کد خبر: ۷۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸- 28 October 2020
واکنش آیت الله شب زنده دار به وقاحت مکرون؛

سکوت در برابر اهانت‌ها، دشمن را وقیح‌تر می‌کند

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه سکوت در برابر اهانت‌ها، دشمن را وقیح‌تر می‌کند، بر تحریم کالا‌های فرانسوی از سوی امت اسلامی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا،آیت الله محمدمهدی شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان در جلسه درس خارج خود با محکوم کردن اهانت رییس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص)، این ماجرای دردناک را عامل جریحه دار شدن قلوب مسلمانان جهان دانست و گفت: این ماجرای دردناک باعث تأسف همه مسلمانان جهان شده است.

وی ادامه داد: مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری در جایی فرموده بودند «مغرب زمین اگرچه در تکنولوژی پیشرفت کرده، اما از نظر مباحث انسانی و اخلاقی انحطاط شدید پیدا کرده است و گویا اینها از درک بسیاری از مسائل معرفتی عاجزند و کأنه قلوب و عقولشان در یک هاله ای از محجوریت قرار گرفته است».

آیت الله شب زنده دار با اشاره به اینکه امروز دنیای غرب مسائل روشن و واضحات دین اسلام را نادیده می گیرند و از اعتراف به آن سر باز می زنند، ابراز کرد: رؤسای جمهور، نخست وزیران، وزیران و مقامات و حتی دانشمندان غربی در تحلیل مسائل معرفتی و عقایدی عاجز و ناتوان هستند و سخنان بچگانه بر زبان جاری می کنند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: رییس جمهور فرانسه گفته است «توهین به اسلام را محکوم نمی کنم، چون در کشور ما آزادی بیان هست»، ما سؤال می کنیم آیا شما می پذیرید در کشورتان که شخصی به شخص دیگر بخاطر استناد به آزادی ضرب و جرح وارد کرده یا او را به قتل برساند؟ پر واضح است که آزادی آنقدر وسعت ندارد که این امور را برای افراد تجویز کند؛ چه فرقی میان این امر با اموری است که میلیاردها انسان را در اثر توهین به پیامبر اکرم(ص) می رنجاند؟ آیا عواطف انسان ها نزد شما از اهمیت کمتری نسبت به بدن آنها دارد؟

وی به توصیف شخصیت نورانی پیامبر اکرم(ص) از دیدگاه آیات قرآن کریم پرداخت و اظهار کرد: امروز با تلاش دانشمندان، متفکران و اندیشمندان بزرگ تنها گوشه ای از معارف پیامبر اکرم(ص) پدیدار شده است؛ امروز غربی ها عواطف و احساسات یک میلیارد مسلمان را جریحه دار ساخته و آن را آزادی بیان می خوانند.

آیت الله شب زنده دار رییس جمهور فرانسه را شخصیتی «کوته فکر» خواند و عنوان کرد: اگر نبوت پیامبر اکرم(ص) را هم در نظر نگیریم، آیا آزادی بیان اجازه می دهد شخصیت یک اندیشمند بزرگ مورد استهزا و تمسخر قرار بگیرد؟ امروز جهان اسلام باید نسبت به این موضوع واکنش سریع نشان دهد و با تمام توان خط حمایت از رسول اکرم(ص) را دنبال کرده و جلوی اهانت ها را بگیرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی سفرای کشور فرانسه را احضار کرده و اعتراض شدید خود را اعلام کنند، تصریح کرد: امروز همه باید اجناس فرانسوی را نیز تحریم کنند؛ این حرکت که در برخی کشورها آغاز شده، حرکت نمادینی است که اسلام ستیزان را به تفکر وادار می کند.

وی با اشاره به اینکه اجماع بر اعتراض کار شایسته ای است و باید دانست ساکت گذشتن از کنار این مسائل سبب وقاحت دشمن می شود، اضافه کرد: ما مسلمانان حتی به کسی اجازه نمی دهیم بزرگان، اندیشمندان و انبیای گذشته را مورد جسارت قرار دهند، از این رو همه ادیان دیگر و حتی کسانی که صاحب دین نیستند، اما عواطف انسانی دارند نیز نباید به خود اجازه دهند به مقدسات اسلام توهین کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

همه باید همت کنند تا مشکلات معیشتی حل شود

بازدید دکتر صادقی مقدم از غرفه انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان

افکار عمومی مهم‌ترین ابزار حقوق بشر در قبال مسئله غزه است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

توصیه آیت‌الله جنتی به منتخبان مجلس دوازدهم؛ اولویت اصلی چاره‌اندیشی برای حل مشکلات کشور باشد

بازدید دکتر مولابیگی از غرفه انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه قم

دکتر طحان‌نظیف به دانشگاه قم رفت و پاسخگوی سوالاتی درباره قانون اساسی شد/ سخنگو: اساتید و دانشجویان حقوقی یاری‌گر شورای نگهبان باشند

بازدید دانشجویان عضو انجمن علمی حقوق دانشگاه امام صادق(ع) از پژوهشکده شورای نگهبان

گزارش تصویری نشست هم‌اندیشی مدیران و اساتید حوزه با سخنگوی شورای نگهبان

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

ششمین دوره مجلس خبرگان اول خرداد با پیام رهبر معظم انقلاب آغاز به کار می‌کند

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره تایید طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

آیت‌الله رضوانی؛ شاگرد مورد اعتماد امام (ره) و تبیین‌گر نظرات فقهی شورای نگهبان/ فقیهی که نقش موثری در بررسی مصوبات مجلس داشت

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

"طرح استفساریه ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" در شورای نگهبان تایید شد