کد خبر: ۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۱- 02 March 2014
آیت ا... جنتی:

کنار رفتن افراد دلسوز و حزب اللهی از صحنه برای کشور مشکل ایجاد می کند

حضرت آیت الله جنتی گفت: در جابجایی مدیران باید به ویژگی ها و خصوصیات افرادی که به دولت ملحق می شوند، توجه شود تا آسیبی به مملکت وارد نشود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، حضرت آیت ا... جنتی در جمع نخبگان فرهنگی، اجتماعی و همچنین اعضای شبکه نظارت شهرستانهای استان فارس اظهار داشت: خداوند نعمت بزرگ انقلاب اسلامی و امام بزرگوار را در حالی به این مملکت اعطا کرد که این نعمت نصیب دیگر کشورهای اسلامی که آرزوی این نعمت را داشته و دارند، نشد.
دبیر شورای نگهبان افزود: پس از دوران امام علی (ع) تا کنون اسلام در حال غربت و قرآن در حال انزوا و مردم مسلمان در حال ضعف بوده و حکومت های ظالم و از خدا بی خبر بر این مردم حکومت می کردند.
حضرت آیت الله جنتی تصریح کرد: خداوند این منت را بر سر ما گذاشت و این انقلاب با رهبری امام خمینی (ره) بدون کمترین حمایت و امکانات با وجود ناباوری ها و با این که قدرت های ظالم امکانات بسیاری داشتند، پیروز شد. بنابراین هر چقدر برای این نعمت بزرگ شکر کنیم کم است.
وی با اشاره به دوران رژیم ستمشاهی پهلوی گفت: اگر آن دوران ادامه داشت دیگر چیزی از اسلام باقی نمی ماند اما به فضل خدا، انقلاب اسلامی پیروز شد.
وی با اشاره به پیروزی ها و شکست های جریان های سیاسی از صدر اسلام تاکنون، گفت: مردم ما از نجیب ترین مردم مسلمان روزگار هستند. در دوران کنونی نیز اکثریت قاطع مردم نسبت به امام و مقام معظم رهبری احترام قائل هستند و آنها را دوست دارند و هر کجا که فراخوان شوند، حضور پیدا می کنند. به طور نمونه در 22 بهمن و 9 دی چنین شد و مردم خود را نشان دادند و در 9 دی با حضورشان، یک فتنه ای را خاموش کردند.
آیت ا... جنتی با تأکید بر لزوم مردم شناسی برای سیاسیون گفت: هر کسی که بخواهد وارد صحنه های سیاسی شود باید مردم شناس باشد و یکی از خصوصیات امام خمینی (ره) شناخت و اعتماد به مردم بود و با این که مردم در زمان شاه رشد کرده بودند ولی امام می دانستند که این مردم، مسلمان هستند و اگر بیراهه رفته اند علتش این بوده است که رهبری نداشته‌اند.
وی با تأکید بر لزوم حفظ وحدت مردم بیان داشت: وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب بود و همه یک صدا علیه شاه و آمریکا و به نفع امام خمینی (ره) شعار می دادند. این وحدت بود که چنین برکتی داشت. ما باید این رمز را حفظ کنیم. حضرت امام می فرمودند این انقلاب دو رمز داشت؛ یکی الهی بودن و دیگری وحدت کلمه مردم. تا زمانی که این رمز حفظ شود، موفقیت تضمین شده است و هر وقت این رمز شکسته شود، پیروزی و موفقیت هم شکسته می شود.


دبیر شورای نگهبان با بیان این که باید از تاریخ عبرت گرفته و برای آینده از آن درس بگیریم گفت: همه باید گرد محور معنویت، قرآن، خدا، پیامبر، ولی فقیه و راه امام، جمع شده و بچرخیم.
وی با اشاره به انتشار خبر برکناری حدود 3000 نفر از مدیران در دولت جدید، بیان کرد: اولا باید صحت اخبار مورد توجه قرار گیرد، اما اگر صحت داشته باشد، این میزان برکناری از نظر عدد و رقم بسیار مهم است و دوم این که چه کسانی و به چه علتی برکنار شده اند. سوم این که چه کسانی جایگزین شده اند و افراد جدید چه ویژگی ها و خصوصیاتی دارند و چه آینده ای را برای مملکت رقم خواهند زد؟
آیت ا... جنتی افزود: در دانشگاه ها که محل کادرسازی مملکت است و دانشجویان در آینده، مدیران و وزیران کشور را تشکیل می دهند باید توجه داشت که در این دانشگاه ها چگونه ساخته می شوند؟ آیا دانشجویان به نماز، روزه، حجاب و ... عقیده دارند؟ این مسائل باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در مورد اظهارنظرش در خصوص برکناری افراد حزب اللهی از سازمان انرژی اتمی، خاطرنشان کرد: به من گفتند که در سازمان انرژی اتمی، بعضی از جوانان حزب اللهی را کنار زده اند و من هم به این موضوع انتقاد کردم. بعد آقای دکتر صالحی که مرد بسیار خوب و متدینی است که واقعا من هم ایشان را قبول دارم، با تعدادی از معاونین‌شان نزد من آمدند و گفتند این که به شما گفته اند که جوانهای حزب اللهی را اخراج کرده اند، درست نبوده و اینها خودشان از سازمان رفته اند و ما کنارشان نزدیم. به هر حال، این نکته ای است که من هشدار دادم. اگر بنا باشد افرادی که واقعا جانشان را برای این کار گذاشتند، آرام آرام کنار بروند، واقعا در آینده مشکل ایجاد می شود و سرنوشت مملکت در آینده می خواهد به دست چه کسانی سپرده شود؟ باید دید آن کسانی که می خواهند سرنوشت مردم را در دست بگیرند، آیا واقعا دلشان برای مردم می‌سوزد یا نه؟ آیا با مهر و محبت به مردم نگاه می کنند یا به خودشان می اندیشند و هر جا می روند در آینه ای که در جلوی خودشان گذاشته اند، فقط خودشان را می بینند؟
وی با بیان این که مقام معظم رهبری کلیه امور مملکت را زیر نظر دارند، تصریح کرد: خیلی وقت ها مسئله ای پیش می‌آید که ما فکر می کنیم که باید به استحضار ایشان برسانیم، وقتی با ایشان صحبت می کنیم، می بینیم که ایشان خبر داشته اند. در واقع ما تازه خبردار شده ایم و ایشان از قبل می دانسته اند. ایشان نظارت کلی بر اوضاع دارند. هر اقدامی هم که ایشان لازم، مفید و موثر بدانند، انجام می دهند. واقعا اگر درایت، لحظه شناسی و توکل ایشان به خدا نبود، در فتنه سال های 78 و 88 واقعا مملکت از دست رفته بود. دشمن مطمئن بود که انقلاب و جمهوری اسلامی منقرض خواهد شد اما خدا نخواست. مقام معظم رهبری مراقب هر اوضاعی هستند.
وی با بیان این که مردم همواره باید در صحنه باشند، اضافه کرد: مردم باید هر جا هر کاری که می توانند چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی برای نظام انجام دهند. اگر ما بخواهیم آینده روشنی داشته باشیم باید از نظام آموزشی و از همان کلاس اول دبستان شروع کنیم و معلم، نقش مهمی در این راستا دارد. اعتقادات معلمان به ارزش ها باید مورد توجه قرار گیرد.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به جنایات تکفیری ها در کشورهای اسلامی اظهار داشت: تکفیری ها به هیچ چیز عقیده ندارند. تعجب می کنم که این افراد چقدر خونخوار هستند و یکی از کارهای معمولیشان آدم کشی است و کاری ندارند که این فرد چه کسی است و فقط می خواهند بکشند.
وی اضافه کرد: برخی از تکفیری ها هر چند اندک به آرامی در داخل کشور در حال فعالیت هستند و منتظر دستور هستند که پس از یک دستور با سلاح های انبوهی که در اختیار دارند به جان مردم بیفتند، که این یکی از تهدیدهای آینده کشور می باشد.
حضرت آیت ا... جنتی با تأکید بر مسائل اخلاقی جوانان گفت: اگر اخلاق یک جوان فاسد شد، این جوان دیگر نمی تواند یک جوان انقلابی شود. این جوان اگر اتفاقی افتاد دیگر اهل جهاد، جبهه و شهادت نیست و دنبال شهوت و عیاشی خود است. دشمنان هم در این مورد کار می کنند که جوانان دنبال خوشی خودشان باشند.
وی در مورد اقتصاد کشور نیز گفت: جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری فرموده اند یک مسئله کلیدی است که اگر این مسئله درست شود، اقتصاد کشور راه خواهد افتاد و وابستگیمان به دشمن کم یا قطع خواهد شد. باید لوازم اولیه زندگی را داشته باشیم که جز با ایستادن بر پای خود و اقتصاد مقاومتی نمی توانیم به این امر دست یابیم.
وی نعمت های بی پایان خداوند را متذکر شد و تصریح کرد: باید از منابع بسیار زیادی که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است به خوبی بهره برداری کنیم. منابع طبیعی، منابع انسانی و استعدادهای درخشانی که ما در کشور داریم و در دنیا کم نظیر است، نباید هدر برود. جوانان مستعد ما هر کجا که وارد شده اند با رهبری مقام معظم رهبری نشان داده اند که ما می توانیم طوری حرکت کنیم و برای تأمین نیازهای خود روی پای خود بایستیم و کشور را تا از ذلت و حقارت نجات دهیم. اگر از این نعمت ها به خوبی استفاده کنیم، دشمن نمی تواند بر ما مسلط شود. اگر ما حرکت کنیم، قطعا خداوند کمک خواهد کرد.
آیت ا... جنتی در پایان با اشاره به آرمان های والای امام خمینی (ره) تصریح کرد: مقدمه ظهور، فراهم شده است و ما باید انتظارش را داشته باشیم. حضرت ولی عصر (عج) دوستان و یارانش را رها نخواهند کرد و بر وضع دنیا، دوستان و دشمنانشان نظارت دارند ولی ما باید آمادگی خود را برای اطاعت از آن مقام اعلام کنیم. با دعا و توسل باید از بعد معنوی غنی باشیم و با قرآن آشنا باشیم و با تدبر در قرآن به ایمان برسیم و از نفاق رهایی یابیم.
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد

ما از مردم غزه تا نابودی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

با حضور حماسی در روز قدس نابودی اسرائیل را به مظلومان بشارت بدهیم

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران

اعلام صحت انتخابات در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر توسط سخنگوی شورای نگهبان/ تعداد حوزه‌های تاییدشده به ۱۳۳ رسید

لایحه کولبری تایید شد و مدت زمان سربازی کاهش یافت/ انتخابات الکترونیک در مرحله دوم برگزار می‌شود

تایید صحت انتخابات مجلس در ۵۲ حوزه انتخابیه از ۱۱ استان/ سخنگوی شورای نگهبان: وضعیت سایر حوزه‌ها در روز‌های آینده اعلام می‌شود

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

نظر شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

۴۵ مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ در شورای نگهبان بررسی شد/ مانند همه دوره‌ها گزارش‌ها و شکایات داشتیم، اما انتخابات در سلامت کامل برگزار شد