کد خبر: ۵۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱- 02 December 2017
آیت الله مدرسی یزدی:

اطاعت از رهبری و پیروی از قانون اساسی محور وحدت داخلی است

امام‌جمعه موقت یزد با تأکید بر لزوم حفظ انسجام و همدلی در داخل کشور اطاعت از رهبری و پیروی از قانون اساسی را عامل ایجاد وحدت بین مردم دانست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، آیت‌الله محمدرضا مدرسی امام‌جمعه موقت یزد در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت و گرامیداشت این ایام بیان داشت: علاوه بر وحدت بین شیعه و سنی مسئله وحدت و همدلی بین شیعیان و وحدت داخل کشور نیز موضوع مهمی است که کمتر به آن پرداخته می‌شود.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن پیرامون اهل‌بیت اطهار و احادیثی همچون حدیث ثقلین که شیعه و سنی آن را نقل کرده‌اند، ارادت و قبول داشتن عصمت اهل‌بیت و اعتقاد به ایشان را لازمه مسلمانی دانست و افزود: خدای یگانه، قرآن واحد، پیامبر و اهل‌بیت مشترک وجوهات اشتراکی است که باید به آن توجه شود.
عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر اینکه دشمنان همواره به دنبال ایجاد اختلاف در بین مسلمانان هستند و در این مسیر از هیچ حربه‌ای دریغ نمی‌کنند بیان داشت: این سیاست از گذشته موردتوجه مستکبرین و مستعمرین ازجمله آمریکا و انگلیس بوده و تشکیل داعش نیز بر همین مبنا صورت گرفت.

نقش ویژه رهبر انقلاب در خنثی کردن فتنه داعش

امام‌جمعه موقت یزد با بیان اینکه مستکبرین عالم و در رأس آن‌ها امریکا و اسرائیل با استفاده از ظرفیت وهابیت داعش را وجود آورده و آن را به جان مسلمین انداختد، اذعان کرد: این گروه که هیچ بویی از اسلام حقیقی نبرده بود در مسیر تحقق آرمان نیل تا فرات اسرائیل قدم برمی‌داشت و همان‌طور که بارها توسط سران مستکبرین بیان شد هدف آن‌ها نابودی ایران و کشورهای شیعه و پس از آن تسلط برجهان اسلام بود تا هدف مستکبرین محقق شود.
آیت‌الله مدرسی در ادامه به نقش ویژه رهبر معظم انقلاب و تدابیر و اقدامات به‌موقع و هوشمندانه ایشان برای مهار کردن داعش اشاره کرد و اظهار داشت: عظمت کار ایشان و هدایت‌های کارساز مقام معظم رهبری ده هاسال آینده توسط تحلیل گران تاریخی و کسانی که مسائل اجتماعی را بررسی می‌کنند مشخص خواهد شد.

مجالس سَب دشمنان اهل‌بیت مورد تأیید ائمه معصومین نیست


وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از مجالس سَب دشمنان اهل‌بیت به روایتی از امام صادق (ع) در این مورداشاره کرد و اظهار داشت: وقتی به ایشان خبر دادند فردی در مسجد به دشمنان شما فحش می‌دهد و آن‌ها را سَب می‌کند، ایشان فرمودند: او را چه شده که چنین کاری می‌کند؛چراکه این عمل ما را در معرض آسیب قرار می‌دهد.
خطیب این هفته نماز جمعه یزد بابیان اینکه اقداماتی که امروز تشیع انگلیسی انجام می‌دهد نیز موجب می‌شود تا جان شیعیان به خطر بیفتند و برگزاری مجالسی از این قبیل و انتشار فیلم آن در رسانه‌ها در راستای سیاست انگلیس و آمریکا جهت ایجاد اختلاف بین مسلمین و تضعیف اسلام است، افزود:کسانی که چنین اعمالی انجام می‌دهند و مدعی پیروی از اهل‌بیت هستند اگر راست می‌گفتند درراه دفاع از حریم آل الله اسلحه برمی‌داشتند و علیه داعش می‌جنگیدند.

شورای نگهبان تنها مفسر قانون اساسی است


عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ انسجام و وحدت در داخل کشور اطاعت از رهبری و پیروی از قانون اساسی را عامل ایجاد وحدت در داخل کشور و بین مسئولین و مردم دانست و بیان داشت: قانون به‌خوبی روابط بین مردم دولت و قوا با یکدیگر و مسائل مختلف را بیان کرده است و وظایف همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی را مشخص نموده است.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، تنها مرجع تشخیص شرعی بودن قانون شورای نگهبان است، تصریح کرد: اگر ماده‌قانونی مشکل داشته باشد قانون پیش‌بینی لازم را کرده است و مفسر قانون اساسی شورای نگهبان است و این‌که هرکس بخواهد خود را قانون دان و مفسر قانون بداند و تفسیرهای نادرست از قانون ارائه کند موجب ایجاد هرج‌ومرج در کشور می‌شود.
وی با انتقاد از اینکه عده‌ای به‌جای اینکه شورای نگهبان را به خاطر عمل به وظیفه خود تحسین کنند، در کار این مجموعه دخالت کرده و با تشویش اذهان عمومی و بیان نادرست و با این بهانه که مصلحت‌اندیش هستند مانع اجرای قانون می‌شوند، بیان داشت: به آن‌ها باید گفت مگر شورای نگهبان موظف است طبق مصلحت شما عمل کند؛ و این افراد همان‌هایی هستند بارها موضوعی را به‌عنوان مصلحت تحمیل کردند و بعد خودشان متوجه شدند که اشتباه بوده و تشخیص نادرست داده‌اند.
عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: همه مسئولین باید به وظیفه خود عمل کنند و دخالت بی‌جا در امور سایر قوا بپرهیزند و در مقابل قانون تسلیم باشند.
آیت‌الله مدرسی با انتقاد از اینکه عده‌ای وقتی دادگاه آن ها را فرامی‌خواند دست به جنجال‌آفرینی می‌زنند و بعضی رسانه در این مورد مطالب نادرست منتشر می‌کنند، خاطرنشان کرد: آن افراد اگر مدعی هستند باید در دادگاه حاضرشده و از خود دفاع کنند نه این‌که مقابل قانون بایستند و جنجال‌آفرینی کنند.

برخی مسئولین در اولویت‌بندی مسائل دچار مشکل و اشتباه فاحش هستند


امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه عده‌ای مسائل فرعی کشور را مسئله اصلی جلوه می‌دهند و به مسائل و مشکلات مهم و اساسی توجه ندارند، بیان داشت: برخی مسئولین هنوز در اولویت‌بندی‌ها دچار خطا هستند و باوجوداینکه دشمنان ثابت کردند از هیچ راهی برای ضربه به کشور دریغ نمی‌کنند هنوز به دنبال حل معضلات اقتصادی کشور از طریق روابط خارجی هستند.
وی حمایت از تولید و تقویت توانمندی‌های اقتصادی کشور را راه‌حل معضلات اقتصادی دانست و تصریح کرد: مسئولین باید به توان داخلی کشور تکیه و اعتماد کنند و تمام تلاش خود را در این راستا به‌کارگیرند.
آیت‌الله مدرسی در ادامه با اشاره به لزوم تداوم کمک‌رسانی و خدمت‌دهی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، افزود: در بعضی از مناطق آن‌طور که شایسته است خدمت‌رسانی صورت نگرفته و علاوه بر فراهم کردن اسکان موقت مناسب برای زلزله‌زدگان مسئولین باید به‌سرعت به فکر ایجاد اسکان دائم و مناسب در این مناطق باشند.

نمایندگان مجلس پاسدار قانون اساسی و حافظ منافع ملت باشند


عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت آیت‌الله مدرس که به‌عنوان روز مجلس نام‌گذاری شده، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید به وظیفه خود که پاسداری از قانون اساسی و در نظر گرفتن منافع ملت است عمل کنند.
وی در این راستا ادامه داد: نمایندگان مجلس قسم‌خورده‌اند که پاسدار و پیرو قانون و حافظ منافع ملت باشند نه منافع حزبی و گروهی خود و با این ‌وجود عده‌ای از نمایندگان به‌جای انجام به وظایف خود جلوی شورای نگهبان می‌ایستند.
خطیب این هفته نماز جمعه یزد در پایان با اشاره به در پیش بودن 16 آذرماه به‌عنوان روز دانشجو بیان داشت: این روز ماهیت استکبارستیزی دارد و عده‌ای درصدد هستند که این روز را به‌روز تسلیم شدن در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا تبدیل کنند و ماهیت ضد استکباری را از آن بگیرند که دانشجویان بصیر و هوشیار ما چنین اجازه‌ای به آن‌ها نخواهند داد.
 
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

نظرات برخی از اعضای شورای نگهبان: این نهاد وظایف خطیری دارد/ ملاک شرع و قانون اساسی است

دکتر اصلانی: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش مهم و اثرگذاری دارند/ اراده عموم ملت از صندوق‌های رای بیرون می‌آید

واقعیت ویرانگر در غزه بیانگر همه‌ ابعاد و عناصر نسل‌کشی است

دکتر ره‌پیک: فرآیندهای انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری مطابق قانون انجام شد/ اجرای کامل سیاست‌های کلی انتخابات ضروری است

فیلم | روزی برای شناخت نگهبان قانون اساسی

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه شورای نگهبان برای یک سال آینده

برگزاری انتخابات زودهنگام؛ نمایش ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران

دستاوردها و نتایج انتخابات‌های اخیر؛ از تحقق اراده مردم تا تجاربی که برای مجریان و ناظران به دست آمد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

پربازدید ها

پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به مناسبت درگذشت پدر حجت‌الاسلام والمسلمین حجازی

دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان حضور یافت

گزارش تصویری حضور دکتر پزشکیان در جلسه شورای نگهبان

تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است

آیت‌الله جنتی به دکتر پزشکیان تبریک گفت؛ باید با همدلی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کرد

صحت مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری تایید شد

برگزاری چند انتخابات در چند ماه؛ ثبات، استحکام و اقتدار نظام اسلامی در سایه‌سار رهبری حکیمانه

بیانیه آیت‌الله مدرسی یزدی پیرامون حماسه انتخابات ریاست جمهوری

توئیت سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اخذ رای در دکل‌های حفاری نفتی

دکتر طحان‌نظیف: شورای نگهبان با عینک سیاسی به افراد نگاه نکرده و بر اساس قانون عمل می‌کند/ امانت‌دار آرای مردم بودیم/ مراسم تنفیذ پس از صدور اعتبارنامه برگزار می‌شود