کد خبر: ۷۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸- 28 October 2020
واکنش آیت الله شب زنده دار به وقاحت مکرون؛
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه سکوت در برابر اهانت‌ها، دشمن را وقیح‌تر می‌کند، بر تحریم کالا‌های فرانسوی از سوی امت اسلامی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا،آیت الله محمدمهدی شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان در جلسه درس خارج خود با محکوم کردن اهانت رییس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص)، این ماجرای دردناک را عامل جریحه دار شدن قلوب مسلمانان جهان دانست و گفت: این ماجرای دردناک باعث تأسف همه مسلمانان جهان شده است.

وی ادامه داد: مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری در جایی فرموده بودند «مغرب زمین اگرچه در تکنولوژی پیشرفت کرده، اما از نظر مباحث انسانی و اخلاقی انحطاط شدید پیدا کرده است و گویا اینها از درک بسیاری از مسائل معرفتی عاجزند و کأنه قلوب و عقولشان در یک هاله ای از محجوریت قرار گرفته است».

آیت الله شب زنده دار با اشاره به اینکه امروز دنیای غرب مسائل روشن و واضحات دین اسلام را نادیده می گیرند و از اعتراف به آن سر باز می زنند، ابراز کرد: رؤسای جمهور، نخست وزیران، وزیران و مقامات و حتی دانشمندان غربی در تحلیل مسائل معرفتی و عقایدی عاجز و ناتوان هستند و سخنان بچگانه بر زبان جاری می کنند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: رییس جمهور فرانسه گفته است «توهین به اسلام را محکوم نمی کنم، چون در کشور ما آزادی بیان هست»، ما سؤال می کنیم آیا شما می پذیرید در کشورتان که شخصی به شخص دیگر بخاطر استناد به آزادی ضرب و جرح وارد کرده یا او را به قتل برساند؟ پر واضح است که آزادی آنقدر وسعت ندارد که این امور را برای افراد تجویز کند؛ چه فرقی میان این امر با اموری است که میلیاردها انسان را در اثر توهین به پیامبر اکرم(ص) می رنجاند؟ آیا عواطف انسان ها نزد شما از اهمیت کمتری نسبت به بدن آنها دارد؟

وی به توصیف شخصیت نورانی پیامبر اکرم(ص) از دیدگاه آیات قرآن کریم پرداخت و اظهار کرد: امروز با تلاش دانشمندان، متفکران و اندیشمندان بزرگ تنها گوشه ای از معارف پیامبر اکرم(ص) پدیدار شده است؛ امروز غربی ها عواطف و احساسات یک میلیارد مسلمان را جریحه دار ساخته و آن را آزادی بیان می خوانند.

آیت الله شب زنده دار رییس جمهور فرانسه را شخصیتی «کوته فکر» خواند و عنوان کرد: اگر نبوت پیامبر اکرم(ص) را هم در نظر نگیریم، آیا آزادی بیان اجازه می دهد شخصیت یک اندیشمند بزرگ مورد استهزا و تمسخر قرار بگیرد؟ امروز جهان اسلام باید نسبت به این موضوع واکنش سریع نشان دهد و با تمام توان خط حمایت از رسول اکرم(ص) را دنبال کرده و جلوی اهانت ها را بگیرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی سفرای کشور فرانسه را احضار کرده و اعتراض شدید خود را اعلام کنند، تصریح کرد: امروز همه باید اجناس فرانسوی را نیز تحریم کنند؛ این حرکت که در برخی کشورها آغاز شده، حرکت نمادینی است که اسلام ستیزان را به تفکر وادار می کند.

وی با اشاره به اینکه اجماع بر اعتراض کار شایسته ای است و باید دانست ساکت گذشتن از کنار این مسائل سبب وقاحت دشمن می شود، اضافه کرد: ما مسلمانان حتی به کسی اجازه نمی دهیم بزرگان، اندیشمندان و انبیای گذشته را مورد جسارت قرار دهند، از این رو همه ادیان دیگر و حتی کسانی که صاحب دین نیستند، اما عواطف انسانی دارند نیز نباید به خود اجازه دهند به مقدسات اسلام توهین کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

مغایرت "اعطای صلاحیت به سازمان تعزیرات برای رسیدگی به امور با ماهیت قضایی" با قانون

بسیج نهادی برخاسته از متن مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی است

دکتر کدخدایی‏ از تائید طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالا‌های اساسی در جلسه امروز شورای نگهبان خبر داد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۸ آبان ۱۳۹۹

مواضع رهبر انقلاب در خصوص جنگ قره‌باغ مبتنی بر صلح عادلانه است

اکثر ایرادات شورای نگهبان به طرح مجلس برای مالیات بر خانه‌های خالی رفع شده است

نشست تخصصی «بررسی جنگ قره‌باغ از منظر اصول سیاست خارجی» برگزار شد

آخرین وضعیت الکترونیکی شدن انتخابات از زبان دکتر کدخدایی

فیلم| برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر طحان نظیف

دقت شورا در بررسی مصوبات تامین حقوق مردم و هدف قانونگذار را به دنبال دارد/ تاکید شورا بر حمایت از مصوبات معیشتی

پربازدید ها

تایید طرح استفساریه تبصره (۱) بند (ذ) ماده (۸۷) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

جزئیات جدید از تایید استفساریه تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران توسط شورای نگهبان

جلسه شورای نگهبان جهت بررسی آخرین مصوبات ارسالی

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۷ آبان ۱۳۹۹

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی بررسی ساختار انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا

بررسی دو مصوبه مجلس شورای اسلامی در پژوهشکده شورای نگهبان

بیانیه آیت الله جنتی در محکومیت توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر گرامی اسلام (ص)

میزان مشارکت وابسته به بهبود وضعیت معیشتی است/ مدافع طرح مالیات بر خانه‌های خالی هستیم

نشست علمی بررسی جنگ قره‌باغ برگزار می‌شود

جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد