کد خبر: ۷۰۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹- 20 July 2020
ویژه نامه " عماد ملت" – ۳۱

نماینده مردم تهران در مجلس: شورای نگهبان در پاسداری از شریعت و قانون اساسی به خوبی عمل کرده است

رضا تقی‌پور گفت: شورای نگهبان در بحث نظارت بر قانونگذاری و پاسداری از شریعت و قانون اساسی به خوبی به وظایف خود عمل کرده است.
رضا تقی‌پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان با تبریک سالگرد تاسیس این شورا گفت: شورای نگهبان در بحث نظارت بر قانونگذاری و پاسداری از شریعت و قانون اساسی به خوبی به وظایف خود عمل کرده است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان از ارکان اصلی اسلامیت نظام که در دو کلمه جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده، محافظت می‌کند و شاهد هستیم که تاکنون در طول فعالیت این شورا، قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی در چارچوب قانون اساسی و شرع مقدس به تصویب رسیده است. از این منظر شورای نگهبان راه خوب و طولانی را پیموده و در این مسیر نیز موفق عمل کرده است.

عضو شورای عالی فضای مجازی در خصوص نگاه شورای نگهبان به احزاب، گروه‌ها و جریانات سیاسی اظهار داشت: برخی احزاب و جریانات سیاسی منحله توقع داشتند بدون رعایت قوانین جمهوری اسلامی به فعالیت خود ادامه دهند، ولی شورای نگهبان جلوی آن‌ها ایستاد و احزاب و گروه‌های سیاسی با نظارت این شورا در چارچوب قانون اساسی به فعالیت خود ادامه دادند، طبیعی است که گرو‌های نقض کننده چارچوب‌های قانون اساسی اجازه فعالیت نداشته باشند، بنابراین شورا در این خصوص نیز خوب عمل کرده است. 

تقی‌پور درباره تحریم اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا گفت: ماهیت تحریم‌های آمریکا روشن است. علی القاعده آمریکا با هر رکن و جایگاهی که در موضوع مقاومت مردم ایران در مقابل فشار‌های استکبار جهانی و شکل گیری ارکان نظام جمهوری اسلامی تاثیر گذار باشد، می‌ایستد و مخالفت می‌کند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: در حقیقت شورای نگهبان یکی از سد‌های محکمی است که تاکنون در مقابل انحرافات و فشار‌هایی که دشمن در قالب جنگ نرم خواسته به کشور آسیب بزند، ایستادگی کرده است.

وی افزود: بدیهی است که از نظر دشمنان انقلاب، اعضای شورای نگهبان عناصر نامطلوبی باشند و به قول شهید بهشتی عصبانیت خود را در قالب تحریم نشان دهند.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: امیدواریم شورای نگهبان با ابزار‌های جدید و بهره گیری از فناوری‌های روز دنیا و استفاده از تحلیل داده‌ها، دقت کار خود در تصمیم گیری‌های مختلف را بالا ببرد و با ارتباط بیشتر با مردم اعتمادسازی بیشتری را در برنامه‌های خود مدنظر قرار دهد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

آیت‌الله رضوانی؛ شاگرد مورد اعتماد امام (ره) و تبیین‌گر نظرات فقهی شورای نگهبان/ فقیهی که نقش موثری در بررسی مصوبات مجلس داشت

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی یزدی به مناسبت درگذشت دکتر داودی

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

قدردانی آیت‌الله جنتی از عملیات «وعده صادق»/ دوران بی‌پاسخ ماندن جنایات رژیم صهیونیستی سر آمده است

عملیات وعده صادق منطبق بر ضوابط حقوق بین‌الملل بود

اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود

آتشفشان قهر ملت‌ها و محور مقاومت صهیونیست‌ها را در شعله‌های آتش خواهد سوزاند / آفرین بر سپاه قهرمان ما

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

ایران خویشتنداری لازم را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی داشته است

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد