کد خبر: ۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۰- 19 November 2011
حضرت آیت‌الله جنتی:

فتنه‌گران و گروه‌های انحرافی برای ورود به مجلس فعالیت می‌کنند

دبیر شورای نگهبان قانون با اشاره به در پیش بودن نهمین دوره انتخابات مجلس‌ گفت: فتنه‌گران و گروه‌های انحرافی برای ورود به مجلس در حال فعالیت هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جنتی در مراسم یادواره سردار سرلشکر مهدی زین‌الدین، سرداران و 6 هزار شهید استان قم که جمعه شب ‌در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد، در سخنانی اظهار کرد: ما غدیر، این روز بی‌نظیر اسلام و روز ولایت علی بن ابی‌طالب(ع) را پشت سر گذاشته‌ایم و عاشورا این مصیبت بزرگ تاریخ را پیش رو داریم.
وی افزود: غدیر مظلوم، در آخرین سال حیات پیامبراکرم(ص) اتفاق افتاد و برنامه آن به قدری منظم و حساب شده بود که هیچ انسانی باور نمی‌کرد این حادثه مورد دستبرد هوسرانان قدرت قرار گرفته و به دست فراموشی سپرده شود.
دبیر شورای نگهبان در ادامه به تشریح واقعه غدیر پرداخت و ادامه داد: این از عجائب روزگار است که در مدت کوتاهی همه چیز زیر و رو شد و کسانی آمدند که خورشید را انکار کرده و بارزترین حقایق عالم را نادیده گرفتند و کار به جایی رسید که حضرت علی(ع) بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) به درب خانه مهاجر و انصار رفت و از آنها یاری خواست ولی جز عده‌ای انگشت شمار کسی از ایشان حمایت نکرد.
وی با تبیین دلایل دشمنی‌های برخی از بزرگان صدر اسلام با حضرت علی (ع) اظهار کرد: اینها به واسطه کینه‌هایی که از حضرت به دل داشتند، آنقدر زمینه‌چینی کردند تا امام علی (ع) خانه‌نشین شد و در نهایت به دست یکی از همین مسلمانان در محراب مسجد کوفه به شهادت رسید.
جنتی افزود: طولی نکشید که حادثه کربلا پیش آمد و حسین بن علی (ع) را به شهادت رساندند و اهل‌ بیت پیامبر(ص) را به اسارت بردند و کم‌کم سیادت جرم شد و فرزندان علی (ع) مجبور به مهاجرت شدند.
وی ادامه داد: امروز بعد از هزار و 300 سال یک نظام اسلامی برای احیای ارزش‌های اسلام شکل گرفته و ولایت علی (ع) در این مملکت در ولایت فقیه تجلی پیدا کرد و این کاری بود که دوست و دشمن باور نمی‌کرد که یک روحانی در زمانی که همه چیز این کشور در اختیار آمریکا و عمال اوست بیاید و با دست خالی به میدان برود و همه آن ابهت پوشالی را بشکند و مهم‌ترین واقعه عصر حاضر که همان انقلاب اسلامی است را شکل دهد.
وی بیان کرد: سؤالی که مطرح می‌شود این است که چرا در زمان صدر اسلام حضرت علی(ع)‌ خانه‌نشین شد و نتوانست حکومت الهی را در زمین برپا کند ولی امروز ولایت فقیه در برابر تمام دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌ها ثابت قدم ایستاده و دشمنان نتوانستند ولی فقیه را خانه‌نشین کنند.
دبیر شورای نگهبان قانون اساسی گفت: منافقین و تمام کسانی که به واسطه انقلاب اسلامی منافعشان به خطر افتاده بود مانند منافقین صدر اسلام به مخالفت و کارشکنی و دشمنی با این نظام پرداختند اما موفق نشدند.
وی روحانیت و حزب‌الله را ارکان اساسی استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: روحانیت و تربیت‌شدگان حوزه‌های علمیه برای رفع شبهات و تبیین نظام جمهوری اسلامی به میان مردم رفتند و پاسخ سؤالات آنها را دادند و تا امروز نیز در تمام صحنه‌های کشور به خوبی ایفای نقش کرده و حضور داشته‌اند.
جنتی تصریح کرد: حزب‌الله به عنوان دومین عامل استحکام نظام جمهوری اسلامی در بسیج و سپاه جلوه می‌کند‌ و در بعد نظامی و پشتیبانی از انقلاب اسلامی گام‌های موثر و اساسی را برداشت و نیروهای حزب‌الله برای حفظ این نظام و انقلاب جان برکف سینه سپر کردند و با دست خالی مقابل دشمنان جهانی ایستادند و به پیروزی رسیدند.
وی افزود: اگر این دو جریان در صدر اسلام بودند علی(ع) خانه‌نشین نمی‌شد و اگر اینها در نظام ما وجود نداشت، همان می‌شد که اول اسلام شد، یعنی امام خانه‌نشین می‌شد و یارانش نیز کشته می‌شدند.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به جنایات منافقین و گروه‌های ضد انقلاب در ایران، عنوان کرد: تمام کسانی که از انقلاب عقده داشتند، هر کاری که می‌توانستند کردند ولی روحانیت و نیروهای حزب‌الله هر جایی که فتنه‌ای شکل گرفت در صحنه حاضر شدند و آن را خاموش کردند و به برکت این دو جریان 33 سال این حکومت به صورت باور نکردنی ثابت قدم و پابرجا مانده است.
وی افزود: با همت جوانان حزب‌اللهی توانستیم در همه عرصه‌های علمی، صنایع و خدمات با تمام مشکلات رشد و پیشرفت کنیم و اینها همه کار خداست و اگر روحانی و بسیجی در عرصه هستند و کار می‌کنند، ابزار الهی است و خدا به وسیله آنها اهداف اسلام را پیش خواهد برد.
جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از ابتدا کسانی مانند بنی صدر بودند که با سپاه مخالف بودند، اظهار کرد: امروز هم آن دشمنان هستند و بیکار ننشسته‌اند، فتنه‌گرها سرجایشان هستند و جریان‌های مختلف همه در حال کار هستند و مشکلات هم فراوان است ولی این دو جریان به حول الهی ایستاده‌اند و خدا هم به وسیله آنها اسلام را حفظ می‌کند.
وی در ادامه با اشاره به سناریوی مضحک آمریکا در متهم کردن ایران به ترور، اظهار کرد: آنها به بهانه اینکه ایران می‌خواسته فلان سفیر را ترور کند علیه‌ ما صف‌آرایی کرده و ایران را تهدید کردند ولی مسئله جالب اینجاست که همین آمریکا با وقاحت ایستاده و می‌گوید نمی‌توانیم سپاه را مغلوب کنیم و باید فرماندهان آن از جمله سردار سلیمانی را ترور کنیم.
دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه من کیفر خواستی را علیه سپاه برای آمریکا آماده کرده‌ام به بیان جرم‌های مرتکب شده توسط نیروهای سپاه پرداخت و گفت: جرم اصلی آنها تاسی به غدیر و عاشوراست، چرا که از علی (ع) و حسین(ع) الگو می‌گیرند، ایثار و فداکاری و جهاد در راه خدا می‌کنند، از مرگ نمی‌ترسند، شهادت‌طلب هستند و به دنیا پشت پا زدند.
وی افزود: آنها سرسپرده به آستان ولایت فقیه هستند و از انقلاب و اسلام دفاع کرده و‌ با مفسدین مبارزه می‌کنند و با حداقل زندگی می‌سازند و دنبال تجملات و مادیات نیستند.
جنتی ادامه داد: جرمشان این است که در داخل و خارج، دشمن تحرکاتشان را رصد می‌کرده اما آنان با توطئه‌های دشمنان مقابله می‌کنند و نمی‌گذارند نقشه‌های آنها عملی شود و در مقابل همه دشمنی‌هایی که با آنها می‌شود به جای اینکه ضعیف شوند، محبوب‌تر و قوی‌تر می‌شوند و این نمایانگر این مطلب است که وقتی خدا بخواهد کسی را بزرگ کند هیچ‌کس نمی‌تواند با آن مقابله کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات در پیش است و فتنه‌گران و گروه‌های انحرافی برای ورود به مجلس در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: انحرافیون که با پول و زور زیاد بوجود آمده‌اند هستند، دیگرانی هم هستند که مخالف نظام و انقلاب و ولایت فقیه‌اند و می‌خواهند وارد مجلس شوند؛ اما چه کسی باید در این صحنه پیش بیفتد و مردم را روشن کند تا کسانی به مجلس روند که ولی فقیه و امام را با دل و جان قبول داشته باشند و با فساد مبازره کنند و برای درد مردم مرهم باشند.
دبیر شورای نگهبان ادامه داد: مردم ما آگاهی دارند و هرکجا فراخوان شدند به صحنه آمدند و آتش‌ها را خاموش کردند که نمونه بارز آن 9 دی 88 بود که بعد از آن دشمن فهمید که شکست خورده و عقب‌نشینی کرد.
وی در پایان خاطر‌نشان کرد: ای برادران! هرچه می‌توانید هوشیاری، حضور در صحنه‌ها و دشمن‌شناسی خودتان را بیشتر کنید، باید در این راه، کم نگذارید و وارد میدان شوید و با فریب‌کاری‌ها مقابله کنید تا خدای ناکرده کسانی ناخواسته و از روی غفلت، مانند فتنه سال 88 در دام فتنه گران نیفتند و انشاء‌الله این انتخابات را به سلامت پشت سر گذاشته و برگ زرین دیگری به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی بیفزاییم.
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشاندهنده پشتیبانی از نظام است

پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت، محبوب بودن نظام در بین دل‌ها است

برای او که مرد عرصه دیپلماسی و میدان بود

یادداشت دکتر طحان‌نظیف در رثای استاندار فقید آذربایجان‌شرقی؛ چند سطری برای برادرم که در خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت

توئیت دکتر طحان‌نظیف در وصف تشییع تاریخی رئیس‌جمهورِ شهید

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ خرداد ۱۴۰۳

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: مجلس خبرگان رهبری دارای استقلال و عظمت است/ ۳۲ درصد نماینده‌ها جدیدالورود هستند

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳