کد خبر: ۶۶۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱- 21 February 2020
دکتر کدخدایی:
قائم مقام دبیر شورای نگهبان گفت: هرکس گزارشی از تخلفات انتخاباتی دارد، می‌تواند از طریق سامانه اینترنتی «مردم ناظر» که در این دوره از انتخابات راه‌اندازی شده است، برای ما ارسال کند.
هرکس گزارشی از تخلفات انتخاباتی دارد از طریق سامانه «مردم ناظر» ارسال کند
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز پس از انداختن رأی خود به صندوق رأی شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات، در پاسخ به سئوال خبرنگار صدا و سیما مبنی بر اینکه پیش‌بینی شما از حضور مردم چیست، گفت: خوشبختانه از ابتدای ساعت شروع رأی‌گیری حضور پرشور مردم را در همه شهرستان‌ها سر صندوق‌های رأی شاهد هستیم.

دکتر کدخدایی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان هم با هیأت مرکزی نظارت، ستاد مرکزی نظارت را راه‌اندازی کرده است و بر روند برگزاری نظارت کامل دارد و خواهش ما این است که هرکس گزارشی از تخلفات دارد از طریق سامانه «مردم ناظر» که در این دوره از انتخابات راه‌اندازی شده است، برای ما ارسال کند؛ ضمن اینکه ما بازرسان ویژه‌ای را هم برای استان‌ها ارسال کردیم و آن‌ها هم نظارت دقیقی دارند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سئوال که آیا تاکنون گزارشی از تخلف را مشاهده کرده‌اید، گفت: در ستاد نظارت بر انتخابات، همکاران ما مرتب و لحظه‌به‌لحظه گزارش‌ها را رصد می‌کنند و اگر گزارشی از تخلفات برسد، بررسی، رسیدگی و مشکل پیش‌آمده را برطرف می‌کنند؛ البته در همین ساعات اولیه روز انتخابات عموم گزارش‌ها جزئی و بیشتر مربوط به بحث کُندی شروع به کار شعبات أخذ رأی است که این موارد را دوستان در ستاد پیگیری کردند و خوشبختانه برطرف شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که دیشب امریکایی‌ها شما و چهار عضو دیگر شورای نگهبان را تحریم کردند چه تأثیری در کار شما می‌گذارد؟ گفت: قطعاً مردم خوب ما با انداختن رأی خود به صندوق‌ها پاسخ محکمی را به امریکا خواهند داد؛ ضمن اینکه شورای نگهبان وظایف قانونی خود را انجام داده و می‌دهد و اینگونه دخالت‌های بی‌مورد که خلاف حقوق بین‌الملل است را از کشوری مثل امریکا نمی‌پذیرند.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان افزود: ملت شریف ایران چنانکه در طول این ۴۱ سال و در ادامه راه شهدای انقلاب حرکت کرده است، انشاءالله همچنان این مسیر را ادامه خواهند داد و مشخصاً امروز با حضور و مشارکت خود در پای صندوق‌های رأی نه‌ی بزرگی به امریکای جهانخوار خواهند گفت.

دکتر کدخدایی راجع به سامانه «مردم ناظر» گفت: با کوچکترین جستجو، سامانه «مردم ناظر» به راحتی قابل دسترسی است، ضمن اینکه از طریق سایت شورای نگهبان نیز می‌توان وارد این سامانه شد و در چند روز گذشته گزارش‌های متعددی داشتیم که بیشتر آن‌ها در خصوص تبلیغات نامزد‌ها بوده است.

وی افزود: انشاءالله گزارش‌هایی هم که امروز دریافت خواهیم کرد در اسرع وقت رسیدگی می‌کنیم و نتیجه آن را هم اعلام خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در دستور کار مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان

گفت و گوی موافقان و مخالفان طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در پژوهشکده شورای نگهبان

زبان، خط، تاریخ و پرچم رسمی کشور در قانون اساسی (اصول ۱۵ تا ۱۹ قانون اساسی)

نشست ۳ ساعته موافقان و مخالفان طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با عضو شورای نگهبان

ایرادات مجمع تشخیص بر طرح اصلاح قانون انتخابات همچنان باقی است

گزارش تصویری برگزاری آزمون اجتهاد خبرگان رهبری در قم

برگزاری آزمون اجتهاد خبرگان رهبری در قم

انتشار پنج گزارش پژوهشی با موضوع تحلیل حقوقی بودجه

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

همه باید تلاش کنند در انتخابات آینده مشارکت حداکثری داشته باشیم/ وضعیت اقتصادی و شدت گرفتن کرونا نگران کننده است

پربازدید ها

شورای نگهبان لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تایید کرد

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

همه باید تلاش کنند در انتخابات آینده مشارکت حداکثری داشته باشیم/ وضعیت اقتصادی و شدت گرفتن کرونا نگران کننده است

آزمون علمی انتخابات دومین میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ۲۲ فروردین برگزار می‌شود

کار بررسی بودجه ۱۴۰۰ هنوز در شورای نگهبان ادامه دارد

ماراتن بررسی بودجه ۱۴۰۰ در شورای نگهبان؛ ایرادات کلی لوایح بودجه چیست؟

بررسی چند طرح و لایحه مهم در جلسه شورای نگهبان

تبلیغات غیرمجاز انتخاباتی را در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار می‌دهیم/ کاندیداتوری افراد با سابقه نظامی منع قانونی ندارد/گلایه از مجلس

ایرادهای بودجه مشابه سال های گذشته است

اصلاح بسیاری از ایرادات بودجه توسط مجلس/ بررسی بودجه امشب در شورای نگهبان پایان می‌یابد