کد خبر: ۶۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱- 02 January 2020
سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد:

اعلام‌نظر قطعی شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیدا‌های مجلس تا ۲۱ دی

دکتر کدخدایی گفت: در این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیش از ۱۶ هزار ثبت نام کننده داشته ایم، اما تلاش می‌کنیم تا ۲۱ دی ماه که موعد قانونی است، نظرات خود را درباره کاندیدا‌ها اعلام کنیم.
اعلام‌نظر قطعی شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیدا‌های مجلس تا ۲۱ دی
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه با دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

دکتر کدخدایی در آغاز با بیان اینکه در حال حاضر در مقطعی قرار داریم که هیئت‌های استانی باید ارزیابی‌های خود را نسبت به هیئت‌های اجرایی و شکایات نسبت به آراء این هیئت را بررسی و با کسب نظر از هیئت مرکزی، اعلام نظر کنند.

وی بررسی شکایات و صلاحیت کاندیدا‌ها را یک کار پرمشغله دانست و عنوان کرد: در این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیش از ۱۶ هزار ثبت نام کننده داشته ایم و بسیاری از این افراد، نخستین بار در انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند و به همین جهت نیاز داریم مدارک و مستندات لازم را برای احراز هویت آن‌ها جمع آوری کنیم که این موارد زمان بر است.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: تلاش هیئت‌های ارزیابی شورای نگهبان این است که تا ۲۱ دی ماه که موعد قانونی است، نظرات خود را درباره کاندیدا‌ها اعلام کند.

وی درباره شرایط مد نظر شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها بیان کرد: شورای نگهبان بر اساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی عمل می‌کند که این شرایط در مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قوانین انتخابات آمده است. همچنین یکسری شرایط شکلی نیز وجود دارد که تحویل دادن مدارک لازم و سن قانونی داوطلب و همچنین نداشتن سوء شهرت در منطقه و عدم محکومیت قضایی از جمله این موارد است.

دکتر کدخدایی درباره رای دادن در انتخابات گفت: توصیه من به مردم این است به کسانی که کارآمد هستند و شایستگی نمایندگی مردم را دارند رای بدهند. مردم سعی کنند کسانی را انتخاب کنند که مسائل و حواشی خاصی نداشته باشند و طبیعتا افرادی که تجربه و تخصص بیشتری دارند، مورد انتخاب واقع شوند. مردم پس از بررسی‌های لازم، از افراد مورد اعتماد درباره کاندیدا‌ها پرس و جو کنند و ان شالله کسانی را برای چهار سال آینده به مجلس بفرستند که برای تمام کشور مثمر ثمر باشند.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

جلسه هیئت تحریریه فصلنامه دانش حقوق عمومی برگزار شد

واکاوی اصل ۲۲ قانون اساسی در سلسله جلسات شرح مبسوط قانون اساسی

آموزش و پرورش با سرعت درحال تغییر نسل است

دکتر طحان نظیف سالروز تاسیس سپاه پاسداران را تبریک گفت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره تایید طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

عملیات «وعده صادق» پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی بود

آیت‌الله رضوانی؛ شاگرد مورد اعتماد امام (ره) و تبیین‌گر نظرات فقهی شورای نگهبان/ فقیهی که نقش موثری در بررسی مصوبات مجلس داشت

مصارف مالیات به خوبی برای شهروندان تبیین شود

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی یزدی به مناسبت درگذشت دکتر داودی

پربازدید ها

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی آیت‌الله جنتی از عملیات «وعده صادق»/ دوران بی‌پاسخ ماندن جنایات رژیم صهیونیستی سر آمده است