کد خبر: ۵۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵- 05 February 2018
سردار سلامی:
سردار سلامی: ایران با ساخت موشکی که هشت برابر صوت سرعت دارد می‌تواند شناورهای متحرک را با دقت 100 درصد مورد اصابت قرار دهد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان؛ سردار سلامی با اشاره به حقیقت انقلاب اسلامی که در مقابل سیطره‌ی جهانی، همواره با نصرت الهی همراه بوده و بر دشمنان غلبه کرده است، گفت: موفقیت انقلاب اسلامی آنقدر از دایره‌ی درک و تصور خارج است که هرکسی تسلط آمریکا و شوروی را در دوران سرد مطالعه کند، از درک این عظمت که چگونه یک ملت توانسته این پوسته‌ی سُلب نظام دو قطبی را بشکند و یک افق روشنی را فراروی همه‌ی ملت‌های جهان قرار بدهد، واقعاً متعجب و شگفت‌زده می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هیچ چیزی نمی‌تواند جز نصرت و امداد خداوند متعال، توصیف‌گر و توجیه‌گر حقیقی این واقعیت باشد.
سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمن 40 سال بدون انقطاع به شکل شبانه‌روزی در همه‌ی ابعاد، همه‌ی ظرفیت ممکن قدرت خود را برای تغییر سرنوشت کشور ما به کار بسته است، اظهار داشت: شکستی که آمریکا از سقوط شاه خورد، واقعاً در طول تاریخ حیات سیاسی آمریکا، تکرار ناشدنی، غیرقابل ترمیم و غیرقابل جبران است.
وی افزود: دشمن همه‌ی ظرفیت‌های خود را بر علیه نظام اسلامی ایران به کار گرفت، ولی ما توانستیم متناسب با گسترش آن، ظرفیت‌سازی بکنیم؛ به طوری که همه‌ی راهکارها و عرصه‌های عمل نظامی دشمن کاملاً مسدود شده است.
جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز در انتخاب راهکارهای نظامی برای غلبه بر منافع حیاتی دشمن دست برتر را داریم؛ اما این پایان ماجرا نیست. رویکردی که امروز دشمن به انقلاب اسلامی و ملت ما دارد، این است که افتخارات به دست آمده ترکیبی از تجسم یافتن مفاهیمی مثل عزّت، افتخار، اقتدار، سیطره و پیشرفت است.
وی با اشاره به ساخت موشکی که می‌تواند شناورهای متحرک را در دریا با دقت 100 درصد مورد اصابت قرار دهد، تصریح کرد: این موشک از نوع بالستیک است که با هشت برابر سرعت صوت، وارد جو زمین می‌شود.
سردار سلامی افزود: در حالی که تمام دروازه‌های علم و فناوری به روی ایران بسته است، بچه‌های این مرز و بوم توانستند به این فناوری دست پیدا کنند که به جرأت می‌توان گفت احتمالاً در آمریکا و روسیه چنین چیزی وجود ندارد. البته روسیه موشک دقیقی به نام اسکندر دارد اما برای هدف‌های ثابت است نه متحرک.
وی ادامه داد: در بخش انرژی هسته‌ای، پزشکی و در عرصه‌های مختلف، ایران اسلامی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. همین «مپنا» امروز کمپرسور و توربین‌های نیروگاهی می‌سازد که جزء شش کمپانی برتر جهان در ساخت موتورهای توربینی، کمپرسورها و چیزهایی از این دست است؛ «مپنا» موتور هواپیما می‌سازد که لوفتانزا طرف قراردادش است.
وی با اشاره به اینکه دشمن تلاش می‌کند این پیشرفت‌ها را پنهان کند، گفت: دشمن قصد دارد جامعه‌ی ما را با دو مفهوم بی‌اعتمادی و ناامیدی به شکست بکشاند.
سردار سلامی افزود: امروز راهبرد اصلی دشمن از مُدل انداختن نظام است تا الگوی موفقی از مردمسالاری دینی نباشد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی توانسته همزمان با قدرت‌های بزرگ بجنگد، پیشرفت کند و آسیب نبیند، گفت: کشوری که در عین اینکه با قدرت‌های بزرگ بجنگد و پیشرفت کند، و در عین اینکه می‌جنگد و پیشرفت می‌کند، آسیب هم نبیند، در هیچ‌کجا ممکن نیست.
وی تصریح کرد: چه قوه‌ی عاقله و چه مدیریتی می‌تواند در این فضای مین‌گذاری شده‌ی جهانی اینگونه نظام و کشور را مانند انقلاب اسلامی حرکت دهد.
جانشین فرمانده کل سپاه ضمن اشاره به مشکلاتی که در کشور وجود دارد، افزود: این مشکلات هرگز بزرگ‌تر از مشکلاتی نیست که در کشورهای پیشرفته وجود دارد. هرگز مشکلات معیشتی مردم ایران بزرگ‌تر از مشکلات معیشتی مردم آمریکا نیست. در اسپانیا، 50 درصد جوانان بیکار هستند، در حالی که اسپانیا جزء گروه صنعتی G8 است، ایتالیا در جمع‌آوری زباله‌های خود ناتوان است؛ در نیواورلئان، وقتی طوفان شدید آمد، سه‌چهار روز بعد ارتش آمریکا به آنجا رسید؛ در پورتوریکو هنوز برق بعد از چند ماه قطع است. اما هنگامی که در سر پل ذهاب زلزله می‌شود، اولین کسی که ورود پیدا می‌کند، رهبر معظم انقلاب است و همه‌ی مسئولین و نهادها، آنجا می‌روند که اینها بی‌نظیر است؛ اما پشت یک عملیات رسانه‌ای فوق‌العاده ویرانگر، همه‌ی این عظمت‌ها کم‌فروغ می‌شود که البته خود ما نیز نقش داریم.
وی در خصوص آیین اجرایی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اصلاً موضوع این نیست که ما یک مراسم و جشنی برگزار کنیم، بلکه دقیقاً این کار به مثابه‌ی مدیریت یک جنگ است چرا که امروز جنگ نظامی وجود نداشته و نخواهد داشت. اگر دشمن گزینه‌ی جنگ نظامی را انتخاب کند راهی جز شکست ندارد.
سردار سلامی با اشاره به اینکه نباید زمان را از دست بدهیم گفت: باید جوانان را دریابیم و آنها را با عظمتی که بوجود آمده، با توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن آشنا کنیم و مردم را از فرکانس‌های رادیویی دشمن که تلاش می‌کند فرکانس معنوی آنها را با خود هم‌راستا و هوش و دل و قلب و ذهن آنها را تسخیر کند، نجات دهیم.
وی با تأکید بر اینکه با اعتماد به نفس بر مشکلات غلبه خواهیم کرد، افزود: راهبردهای حل مشکلات باید واضح و روشن باشد. وقتی شروع می‌کنیم به نشان دادن حل مشکل، همه در جهت حل مشکل قدم برمی‌داریم، ولی وقتی شروع می‌کنیم به نشان دادن اینکه در حل مشکل ناتوان هستیم، همه، جا می‌زنیم. لذا یکسری مشکلات وجود دارد که این مشکلات بزرگ‌تر از توانایی ما نیست، ما می‌توانیم به سادگی این مشکلات را حل کنیم.
جانشین فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به ورود متفاوت دستگاه‌های دولتی، قضایی و همچنین صدا و سیما در موضوعات اخیر گفت: همین مقدار ورود متفاوت تأثیرات خیلی خوبی ایجاد کرده است. اکنون دشمن به این موضوع اذعان کرده و ناگزیر از ستایش فضائل انقلاب اسلامی شده است.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

سخنگوی شورای نگهبان کسب نخستین مدال طلای المپیک ٢٠٢٠ توسط «جواد فروغی» را تبریک گفت

آیت‌الله جنتی درگذشت والده آیت‌الله شب‌زنده‌دار را تسلیت گفت

دکتر طحان نظیف از رسیدگی ‏فقهای شورای نگهبان به ۶ پرونده ارسالی از سوی دیوان عدالت اداری خبر داد

حل مشکلات مردم نجیب خوزستان انجام کارهای عملی و زیربنایی است

نشست دوم نقد و بررسی حقوق رویه و عملکرد شورای نگهبان برگزار شد

یادداشت اختصاصی وحيد عظيم نيا | آقای سخنگو؛ «وَضَعَ حقَ موضعه»

کارگاه آشنایی با حقوق اساسی با محوریت کتاب حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۸ تیر ۱۴۰۰

مسئولان با فوریت مسئله آب خوزستان را حل کنند/ مردم از اعیاد قربان و غدیر برای کمک به فقرا استفاده کنند

دکتر بهادری جهرمی: نظارت شورای نگهبان سوپاپ اطمینان برای نظام قانون گذاری است

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف سخنگوی جدید شورای نگهبان را بهتر بشناسید + سوابق

۶ جمله تاریخی از امام راحل درباره شورای نگهبان

ابقای آیت الله جنتی و دکتر ره پیک به عنوان دبیر و قائم مقام دبیر/ دکتر طحان نظیف سخنگوی جدید شورای نگهبان شد

فراخوان عضویت در باشگاه حقوق اساسی

دکتر کدخدایی با منطق خوب آبروی شورای نگهبان را حفظ کرد/ پرورش حقوقدانان جوان در پژوهشکده از افتخارات ایشان است/ تمجید اعضای شورا از خدمات ۱۳ ساله دکتر کدخدایی در مقام سخنگویی

تشکر آیت‌الله جنتی از زحمات همکاران ستادی، استانی و شبکه نظارت در برگزاری انتخابات

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز تأسیس این نهاد

بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول در پژوهشکده شورای نگهبان

گام بلند مجلس و شورای نگهبان برای تقویت پتروپالایشگاه‌ها + جزئیات

"ترک سخنگویی"؛ دلنوشته دکتر کدخدایی از ۱۳ سال سخنگویی شورای نگهبان