کد خبر: ۶۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳- 21 February 2020
دکتر طحان‌نظیف:

تحریم آمریکا مدال افتخاری برای شورای نگهبان است/ از عملکرد شورای نگهبان ناراحتند

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: تحریم آمریکا مدال افتخاری است که در این مقطع به ما داده شد و معلوم است که آمریکا از عملکرد شورای نگهبان ناراحت است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان دقایقی پیش رأی خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت.

وی با اشاره به تحریم پنج نفر از اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا گفت: به خاطر دریافت چنان مدال پرافتخاری تبریک عرض می‌کنم؛ چنان که صحبت‌های حضرت امام (ره) را فراموش نکرده‌ایم که می‌فرمودند: هرگاه دشمن از دست شما عصبانی و ناراحت باشد، این نشانه است که شما وظایف‌تان را به درستی انجام دادید؛ لذا شورای نگهبان هم در این مقطع تمام تلاش خود را انجام داده است تا بر اساس مُرّ قانون صلاحیت‌ها را بررسی و از آرای مردم به عنوان حق‌الناس صیانت کند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان خاطرنشان کرد: تحریم آمریکا مدال افتخاری است که در این مقطع به ما داده شد و معلوم است که آمریکا از عملکرد شورای نگهبان ناراحت است، حتی یک روز قبل از انتخابات به عنوان جشن ملی ایرانیان نتوانستند این بغض و کینه خودشان را پنهان کنند و دست به چنین اقدامی زدند.

دکتر طحان‌نظیف افزود: ۴۱ سال پیش مردم ایران تصمیم گرفتند که آمریکایی‌ها و اذنابشان را از کشور بیرون کنند تا ملت ایران در مورد کشور خودشان، در مورد مسائل اساسی، خطیر و مهم کشورشان و تعیین سرنوشت‌شان تصمیم بگیرند.

وی اضافه کرد: فراموش نکنیم این‌ها دشمنانی هستند که همین چند روز قبل قاتلان سردار سلیمانی ما بودند و هیچ وقت امریکایی‌ها بدنبال خیر و صلاح مردم و نظام اسلامی نیستند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه به آقای ترامپ توصیه می‌کنم که آزموده را آزمودن خطاست، افزود: ترامپ می‌تواند یک‌بار دیگر از قاب تلویزیون و دوربین خبرنگاران، حضور و مشارکت مردم را برای تعیین سرنوشت خودشان به نظاره بنشیند تا شاید از اقدامات شتابزده‌ی اینچینی پرهیز کند و با عقلانیت بیشتری در مورد سیاست خارجی کشورش و در مورد کشور و ملت بزرگ و با سابقه ایران تصمیم بگیرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد

ما از مردم غزه تا نابودی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

با حضور حماسی در روز قدس نابودی اسرائیل را به مظلومان بشارت بدهیم

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران

اعلام صحت انتخابات در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر توسط سخنگوی شورای نگهبان/ تعداد حوزه‌های تاییدشده به ۱۳۳ رسید

لایحه کولبری تایید شد و مدت زمان سربازی کاهش یافت/ انتخابات الکترونیک در مرحله دوم برگزار می‌شود

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۲ حوزه انتخابیه از ۱۱ استان/ سخنگوی شورای نگهبان: وضعیت سایر حوزه‌ها در روز‌های آینده اعلام می‌شود

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

۴۵ مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ در شورای نگهبان بررسی شد/ مانند همه دوره‌ها گزارش‌ها و شکایات داشتیم، اما انتخابات در سلامت کامل برگزار شد