کد خبر: ۶۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵- 21 February 2020
آیت‌الله جنتی:

آراء هرچه بیشتر باشد به قدرت و مشروعیت نظام می‌افزاید

دبیر شورای نگهبان گفت: آراء هرچه بیشتر باشد به قدرت و مشروعیت نظام می‌افزاید و دشمن و غیردشمن نگاهش به این انتخابات است و هر رأیی که داده می‌شود مشت محکمی به دهن آمریکا بالاخص به دهن ترامپ است.
آراء هرچه بیشتر باشد به قدرت و مشروعیت نظام می‌افزاید/ ترامپ چه فکری کرده است، ما از تحریم چه ضرری می‌کنیم؟!
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان دقایقی پیش با حضور در شعبه اخذ رأی سیار (صندوق شماره ۱۷۹۴) مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، رای خود را به صندوق‌ رأی انداخت.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار صدا و سیما مبنی بر اهمیت حضور باشکوه و حداکثری مردم در انتخابات، گفت: آنچه برای ما ضرورت و وظیفه شرعی، عقلی و ملی است مشارکت در امر انتخابات است. هرچه میزان مشارکت بیشتر باشد به نفع اسلام، مردم و مملکت و به ضرر دشمنان است و اگر در جایی مشارکت کمتر بود قضیه برعکس می‌شود.

آیت‌الله جنتی تأکید کرد: آراء هرچه بیشتر باشد به قدرت و مشروعیت نظام می‌افزاید و دشمن و غیردشمن نگاهش به این انتخابات است و روی این مسأله حساب باز کرده است و حضور و مشارکت بیشتر مردم نشاندهنده این است که مردم به نظام وفادارند و پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هر رأیی که داده می‌شود مشت محکمی به دهن آمریکا بالاخص به دهن ترامپ است.

دبیر شورای نگهبان گفت: این دستور اسلام است که هر کاری که دشمن را ناراحت می‌کند آن را انجام دهید و هر کاری که دشمن از آن خوشحال می‌شود آن را انجام ندهید و این امر برای ما یک معیار عقلی است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه من از هر کسی که صدایم را می‌شنود، می‌پرسم آیا دشمن مایل است که ما بیشتر رأی بدهیم یا کمتر، گفت: خب معلوم است دشمن نظرش این است که مردم در انتخابات حضور و مشارکت کمتری داشته باشند تا به راحتی بتواند از این موضوع سوءاستفاده و بهره برداری کند.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد: مردم نسبت به نظام و مملکت خود علاقه دارند، پس اینجاست که ما باید وظیفه خود بدانیم این رأی به نفع مملکت، نظام و همه مردم ایران اعم از مسلمانان، غیرمسلمانان، یهودیان، زرتشتیان هم هست؛ بنابراین نفع حضور و مشارکت بالا بسیار مهم است و اگر مشارکت کم باشد که ضرر بسیار دارد همه از این موضوع آسیب می‌بینند و دودش به چشم همه می‌رود.

وی افزود: لازم است همه مردم با هم یکدست باشند و برای تقویت این نظام، پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و امیدواریم همه ما با تشخیص درست به نفع دشمنان کار نکنیم و آب به آسیاب دشمن نریزیم.

دبیر شورای نگهبان در پاسخ به این سئوال که جزو ۵ نفر از اعضای محترم شورای نگهبان مشول تحریم‌های آمریکا شدید، با مطایبه گفت: بله ما تحریم شدیم، حالا من دارم فکر می‌کنم که این همه پول‌هایی که ما در صندوق‌های آمریکا داریم، این‌ها را باید چه کارش کنیم! این همه در بانک‌های آمریکا ما پول ریختیم و نمی‌توانیم برداشت کنیم؛ بعد هم حالا نمی‌توانیم برای مراسم کریسمس و یا وقت‌های دیگر به آنجا برویم و خیلی برای ما جای غصه است!!!

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه واقعاً خریّت ارثی نیست، گفت: به پیشانی این آدم (ترامپ) باید یک آرم خریّت بزنند که هرکس به او نگاه کرد به راحتی بفهمد که ترامپ خر است.

وی افزود: ترامپ چه فکری کرده است، ما از تحریم چه ضرری می‌کنیم؟! حالا آن‌هایی که رفت و آمد به آمریکا دارند و به آنجا سفر می‌کنند خب آن‌ها برای خودشان یک فکری می‌کنند، ولی چندنفر از اعضای حقوقدان و فقهای شورای نگهبان را تحریم کرده‌اند! که به نظرم این‌ها اختلالات فکری دارند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

فیلم | روزی برای شناخت نگهبان قانون اساسی

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه شورای نگهبان برای یک سال آینده

برگزاری انتخابات زودهنگام؛ نمایش ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران

دستاوردها و نتایج انتخابات‌های اخیر؛ از تحقق اراده مردم تا تجاربی که برای مجریان و ناظران به دست آمد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

۲ تصویر از ۲ عضو باسابقه شورای نگهبان در حاشیه مراسم تنفیذ حکم دومین رئیس‌جمهور

آغاز انتشار ویژه‌نامه «آینه اعتماد ۲» به‌مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان

مردم با حضور پای صندوق رای توطئه دشمن را خنثی کردند

برگزاری نشست علمی «هوش مصنوعی و انتخابات» در پژوهشکده شورای نگهبان

پربازدید ها

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

هر کس که در این مرحله رای بیشتری کسب کند، منتخب مردم ایران است/ شورای نگهبان همچون ادوار گذشته از آرای مردم به عنوان حق الناس صیانت خواهد کرد

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

آیت‌الله جنتی رای خود را به صندوق انداخت

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

سخنگوی شورای نگهبان: آرای تمامی افراد حاضر در شعب اخذ می‌شود/ نظارت شورای نگهبان تا شمارش آخرین رای ادامه خواهد داشت

نمایندگان نامزدها از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات بازدید کردند

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

صحت مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری تایید شد