کد خبر: ۶۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶- 15 September 2019

خبر خوش مدیر حوزه‌های علمیه کشور برای اساتید

آیت الله اعرافی در آیین آغاز سال تحصیلی جدید طلاب حوزه علمیه آذربایجان شرقی از اتفاق خوش برای اساتید حوزه خبر داد.
خبر خوش مدیر حوزه‌های علمیه کشور برای اساتید
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری «حوزه» از تبریز، آیت الله علیرضا اعرافی، ظهر امروز در آیین آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه علمیه آذربایجان شرقی، در مدرسه علمیه حضرت، ولی عصر (عج) تبریز گفت: در طول تاریخ و به گواه اسناد تاریخی همیشه شاهد حضور علما، بزرگان و صاحب نام‌هایی از حوزه علمیه آذربایجان شرقی بوده ایم.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: علامه طباطبایی ها، قاضی ها، جعفری‌ها همه از خطه آذربایجان بوده اند و امروز با تلاش طلاب و اساتید باید حوزه علمیه آذربایجان به آن دوران تاریخ ساز و عالم خیز خود برگردد.

مدیر حوزه‌های علمیه ادامه داد: طلاب جوان باید در این آغازین روز‌های سال تحصیلی با امام زمان (عج) عهد ببندند که با کسب معرفت و تقوا و علم آموزی گام ارزشمندی را در راستای دریافت معارف اسلامی بردارند.

آیت الله اعرافی بیان کرد: برای رسیدن به این مهم ملزوماتی لازم است که مهترین آن پرهیز از گناه و معصیت است، توجه به تهذیب و تربیت باید از اولویت‌های طلاب حوزه علمیه باشد همانطور که نگاه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نیز به این مسأله مهم و کاربردی است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور ادامه داد: طلاب باید با شش عنوان مهم در طول تحصیل خود آشنا باشند و نسبت به شناسایی آن اقدامات علمی و پژوهشی و مراقبتی داشته باشند.

وی اظهارکرد: عوامل گناه، عواملی که موجب افزایش ثواب می‌شوند، عواملی که گناهان را برطرف می‌سازند، عوامل که موجب انتقال گناه به جای ثواب می‌شود، عواملی که موجب شراکت در گناه می‌گردد نکات مهی است که باید از سوی طلاب نسبت به آن کنکاش صورت بگیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معیشت طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه گفت: با جلساتی که با دفتر مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید صورت گرفت، در گام نخست مقرر گردید کمک شهریه طلبگی هر دو ماه یکبار با توجه به سطح تدریس برای اساتید واریز گردد. در مرحله بعد این کمک شهریه قرار است برای اساتید حوزه‌های علمیه خواهران و ان شاءالله برای طلاب اقداماتی صورت گیرد.

آیت الله اعرافی خطاب به طلاب جوان گفت: مسأله سؤال و جواب را در کلاس‌های درس جدّی بگیرند و اساتید ملزم به پاسخ گویی خواهند بود که ان شاءالله طلاب ممتاز و عالمی را وارد جامعه خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

جلسه هیئت تحریریه فصلنامه دانش حقوق عمومی برگزار شد

واکاوی اصل ۲۲ قانون اساسی در سلسله جلسات شرح مبسوط قانون اساسی

آموزش و پرورش با سرعت درحال تغییر نسل است

دکتر طحان نظیف سالروز تاسیس سپاه پاسداران را تبریک گفت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره تایید طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد

عملیات «وعده صادق» پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی بود

آیت‌الله رضوانی؛ شاگرد مورد اعتماد امام (ره) و تبیین‌گر نظرات فقهی شورای نگهبان/ فقیهی که نقش موثری در بررسی مصوبات مجلس داشت

مصارف مالیات به خوبی برای شهروندان تبیین شود

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی یزدی به مناسبت درگذشت دکتر داودی

پربازدید ها

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی آیت‌الله جنتی از عملیات «وعده صادق»/ دوران بی‌پاسخ ماندن جنایات رژیم صهیونیستی سر آمده است

طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد