کد خبر: ۲۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۴۹- 19 August 2011
آیت‌الله جنتی:
خطیب نماز جمعه تهران گفت: یک عده‌ الان در این فکرند که به هر قیمتی برای ریاست جمهوری رای جمع کنند. پول بی حساب کتاب خرج می‌کنند. بی‌دینان و بی‌حجابان را جذب می‌کنند، اینها به دنبال جذب رأی آنها هستند، اما اینها این حسرت را به گور خواهند بود.
به گزارش خبرگزاری فارس،‌ آیت‌الله جنتی خطیب نماز جمعه تهران طی سخنانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران ضمن تسلیت شهادت حضرت علی‌(ع) با بیان اینکه افضل عبادات در ماه مبارک رمضان ترک گناه است، خطاب به نمازگزاران گفت که توصیه بنده به شما نیز همان توصیه پیامبر (ص) است که فرمودند افضل عبادات در ماه رمضان ترک گناه است.

مراقبت از اعمال

وی افزود: برای رضای خدا در مدت باقی مانده از ماه رمضان بیایید از اعمالمان مراقبت کنیم و تقوا داشته باشیم و خداوند را مراقب خودمان ببینیم.
خطیب نماز جمعه تهران بر ترک گناهان تاکید و خاطرنشان کرد: غیبت و اسراف از گناهان کبیره است که کمتر از آن اجتناب می‌شود‌ که باید از این گناهان پرهیز کنیم. افطاری در ماه رمضان هرچند عبادت است ولی اینکه در کنار آن اسراف شود درست نیست و گناه است.
آیت‌الله جنتی نمازگزاران را به دقت در دعاها و توجه به کیفیت آن توصیه کرد و گفت: عمده آن چیزی که انسان را به خدا نزدیک می‌کند و استجابت را به بار می‌آورد، توجه به خدا و مضامین دعاست. دعاهایی که در این ماه و ماه‌های دیگر آمده فصل‌هایی از معارف اسلامی است.

رسیدگی به فقرا

وی با اشاره به اینکه اگر دعا همراه توبه و عمل صالح باشد، در رحمت خدا به روی انسان باز می‌شود، اظهار داشت: به لیالی قدر نزدیک شدیم، باید قبل از این شب‌ها مقدمه چینی کنیم که قربانی کردن و رسیدن به فقرا آماده شدن برای استفاده از لیالی قدر است. بنابراین به فقرا رسیدگی کنید تا خداوند حاجت‌ها را روا کند، اگر می‌خواهیم خداوند از ما بگذرد، از دیگران بگذریم، اگر می‌خواهیم خداوند دل ما را شاد کند، ما هم دل دیگران را شاد کنیم.
امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود گفت: اعمال بد میان انسان و خدا حجاب شده است که اگر انسان این را از بین ببرد، می‌تواند خدا را ببیند.

اهمیت دعاهای ماه رمضان

آیت‌الله جنتی یکی از دعاهای ماه رمضان را مورد اشاره قرار داد و در تشریح آن یادآور شد: ‌‌این دعاها نشان می‌دهد که اسلام و مسلمان از خداوند دنیای بدون فساد، بدون فقیر و بیماری می‌خواهد و دنیایی می‌خواهد که حال همه خوب باشد و بدی‌ها به خوبی تبدیل شود بنابراین اگر اسلام حاکم شود مشکلات حل می‌شود.
وی همچنین خطاب به کسانی که به دلیل مشکلات جسمی و بیماری نمی‌توانند روزه بگیرند، گفت: فکر نکنید که دعای ابوحمزه، دعای افتتاح و شب قدر فقط مال کسانی است که روزه می‌گیرند، شما هم باید از این فرصت‌ها استفاده کنید.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان خطبه‌ اول بر لزوم رسیدگی به وضعیت فقرا و بیجارگان تاکید و خاطرنشان کرد: مبادا در جامعه اسلامی یک خانواده سحری نداشته باشد، یا میوه و گوشت نداشته باشد که با آن افطار کند‌ که اگر اینگونه باشد برای ما خیلی خطرناک است و جای مؤاخذه دارد.

بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

آیت‌الله جنتی ‌در خطبه دوم ‌در خصوص بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان با استقامت چشمگیر خود دشمن را متعجب کرده و تحسین امام(ره) و مردم را برانگیختند.
وی همچنین با اشاره به عملیات نیروهای امنیتی در مرزهای غربی کشورعلیه گروهک تروریستی پژاک‌، ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای حافظ امنیت مردم، انها را مجاهد فی سبیل‌الله خواند و گفت: این گروهک در کشور ناامنی ایجاد کرده بودند و جان و مال مردم در امان نبود که نیروهای سپاه توانستند با دادن شهید امنیت را به مردم برگردانند.

28 مرداد؛ حاصل تلاش برای جدایی دین از سیاست

آیت‌الله جنتی در ادامه با اشاره به سالگرد روز 28 مرداد، گفت: آیت‌الله کاشانی پس از تحمل سختی‌ها حرکتی را ضد رژیم به راه انداخت و سبب شد مصدق مجدد به نخست‌وزیری برسد، اما مصدق قدر آیت‌الله کاشانی را ندانست و مغرور قدرت خود شد و خیال کرد که دیگر به دین و روحانیت احتیاج ندارد، بنابراین طرح جدایی دین از سیاست را مطرح کرد که در ادامه مردم از او بریدند و ثمره این شد که حکومت فاسد و ظالم پهلوی سال‌ها بر کشور حاکم شد.
وی در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه روز قدس در پیش است، متذکر شد: این راهپیمایی موجب الگو شدن و استحکام پایه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران شد و دشمنان را طرد کرد. مردم با حضور خود وفاداری خود را به امام و نظام به خارج پیام دادند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: در ادامه مردم روحیه ضد‌سیاست آمریکایی و اسرائیلی پیدا کرده و علیه آنها به پاخواستند. در این روزها آمریکائی‌ها بدترین روزهای تاریخ زندگی خود را می‌گذراندند.

روز قدس معجزه‌ها کرده است

آیت‌الله جنتی افزود: روز قدس بود که در جریان فتنه فتنه‌گران را رسوا و هویت‌ آنها را برملا کرد، روز قدس 9 دی را پایه‌گذاری کرد، روز قدس معجزه‌ها کرده است که با هزینه‌های کم، بهره‌های بالایی نصیب نظام ما کرده است. لذا مردمی که با زبان روزه در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند، ثواب بیشتری از اعمال دیگر می‌برند، زیرا موجب تحکیم حکومت اسلامی و ولایت فقیه می‌شوند. فلسفه‌های سیاسی اسلامی از احکام عبادی آن خیلی برتر است. یعنی شارع مقدس همان‌گونه که دستور به احکام عبادی ‌می‌دهد، دستور به حفظ و تقویت ولایت فقیه می‌دهد.
وی ادامه داد: همین روزهای قدس موجب بیداری اسلامی منطقه شد و این ایستادگی و خیزش رو به گسترش از روزهای مانند روز قدس و انقلاب اسلامی سرچشمه می‌گیرد.

قیام مردم انگلیس از برکات روز قدس است

خطیب موقت نمازجمعه تهران در ادامه سخنان خود به محاکمه و سرنوشت مبارک به عنوان فرعون مصر اشاره کرد و گفت:‌ فرعون‌های دیگر دنیا از جمله آمریکا و انگلستان نیز به همین سرنوشت دچار خواهند شد، لذا قیام بی‌سابقه مردم انگلستان ناشی از بیداری اسلامی، و برکات روزهایی مانند روز قدس و 22 بهمن است که ما باید قیمت و ارزش این حرکات و نعمت ها را شکرگزاری کنیم. امروز مردم انگلیس از تبعیض نژادی و ظلم و فاصله طبقاتی و فقر دچار عقده‌های گره خورده و زخم‌ها کهنه هستند که امروز دهان باز کرده است.

بیداری اسلامی مهار نمی شود

آیت‌الله جنتی همچنین به خیزش‌های اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: موج بیداری اسلامی قابل مهار نیست، بلکه تا نابودی جباران تاریخ بالاخص در ‌آمریکا و غرب ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اعتراض مردم در سرزمین‌های اشغالی گفت: اعتراض در اسرائیل سابقه نداشت. چراکه آنها مردم را همیشه مهار می‌کردند، ولی امروز در سرزمین‌های اشغالی حرکت‌های اعتراض گسترده‌ای شکل گرفته است.
امام جمعه موقت تهران افزود: مبنای این خیزش‌ها حرکت علیه ظلم و عدالت‌خواهانه است و مردم به دنبال عدالت و امام عادل هستند که در نهایت با ظهور حضرت ولی عصر ختم خواهد شد.‌

حسرتی که به گور خواهد رفت

آیت‌الله جنتی در ادامه و با اشاره به برخی مسائل داخلی، گفت: برخی اوقات حرکات زشتی در کشور رخ می‌دهد. یک عده‌ای الان در این فکرند به هر قیمتی برای ریاست جمهوری رای جمع کنند. پول بی حساب کتاب خرج می‌کنند. بی‌دینان و بی‌حجابان را جذب می‌کنند، اینها به دنبال جذب رأی آنها هستند، اما اینها این حسرت را به گور خواهند بود. اینها ممکن چند نفر هرزه و بی‌دین را جذب کنند، اما قشر عظیم متدینین را از دست خواهند داد.

اشک بر گرسنگی کودکان سومالی

وی با اشاره به خشکسالی کشور مسلمان سومالی و بروز فاجعه انسانی در این کشور، گفت‌: انسان با دیدن گرسنگی و بیماری کودکان سومالی اشک بر چشمانش جاری می‌شود. این کشور 12 میلیونی در گرسنگی به سر می‌برند. هر 8 ثانیه یک کودک می‌میرد. 2 میلیون نفر در خطر نابودی هستند. از سوی دیگر بیماری‌های واگیردار در حال گسترش است. بنابراین همه باید در راه کمک به مردم سومالی گام بربر‌دارند.
امام جمعه موقت تهران ‌گفت: علما و کشورهای اسلامی نباید نسبت به مردم سومالی بی‌تفاوت باشند، اگر مسلمانان کمک کنند، مشکلات آنها رفع خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۶ آذر ۱۴۰۱

دشمن به دنبال تغییر اولویت‌های جریان دانشجویی است/ جامعه دانشجویی با حفظ روحیات انقلابی، آرمان خواهی را در فضای جامعه حاکم کنند

روایت دکتر طحان نظیف از دو ساعت گفت‌وگوی صمیمی و صریح با دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در جمع صمیمی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

تبیین نظریه حقوقی – نوعی تشخیص صلاحیت داوطلبان انتخابات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی سند مطالبه‌گری و آرمان‌خواهی دانشجویان است/ آینده نزدیک در انتظار شما جوانان و دانشجویان برای ساختن ایران پیشرفته و قوی است

رویداد ایده نگاری الزامات حقوقی تجمعات و اعتراضات در نظام جمهوری اسلامی ایران

نشست تخصصی با موضوع بایسته‌های حکمرانی اسلام با حضور دکتر شهریار زرشناس

راهکار آیت‌الله شب زنده دار برای برون رفت از حوادث اخیر کشور

آمریکایی‌ها بودجه براندازی را به اندازه کل بودجه سالانه جمهوری اسلامی افزایش داده‌اند

پربازدید ها

اولين فراخوان ارسال خاطرات و تجربيات ناظران انتخابات

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

از خبر خوش سخنگوی شورای نگهبان درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت تا ایراد به یک مصوبه در حمایت از حقوق مردم

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

تایید لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ آبان ۱۴۰۱

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۸ آبان ۱۴۰۱

یادداشت دکتر ره‌پیک درباره قانون اساسی

جنایت در ‎ایذه و ‎اصفهان همان چیزی است که عاملان فاجعه شاهچراغ برای تمام شهرهای ایران آرزو می‌کنند

ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری خلاف قانون اساسی شناخته نشد/ اساسنامه صندوق ملی مسكن در شورای نگهبان تایید شد