کد خبر: ۶۹۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵- 20 July 2020
ویژه نامه " عماد ملت" – ۲۹

کنعانی مقدم: شورای نگهبان بدون اینکه تسلیم شانتاژ‌ها شود به انتقادات گوش و پاسخ می‌دهد

یک فعال سیاسی با بیانا اینکه شورای نگهبان در مقاطع مختلف مورد هجوم جناح‌های مختلف قرار می‌گیرد، گفت: شورای نگهبان همواره سعی کرده انتقادات را گوش و پاسخ دهد، بدون اینکه تسلیم شانتاژ‌ها شود.
کنعانی مقدم: شورای نگهبان بدون اینکه تسلیم شانتاژ‌ها شود به انتقادات گوش و پاسخ می‌دهد
 
حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان که به مناسبت ۲۶ تیر سالروز تأسیس شورای نگهبان انجام شد، با اشاره به سالروز تشکیل این شورا گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) در طراحی قانون اساسی تأکید داشتند که باید شورایی تشکیل شود که بتواند در مراحل مختلف هم حافظ قانون اساسی باشد و هم شرع و قوانین اسلام. بر همین مبنا شورای نگهبان تأسیس شد.

وی ادامه داد: در طول این چهل سال شاهد این هستیم که شورای نگهبان توانسته است در انتخابات‌های مختلف، تصویب قوانین مجلس شورای اسلامی و هم مواردی که جزء وظایف این نهاد بوده، با یک جدیت و خارج از هرگونه فشار‌های بیرونی و شانتاژ‌هایی که انجام می‌شده، موفق عمل کند.

وی فراجناحی بودن اعضای شورای نگهبان را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: افرادی که در شورای نگهبان حضور داشته و دارند، دارای سلایق مختلفی بوده‌اند؛ چه کسانی که منصوب رهبر معظّم انقلاب هستند و چه حقوقدان‌ها، همگی سعی کرده‌اند که همه سلایق را مخصوصاً در انتخابات‌ها ببینند.

کنعانی مقدم افزود: اگر نامزد‌های انتخابات‌های مختلف را بررسی کنیم، خواهیم دید که از همه گروه‌ها و جریان‌ها حضور داشته‌اند و بسیاری از این افراد، در موضوع ردصلاحیت‌شان توانسته‌اند به شورای نگهبان بروند و از خودشان دفاع کنند.

وی، سعه صدر شورای نگهبان را مورد تأکید قرار داد و گفت: شورای نگهبان در مقاطع مختلف مورد هجوم جناح‌های مختلف قرار می‌گیرد، اما همواره سعی کرده در چنین مواقعی انتقادات را گوش و پاسخ دهد، بدون اینکه تسلیم شانتاژ‌ها شود.

این فعال سیاسی تحریم اعضای شورای نگهبان از سوی آمریکا را مورد اشاره قرار داد و گفت: ساختار نظام آمریکا طوری طراحی شده که هر مخالفی، دشمن فرض می‌شود و سعی می‌کنند آن را مورد هجمه قرار دهند.
 
کنعانی مقدم یادآور شد: از آنجایی که شورای نگهبان یکی از سد‌های مستحکمی است که در برابر استکبار قرار داشته، آمریکا سعی می‌کند محدودیت‌های بیشتری را برای شورای نگهبان ایجاد کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد

ما از مردم غزه تا نابودی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

با حضور حماسی در روز قدس نابودی اسرائیل را به مظلومان بشارت بدهیم

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران

اعلام صحت انتخابات در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر توسط سخنگوی شورای نگهبان/ تعداد حوزه‌های تاییدشده به ۱۳۳ رسید

لایحه کولبری تایید شد و مدت زمان سربازی کاهش یافت/ انتخابات الکترونیک در مرحله دوم برگزار می‌شود

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۲ حوزه انتخابیه از ۱۱ استان/ سخنگوی شورای نگهبان: وضعیت سایر حوزه‌ها در روز‌های آینده اعلام می‌شود

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

۴۵ مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ در شورای نگهبان بررسی شد/ مانند همه دوره‌ها گزارش‌ها و شکایات داشتیم، اما انتخابات در سلامت کامل برگزار شد