کد خبر: ۶۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸- 15 June 2020
آیت‌الله اعرافی:

حوزه‌های علمیه برای همیاری با نیروی انتظامی آمادگی دارد

مدیر حوزه‌های علمیه، نیروی انتظامی را مظهر اقتدار کشور دانست و گفت: حوزه‌های علمیه برای همیاری با نیروی انتظامی آمادگی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار سردار میر فیضی فرمانده جدید نیروی انتظامی استان که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: شهر قم پایگاه مهم انقلاب اسلامی است که با توجه به اهمیت زائدالوصف این شهر و توجهات بیرونی و حساسیت‌های بالا که خطا‌های آن را نمایان‌تر می‌کند، اثرگذارتر است.

وی با تأکید بر اینکه حوزه علمیه هم مطالبه گر و هم پاسخگو است، افزود: حوزه در جایگاه علمی و فرهنگی خود هم از بعد مطالبه گری برخوردار است و هم باید نسبت به اوضاع پیرامونی پاسخگو باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه موفقیت در کار نیازمند برنامه‌ریزی و ارائه چشم‌انداز‌های هدفمند است، ادامه داد: رویکرد راهبردی و برنامه‌ای و داشتن سند‌های بالادستی در کنار تقویت انگیزه‌های سازمانی می‌تواند در اثربخشی اقدامات مؤثرتر باشد.

امام‌جمعه قم، نیروی انتظامی را مظهر اقتدار کشور دانست و گفت: باید آن را در قالب نرم و بدون تنش نشان دهد که مسئولیت فعالیت در این عرصه را سنگین و پیچیده‌تر می‌کند، حوزه‌های علمیه برای همیاری با نیروی انتظامی آمادگی دارد.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: بحث‌های امنیت اخلاقی در قم بسیار مهم است، باید نماد و ظهور بیرونی قم نماد اسلامی و اخلاقی باشد و با توجه به همه جوانب باید درجه سلامت اجتماعی را روزبه‌روز ارتقا داد که نیازمند قاطعیت و هوشمندی عمل در فعالیت‌های فرهنگی است.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه هویت قم هویت علمی و حوزوی است، بیان کرد: قم نه‌تن‌ها فرا استانی بلکه فرا شهری و بین‌المللی است و این شهر جامعه بزرگ مقیم غیر استانی و غیر ایرانی را میزبانی می‌کند که علاوه بر هویت‌های دینی و زیارتی در هویت بخشی به ابعاد مختلف این شهر نقش‌آفرین بوده است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به جایگاه علمی قم خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان حوزوی و دانشگاهی در بیش از ۱۰۰ کشور جهان، به قم مهاجرت کرده‌اند، در این شهر مراکز ملی و بین‌المللی نبض صد‌ها مرکز و موسسه در ایران و جهان را تنظیم و مدیریت می‌کنند که این شهر را به قلب تپنده فکری و معرفتی مناطق وسیعی از ایران و جهان تبدیل کرده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

عملیات وعده صادق منطبق بر ضوابط حقوق بین‌الملل بود

اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود

آتشفشان قهر ملت‌ها و محور مقاومت صهیونیست‌ها را در شعله‌های آتش خواهد سوزاند / آفرین بر سپاه قهرمان ما

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

ایران خویشتنداری لازم را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی داشته است

خون پاک شهدای حادثه تروریستی دمشق، مبدأ تحولات بزرگی می شود

تحقق مشارکت مردم در اقتصاد، وظیفه مسؤولین است

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد