کد خبر: ۳۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵- 05 May 2013
طی پیامی با تقبیح حرکت های افراطی؛
عضو فقهای شورای نگهبان با محکوم کردن هتک حرمت اماکن مقدسه مسلمانان از سوی تروریست های تکفیری، تاکید کرد:‌ ایشان با بکارگیری خشونت، ترور و کشتن افراد بی گناه، بذر فتنه و دشمنی و اختلاف را در پیکر امت اسلامی کاشته و چهره ای کریه از دین مبین اسلام در برابر جهانیان به معرض تماشا می گذارند.
به گزارش خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در پیامی هتک حرمت مرقد حجربن عدی صحابه پیامبر(ص) و یار با وفای حضرت علی(ع) را محکوم کرد.
متن این پیام به شرح زیر می باشد:


بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

جنایت و اهانتی که به مرقد صحابی جلیل القدر،حجر بن عدی وارد شد جنایتی هولناک بود که پیشانی انسانیت از آن به عرق شرم نشسته و از سوی همه شریعت های آسمانی و نظام های حقوقی بشریمحکوم و غیر قابل بخشش است.
نبش قبور مؤمنان به ویژه صحابه بزرگ پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)،اولیاء و شهدای گرانقدر اسلام ،از زشت ترین نوع هتک حرمت نسبت به مقدسات دینی و اسلامیبوده و از بزرگ ترین جنایات و گناهان کبیره به شمار می آید که عاملان آن مستحق اشدّ مجازات می باشند.
امثال این گونه حوادث که با رهبری و هدایت گروه موسوم به (القاعده) و همفکران آنها از دیگر گروه ها انجام می شود از حقیقتی خطیر پرده بر می دارد که بی شک باید همه مسلمانان به آن توجه نموده و آن را درک نمایند و آن ،این است که این گونه تحرکات ویران گر تکفیری که با عنوان جهاد انجام می شود هرگز صبغه اسلامی ندارد بلکه فعالیتهای خرابکارانه استعمارگران در کشورهای اسلامی است که در راستای بقاء و امتداد خط شرم آور خوارج در تاریخ اسلام-که مسلمانان و صحابه و امیرمؤمنان علی (ع) را کافر نامیدند¬- صورت می گیرد. اکنون نیز ادامه همان جریان، بذر تکفیر را در بلاد اسلامی پاشیده و مرتکب زشت ترین جنایات تحت پوشش عنوان جهاد در راه خدا می شوند،در حالیکه اسلام و مسلمانان از آنان و کردار ننگینشان بیزارند.
این حرکت انحرافی که امروزه مسلمانان گرفتار آن شده اند مصلحت امت اسلام و وحدت و عزت آنان را تهدید و چهره مسلمانان را در برابر دنیا مخدوش می کند.
برخی از ویژگی های این گروه انحرافی که با نقاب اسلام پا به عرصه گذارده از قرار ذیل است :
اول: آنان ،همچون خوارج در تاریخ صدر اسلام، هر کسی که افکار باطلشان را نمی پذیرد،متهم به کفر و بی دینی می کنند.
دوم: آنان همچون خوارج زشت ترین و ننگین ترین جنایات و منکرات را که هیچ یک از شرایع آسمانی و قوانین انسانی نمی پذیرد ،تحت عنوان جهادمرتکب می شوند.
سوم: ایشان وابسته و متکی به استکبار و کفر جهانی هستند و منافع و مصالح صهیونیسم و دشمنان اسلام را در جهان اسلام تأمین می کنند.
چهارم: ایشان با بکارگیری خشونت ،ترور و کشتن افراد بی گناه ،بذر فتنه و دشمنی و اختلاف را در پیکر امت اسلامی کاشته و با به نمایش گذاشتن اعمال ننگین شان در شبکه های ماهواره ای،چهره ای کریه و زشت از دین مبین اسلام در برابر جهانیان و اهل ادیان دیگر به معرض تماشا می گذارند.
با توجه به این نکات، بر هر یک از فرزندان غیرت مند اسلام فرض مسلم است که با دقت و جدیّت ملتفت این خطری که امت اسلامی را در برگرفته است ،باشند و برای مقابله و دفع آن به پا خیزند و تلاش نمایند تا امت اسلامی فریب خوردۀ این جریان نگردند و از حرمت دین مبین اسلام و شکوه این امت مبارک دفاع نمایند. باید با بیان نکاتی که ذکر شد و اینکه این جریان شوم به کلی از حقیقت اسلام ناب و روح دین بیگانه است به روشنگری بپردازند تا نسل پاک نهاد ما که در مسیر رشد و تعالی است هرگز گرفتار خدعه و نیرنگ ایشان نگردد.
و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا و اذکروا نعمة الله علیکم اذ کنتم اعداء فألّف بین قلوبکم فاصبحتم بنعمته اخوانا
سید محمود هاشمی شاهرودی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار

باید فرهنگ درختکاری را ترویج کنیم/ دولت در حل مشکلات کشاورزان و باغداران جدی‌تر عمل کند

کاشت یک اصله نهال توسط آیت الله جنتی + عکس

بررسی چند طرح و لایحه مهم در جلسه شورای نگهبان

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

تلاش مشترک مجلس و شورای نگهبان برای رفع ایرادات یک طرح مهم خودرویی

سی امین شماره فصلنامه دانش حقوق عمومی منتشر شد

گزارش تصویری اختتامیه جشنواره ملی کتاب‌خوانی «جهانمرد» با حضور دکتر کدخدایی

پیگیری خوب قوه قضاییه، وزارت امور خارجه ایران و دولت عراق درباره پرونده ترور حاج قاسم/ سردار سلیمانی به دشمنان سخت می‌گرفت اما با مردم مهربان بود

راهکار حل مشکلات مناطق آزاد چیست؟

گزارش تصویری گفت‌وگوی دکتر کدخدایی با دانشجویان بسیجی

پربازدید ها

بررسی لایحه شورا‌های حل اختلاف در شورای نگهبان به کجا رسید؟

شورای نگهبان به مصوبه اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت

کتاب الکترونیکی قانون اساسی به همت پژوهشکده شورای نگهبان منتشر شد

انتخاب اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات سيزدهمين دوره ریاست جمهوری

جزئیات ۴ ایراد شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی "قانونی" نیست

رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان فارس معارفه شد + عکس

امام خمینی(ره) احیاگر اسلام سیاسی در عصر حاضر است/ نباید گذاشت آثار امام به دست فراموشی سپرده شود

شورای نگهبان چرا اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد؟

دکتر کدخدایی : "این جناح" و "آن جناح" برای شورای نگهبان فرقی ندارد؛ بی‌طرفیم و به مُرّ قانون عمل می‌کنیم