مجازی بود.

آیت الله اعرافی به آسیب‌های فرهنگی کرونا اشاره و عنوان کرد: کرونا به ارتباطات عاطفی و خانوادگی خدشه وارد کرد حتی بسیاری از مراکز مذهبی مانند مساجد، بقاع متبرکه و ... بسته شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در برابر بلایا باید مقاومت داشت، اظهار داشت: اسلام مسلمانان را به مقاومت در برابر بلایا دعوت می‌کند و علما موظف هستند این منطق فکری و الگویی که در ایران در مواجهه با بلایا وجود دارد را منتشر کنند.

وی ترس را یک خطر جدی در مواجهه با بلایا دانست و گفت: برای مقابله با کرونا باید اخوت، برادری و پیوند‌های عاطفی تقویت شود و به توصیه‌های پزشکی عمل و نسبت به تخلفات دیگران امر و نهی صورت بپذیرد؛ همبستگی ملت‌ها و دولت‌ها به منظور ارتقای تاب‌آوری و افزایش مواسات و همدلی لازم و ضروری است.

آیت الله اعرافی به اهانت رییس جمهور سبک مغز فرانسه به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) اشاره کرد و افزود: امت اسلام با جدیت در مقابل این حرکت‌های مستمر که از سوی دشمنان انجام می‌شود خواهد ایستاد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با اشغال سرزمین‌های اسلامی و جنگ‌افروزی و فتنه‌افروزی به دنبال شکست امت اسلام هستند.

وی یکی از رنج‌های امت اسلامی را عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دانست و عنوان کرد: علما و حوزه‌های علمیه باید در برابر این نوع اقدامات شوم به پاخیزند و با علم و دانش و تقویت وحدت در جوامع اسلامی در مقابل مستکبران، ظالمان و زورگویان عالم بایستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد

ما از مردم غزه تا نابودی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

با حضور حماسی در روز قدس نابودی اسرائیل را به مظلومان بشارت بدهیم

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران

اعلام صحت انتخابات در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر توسط سخنگوی شورای نگهبان/ تعداد حوزه‌های تاییدشده به ۱۳۳ رسید

لایحه کولبری تایید شد و مدت زمان سربازی کاهش یافت/ انتخابات الکترونیک در مرحله دوم برگزار می‌شود

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۲ حوزه انتخابیه از ۱۱ استان/ سخنگوی شورای نگهبان: وضعیت سایر حوزه‌ها در روز‌های آینده اعلام می‌شود

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

۴۵ مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ در شورای نگهبان بررسی شد/ مانند همه دوره‌ها گزارش‌ها و شکایات داشتیم، اما انتخابات در سلامت کامل برگزار شد