کد خبر: ۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵- 03 November 2020
آیت الله اعرافی:

علما و حوزه‌های علمیه به توسعه وحدت در جوامع اسلامی اقدام کنند

مدیر حوزه‌های علمیه مهمترین وظیفه علما و حوزه‌های علمیه را توسعه وحدت در جوامع اسلامی دانست و گفت: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای امت اسلام رنج است.
علما و حوزه‌های علمیه به توسعه وحدت در جوامع اسلامی اقدام کنند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، عصر امروز در آخرین روز از برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که به صورت مجازی و در قالب وبینار برگزار شد، گفت: همواره تصور می‌شد بشر با پیشرفت علم و فناوری بتواند چالش‌های رویاروی سلامتی را رفع کند در حالی که کرونا این تصور را باطل کرد.

وی با بیان اینکه کرونا خسارت‌های سنگین اقتصادی به کشورها، دولت‌ها و بخصوص نیازمندان وارد کرد، ادامه داد: همچنین کرونا مشکلات علمی و دانشی بسیاری برای بشر پدید آورد که نشان از ضعف جامعه بشری در عرصه‌های مختلف، چون فضای مجازی بود.

آیت الله اعرافی به آسیب‌های فرهنگی کرونا اشاره و عنوان کرد: کرونا به ارتباطات عاطفی و خانوادگی خدشه وارد کرد حتی بسیاری از مراکز مذهبی مانند مساجد، بقاع متبرکه و ... بسته شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در برابر بلایا باید مقاومت داشت، اظهار داشت: اسلام مسلمانان را به مقاومت در برابر بلایا دعوت می‌کند و علما موظف هستند این منطق فکری و الگویی که در ایران در مواجهه با بلایا وجود دارد را منتشر کنند.

وی ترس را یک خطر جدی در مواجهه با بلایا دانست و گفت: برای مقابله با کرونا باید اخوت، برادری و پیوند‌های عاطفی تقویت شود و به توصیه‌های پزشکی عمل و نسبت به تخلفات دیگران امر و نهی صورت بپذیرد؛ همبستگی ملت‌ها و دولت‌ها به منظور ارتقای تاب‌آوری و افزایش مواسات و همدلی لازم و ضروری است.

آیت الله اعرافی به اهانت رییس جمهور سبک مغز فرانسه به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) اشاره کرد و افزود: امت اسلام با جدیت در مقابل این حرکت‌های مستمر که از سوی دشمنان انجام می‌شود خواهد ایستاد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با اشغال سرزمین‌های اسلامی و جنگ‌افروزی و فتنه‌افروزی به دنبال شکست امت اسلام هستند.

وی یکی از رنج‌های امت اسلامی را عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دانست و عنوان کرد: علما و حوزه‌های علمیه باید در برابر این نوع اقدامات شوم به پاخیزند و با علم و دانش و تقویت وحدت در جوامع اسلامی در مقابل مستکبران، ظالمان و زورگویان عالم بایستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

تاکید آیت‌الله جنتی بر اقتدا به سیره نبوی و حرکت به سوی جامعه مهدوی/ در مبارزه با ظلم و فساد نباید کوتاه آمد

فیلم|برنامه تقاطع با حضور دکتر کدخدایی

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

دکتر طحان نظیف: امکان ندارد انتخابات خبرگان در حوزه‌ای بدون داوطلب کافی برگزار شود

پژوهشکده شورای نگهبان و جامعه المصطفی(ص) العالمیه تفاهمنامه‌ همکاری امضا کردند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف