کد خبر: ۶۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰- 28 January 2020
دکتر طحان نظیف در پاسخ به اظهارات ضدملی برخی از مسئولین:
عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه با حمله و هجمه به یک نهاد نظارتی انتخابات پرشور نمی‌شود، گفت: دولت اگر دغدغه مشارکت حداکثری دارد، به حل مشکلات مردم و افزایش امید آنان فکر کند.
دولت اگر دغدغه مشارکت حداکثری دارد به حل مشکلات مردم فکر کند/ شورای نگهبان اجازه تایید صلاحیت افراد فاقد شرایط را نداده است
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: اظهارات سیاسی برخی مقامات در مقام سخنگویی جناح‌های سیاسی، نافی اصل بی‌طرفی مجریان و زنگ خطری برای سلامت انتخابات است. این اظهارات، نگرانی‌ها را از تغییرات گسترده و سیاسی استانداران و فرمانداران به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در ماه‌های اخیر بیشتر و البته شورای نگهبان را به عنوان داور ملی انتخابات هوشیارتر کرد.

دولت محترم اکنون باید پاسخگوی اقدامات هیات‌های اجرایی و تایید صلاحیت‌های خلاف قانون باشد. عملکرد جناحی و بعضا سلیقه‌ای هیات‌های اجرایی موجب شد که این هیات‌ها، بار سیاسی ناشی از رد صلاحیت افراد فاقد شرایط را با بی‌مسئولیتی نپذیرند و عملا بر دوش شورای نگهبان بیاندازند. البته شورای نگهبان از تحمل مسئولیت قانونی هراسی ندارد.
 
دولت اگر دغدغه مشارکت حداکثری دارد، به حل مشکلات مردم فکر کند/ شورای نگهبان اجازه تایید صلاحیت افراد فاقد شرایط را نداده است.

با فشار‌های اقتصادی و معیشتی که مردم هر روز با آن مواجه هستند، جناح‌بندی‌های سیاسی تا حد زیادی از ذهن مردم رنگ باخته و تعلقات حزبی مردم کم رنگ شده است. مردم خدمتگزارانی صادق و امین از هر جناح و تفکر سیاسی را مطالبه می‌کنند. هر کسی که بتواند مشکل معیشت، بیکاری، رکود، مسکن، ازدواج و سلامت آنان را حل نماید، مردم طرفدار او هستند. کاش در لابلای تشویق‌های منصوبان دولت در جلسه دیروز، صدای مردم نیز شنیده می‌شد.

با حمله و هجمه به یک نهاد نظارتی که بر اساس قانون به طور شبانه‌روزی در حال انجام وظایف خود می‌باشد، انتخابات پرشور نمی‌شود. شورای نگهبان اجازه تایید صلاحیت افراد فاقد شرایط را نداده است، با چنین فشار‌هایی نیز از حقوق مردم کوتاه نخواهد آمد و از رای مردم به عنوان حق‌الناس صیانت خواهد کرد.

دولت اگر دغدغه مشارکت حداکثری دارد، به حل مشکلات مردم و افزایش امید آنان فکر کند. دلسرد کردن مردم از انتخابات و ایجاد بی‌اعتمادی به صندوق رای موجب کاهش مشارکت می‌شود و مسئولیت این اقدام ضد ملی به دوش آنان خواهد بود.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

در بین سین‌ها «سین شهید سلیمانی» ماناست

پیام آیت‌الله جنتی به مناسبت حلول سال جدید

شورای نگهبان لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور را تایید کرد

ایراد شورای نگهبان به افزایش حقوق سال ۹۹ چه بود؟

گزارش تصویری آخرین نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان در سال ۱۳۹۸

فیلم|آخرین نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان در سال ۱۳۹۸

۸۰ ایراد شورای نگهبان به بودجه ۹۹ در دفاع از حقوق مردم

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس اعلام شد

شورای نگهبان با اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی مشکلی ندارد

نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود

پربازدید ها

قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

ایجاد سامانه دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی شورای نگهبان

تایید لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

برای شنیدن راهکارهای مفید گوش شنوا داریم اما توجهی به باج‌خواهی و لابی نمی‌کنیم/ شورای نگهبان برای کسی فرش قرمز پهن نمی‌کند

فیلم|روایت خبرنگار صداوسیما از روند بررسی صلاحیت‌ها در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

احراز هویت در انتخابات مجلس قطعا الکترونیکی خواهد بود

امنای ملّت و امّت؛ گذری بر تاریخچه شورای نگهبان

موشن گرافی|معرفی شورای نگهبان و نحوه انتخاب اعضاء

فیلم|روزهای پرکار شورای نگهبان

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۶ شهریور ۱۳۹۸