کد خبر: ۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۸۵ - ۱۱:۴۵- 10 February 2007
رهبر معظم انقلاب:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و هزاران نفر از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عملیات روانی دشمنان را برای تضعیف روحیه ملت ایران، نشانه ضعف و استیصال آنان خواندند و تاکید کردند: این ملت بزرگ، روز 22 بهمن گرم‌تر، پرشورتر و فعال‌تر از همیشه، در سراسر میهن عزیز، به میدان می‌آید و به جهانیان ثابت می‌کند که هم‌چنان با هوشیاری و قدرت، به راه پرافتخار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار که در سالروز بیعت تاریخی نیروی هوایی با امام خمینی (رض) در 19 بهمن 1357 برگزار شد، ایشان یکی از اهداف عملیات روانی دشمنان را کمرنگ‌کردن حضور مردم در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: روز 22 بهمن روز نگرانی و عصبانی‌شدن سرویس‌های امنیتی و جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است و مردم امسال نیز با حضور پرشکوه خود باعث می‌شوند این دشمنان به شدت حرص بخورند و ناامید شوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تشریح اهداف جنجال‌سازی دشمنان درباره تهدید و تحریم ایران خاطرنشان کردند: ملت ایران از 27 سال پیش، سینه خود را در مقابل توطئه‌ها و تلاش‌ها و حیله‌های دشمنان سپر کرده است و با تکیه بر توانایی‌های درونی و برونی و ریشه‌های عمیق خود، همه توطئه‌ها را ناکام گذاشته و روز به روز نیرومندتر شده است؛ به گونه‌ای که موقعیت امروز جمهوری اسلامی ایران با اول انقلاب، مطلقا قابل مقایسه نیست.
ایشان تهدید آمریکا به تحریم ایران را موضوعی تکراری خواندند و افزودند: آمریکا و برخی کشورهای دیگر از سال‌ها پیش جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده‌اند، اما ملت ایران در همین فضای تحریم به پیشرفت‌های درخشان علمی- فن‌آوری و موفقیت‌های فراوان رسیده است؛ بنابراین این ملت بزرگ را از تحریم نترسانید، چرا که وقتی ملتی بیدار شد و توانایی‌های خود را کشف کرد، هیچ چیز قادر نخواهد بود او را متوقف کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تهدید و ترساندن را شیوه قدیمی و همیشگی سلطه‌گران برای «تضعیف اراده و عزم ملتها و چپاول منابع کشورها» دانستند و افزودند: ترس و تسلیم در برابر دشمن، شیوه ملتها و مسوولان کشورهایی است که قدرت عزم و اراده ملی را درک نکرده‌اند، اما ملت ایران با شکستن طلسم تهدید و ارعاب سلطه‌گران و با اتکا به تجربیات موفق 27 سال اخیر خود، در مقابل هر تهدیدی مقتدرانه می ایستد و مثل همیشه ثابت می‌کند که وعده الهی مبنی بر یاری ملت‌های مؤمن، آزاده و عدالت‌خواه، وعده‌ای تخلف‌ناپذیر است.
ایشان با اشاره به سخنان کسانی که می‌گویند قدرت دشمن را دست‌کم نگیرید، افزودند: این حرف درستی است و در فرهنگ عمیق ملت ایران نیز مورد تأکید است، اما آیا عاقلانه است که دشمن را دست‌کم نگیریم اما در مقابل، عظمت و توانایی‌های ملت ایران را نادیده بگیریم؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی عملیات روانی و شایعه‌پراکنی اخیر دشمنان را نشانه ضعف و استیصال آنان دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان نظام اسلامی شایعات مختلفی درباره فوت و بیماری درست می‌کنند تا شاید چند روزی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند، اما آنها نمی‌دانند که در ایران با یک شخص روبه‌رو نیستند، بلکه با ملتی روبه‌رو هستند که در پاسخ به توطئه‌ها و حیله‌های دشمن روز 22 بهمن در سراسر کشور به خیابان‌ها می‌آید و با فریادهای پرشور، قدرت و هوشیاری و استقامت خود را در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران نشان خواهد داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شایعه حمله آمریکا به ایران تأکید کردند: ملت ایران را با این مسائل نترسانند، زیرا مگر تا به حال آمریکا به ایران حمله نکرده است؟ ضمن آنکه، دشمنان خوب می‌دانند که هرگونه تعرض، عکس‌العمل همه‌جانبه ملت ایران را نسبت به متعرضان و منافع آنها در همه نقاط جهان به دنبال خواهد داشت.
ایشان در همین زمینه افزودند: معتقدیم هیچ کس، چنین بی‌عقلی و خطایی نخواهد کرد و کشور و منافع خود را به خطر نخواهد انداخت؛ البته برخی می‌گویند رییس‌جمهور آمریکا، اهل محاسبه و در نظر گرفتن عواقب کارهایش نیست، اما این‌جور اشخاص را هم می‌توان سرعقل آورد و تحلیل‌گران و سیاست‌سازان آمریکایی این را می‌فهمند که ملت ایران، هیچ تعرضی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، پیشرفت‌های سریع علمی و فن‌آوری ایران را نشانه توان درونی این ملت برای اوج‌گیری علمی برشمردند و افزودند: ملت بزرگ و مؤمن ایران، در پرتو اسلام عزیز هم‌چنان پی‌گیر اهداف بلندی همچون استقلال، آزادی از قید و سلطه زورگویان، رشد مادی و معنوی، سازندگی و پیشرفت اقتصادی، قدرت دفاع همه‌جانبه از حیثیت و امنیت کشور و برخورداری از اخلاق اسلامی و فضایل انسانی است و در این راه تاکنون نیز به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافته است.
ایشان همت عمومی و باور به توانایی‌های ملی را پشتوانه تحقق اهداف ملت خواندند و افزودند: هرکس در هر جا هست با همت بلند و عزم و اراده مستحکم، وظایف خویش را انجام دهد تا حرکت عمومی به سوی آینده درخشان میهن اسلامی شتاب بیشتری گیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان هدف از اذعان رژیم صهیونیستی به داشتن بمب اتم را ترساندن کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان دانستند و خاطرنشان کردند: ترس موریانه‌ای است که بنای حیات ملت‌ها را از بین می‌برد و جهان اسلام باید در مقابل این حیله‌ها، هوشیار باشد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هم‌چنین تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را فاجعه دانستند و تأکید کردند: جهان اسلام و ملت‌های مسلمان باید بیزاری و نفرت خود را از عاملان این حرکت شنیع نشان دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم‌چنین نوزدهم بهمن ماه را عید خودباوری و آزادگی نیروی هوایی ارتش خواندند و افزودند: هویت کنونی نیروی هوایی ارتش و استعدادهای جوان این نیرو نشأت گرفته از هویت واقعی نیروی هوایی است که در نوزدهم بهمن 57 بروز یافت.
ایشان با تأکید بر لزوم حفظ این هویت و روحیه «خودباوری و همت و تلاش» خاطرنشان کردند: نیروی هوایی ارتش با دارابودن استعدادهای جوان و برخوردار از «ایمان و نظم و انضباط» قادر است کارهای بزرگی در راه آرمان‌های بلند انقلاب انجام دهد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور همه قشرها و صنف‌های مختلف را در روند پیروزی انقلاب اسلامی ایران از ویژگی‌های بارز این انقلاب برشمردند و تأکید کردند: یکی از ابعاد مهم انقلاب اسلامی، ایمان واحد، رهبری واحد و هدف واحد همه قشرهای مردم بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به وجود منطق، فکر و استدلال در حرکت عظیم ملت ایران در انقلاب اسلامی، افزودند: تبلور عواطف، محبت، عشق و ایمان عمیق دینی در این حرکت بزرگ، وجه متمایز انقلاب اسلامی ایران از دیگر انقلاب‌های دنیاست و این ایمان دینی، ماده جوشان حرکت انقلاب اسلامی و عامل اصلی استمرار آن در چارچوب اهداف اساسی و خارج نشدن از مسیر اخلاق انسانی است.
ایشان ناتوانی دشمنان در شناخت ایمان واحد و عمیق ملت ایران را علت توطئه‌ها، جنجال‌ها و تحرک آنان برضد ملت ایران در طول 27 سال گذشته دانستند و خاطرنشان کردند: بیداری دنیای اسلام یکی دیگر از ابعاد مهم انقلاب اسلامی ایران است .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

درآمدی بر جایگاه حقوقی بسیج مستضعفین / بسیج می‌تواند حلّال بسیاری از مشکلات کشور باشد

جلسه شورای نگهبان به ریاست آیت الله جنتی برگزار شد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۵ آذر ۱۳۹۹

برگزاری سلسله نشست‌های تحلیل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

مغایرت "اعطای صلاحیت به سازمان تعزیرات برای رسیدگی به امور با ماهیت قضایی" با قانون

بسیج نهادی برخاسته از متن مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی است

دکتر کدخدایی‏ از تائید طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالا‌های اساسی در جلسه امروز شورای نگهبان خبر داد

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۸ آبان ۱۳۹۹

مواضع رهبر انقلاب در خصوص جنگ قره‌باغ مبتنی بر صلح عادلانه است

اکثر ایرادات شورای نگهبان به طرح مجلس برای مالیات بر خانه‌های خالی رفع شده است

پربازدید ها

تایید طرح استفساریه تبصره (۱) بند (ذ) ماده (۸۷) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

جزئیات جدید از تایید استفساریه تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران توسط شورای نگهبان

جلسه شورای نگهبان جهت بررسی آخرین مصوبات ارسالی

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۷ آبان ۱۳۹۹

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی بررسی ساختار انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا

بررسی دو مصوبه مجلس شورای اسلامی در پژوهشکده شورای نگهبان

میزان مشارکت وابسته به بهبود وضعیت معیشتی است/ مدافع طرح مالیات بر خانه‌های خالی هستیم

بیانیه آیت الله جنتی در محکومیت توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر گرامی اسلام (ص)

نشست علمی بررسی جنگ قره‌باغ برگزار می‌شود

جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد