کد خبر: ۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۸۷ - ۱۶:۰۷- 29 November 2008
حضرت آیت‌الله جنتی:
حضرت آیت‌الله جنتی، امام جمعه موقت تهران، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و با تجلیل از شهید آیت‌الله مدرس گفت: شهید مدرس، یک بسیجی در کسوت نمایندگی مجلس بود.

به گزارش خبرگزاری‌ها، دبیر شورای نگهبان، تقوا، علم و شجاعت را از خصوصیات شهید مدرس دانست و افزود: مدرس از قدرت وحشی و مظلوم‌کش رضا شاه نمی‌ترسید و در مقابل او ایستاد و بارها مانع از تن دادن نمایندگان به ذلت شد و در نهایت نیز با زبان روزه و در غربت به شهادت رسید.
دبیر شورای نگهبان از نمایندگان کنونی مجلس خواست که وارث واقعی شهید مدرس بوده و راه او را بپیمایند. وی اظهار داشت: یکی از عوامل عزت امروز ما مقاومت‌های شهید مدرس بوده است، پس شما در همان راه حرکت کنید و از افکار شیطانی و وسوسه‌های نفسانی دوری کنید.
وی خطاب به نمایندگان مجلس افزود: برای بندگان خدا خصوصا قشر مستضعف نیز دل بسوزانید و در کمک به دولت برای رسیدگی به آنها کوتاهی نکنید و ببینید چند صباحی که در مجلس هستید از خود چه به یادگار می‌گذارید.
امام جمعه موقت تهران از نمایندگان مجلس خصوصا هیئت رئیسه خواست که در کارها اولویت‌بندی داشته باشند و مسائل کم ارزش را برای وقت بیکاری و کم کاری بگذارند و وقت اصلی خود را به مسائل اصلی انقلاب و اسلام اختصاص دهند.
وی خطاب به نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: از اینکه تریبون مجلس یا هر تریبون دیگری مایه اختلاف شود، حذر کنید؛ چرا که ما در سایه وحدت توانسته‌ایم در مقابل دشمن بایستیم و در حد مقدورات به اهداف بلند، دست پیدا کنیم.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تهران به موضوع فلسطین و تشدید محاصره غزه اشاره کرد و گفت: صهیونیست‌ها از نسل شرورترین شیاطین هستند و با قطع کامل آب، نان و برق و مصائبی که بر فلسطینیان تحمیل کرده‌اند،‌ غزه را به عزاخانه تبدیل نموده‌اند و در این میان، نفرین بر آن دسته از کشورهای اسلامی که در مقابل این جنایات سکوت کرده‌اند.
وی با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته بسیج با بیان اینکه این هفته باید برای همیشه مورد قدردانی قرار گیرد، بسیج را به معنای اسلام ناب یعنی همان هدف عالیه انقلاب دانست و اظهار داشت: باید این فرهنگ را ترویج کنیم و بدانیم که شهدای بسیجی و جانبازان جنگ تحمیلی حق بزرگی بر گردن همگان دارند و نباید طوری عمل شود که به فرهنگ بسیجی لطمه‌ای وارد شود.
آیت الله جنتی با اشاره به فرا رسیدن روز نیروی دریایی به رشادت‌های این نیرو در زمان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: آزاد کردن راه دریایی در خلیج فارس برای کشتی‌های نفتی و تجاری ایران فتح‌الفتوح نیروی دریایی بود که تا پایان جنگ هم عراق نتوانست این شکست خود را جبران کند و امام راحل هم از این رشادت‌های نیروی دریایی به عنوان رشادت‌های بهت‌آور نام بردند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش بودن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)،‌ و روز ملی ازدواج جوانان با بیان اینکه در آینده خطبه‌ای را به صورت خاص به موضوع ازدواج اختصاص خواهد داد، ‌گفت: این دردی برای جان من است که می‌بینم با اینکه راحت می‌توان ازدواج کرد، به دلیل تشریفات زائد و ایرادهای بیجا بسیاری از پسرها و دخترها در خانه مانده‌اند؛ این گناه بزرگی است.
وی با اشاره به جزئیاتی از ازدواج‌های ساده در گذشته و بیان اینکه آنگونه نیز می‌توان زندگی کرد، افزود: بدبختی این است که برخی‌ها مسائل درجه اول از جمله اخلاق، دین، صبوری و سازگاری را رها کرده‌اند و به مسائل درجه دوم از جمله ادامه تحصیل دخترها، اهمیت می‌دهند. در حالی که این نکته، مغفول واقع شده که بالا رفتن سن ازدواج، کشور را دچار مشکل می‌کند.
امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت امام جواد(ع)، ماجرای لیله‌‌المبیت را یکی از امتحان‌های حضرت علی(ع)، دانست و با اشاره به ماجرای هجرت پیامبر از مکه به مدینه گفت: پیامبر پس از آنکه حضرت علی(ع)، به جای وی در بستر خوابید و توطئه دشمنان ناکام ماند، عازم مدینه شد و در راه با ابوبکر برخورد کرد که وی نیز با پیامبر همراه شد؛ اینکه می‌گویند پیامبر پس از آن ماجرا به خانه ابوبکر رفت و از آنجا با هم راهی مدینه شدند ، صحت ندارد.
وی با اشاره به ناکام ماندن جستجوی مشرکان برای یافتن پیامبر و معجزه تنیده شدن تار عنکبوت در دهانه غار و تخم‌گذاری کبوتران وحشی در دهانه غار، خاطرنشان کرد: این معجزات باعث شد توطئه‌های دشمنان ناکام بماند و پیامبر به سلامت راه مدینه را در پیش گیرد که خداوند را از این بابت شکر گذاریم.
آیت‌الله جنتی درباره تصویب توافقنامه امنیتی عراق نیز گفت: با تمهیدات اندیشیده شده در مجلس عراق، در واقع اعتبار این توافقنامه، شش ماه است و پس از آن با مراجعه به آراء عمومی، توپ در زمین آمریکا خواهد بود.
وی افزود: تصویب توافقنامه امنیتی آمریکا و عراق که با برخی اشکالات انجام شد، طبیعی نبود. آمریکایی‌ها تهدید می‌کردند که اگر این توافقنامه تصویب نشود اموال عراق را بلوکه می‌کنیم، آشوب به راه می‌اندازیم و در حقیقت شمشیری را بالای سر مسئولان عراق نگه داشته بودند که یا بگو راضی هستم و یا فرقت را می‌شکافیم.
ایشان تصویب توافقنامه امنیتی در مجلس عراق را با توجه به شرایط به وجود آمده، مصلحت اندیشی مسئولان عراقی دانست و با اشاره به دو موضوع ولایت قضایی و عدم بازرسی از محموله‌های آمریکا در این توافقنامه اظهار داشت: کار خوبی که مجلس عراق انجام داد این بود که با اصلاحیه یا الحاقیه‌ای، دولت عراق را موظف کرد که تا شش ماه ، حذف ولایت قضایی و تضمین خروج آمریکائیان از عراق را پیگیری کند و سپس این توافقنامه را به آراء عمومی بگذارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

آمریکا تمام پژوهشکده‌ها برای غلبه بر ایران را به خدمت گرفت

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، بر مراعات فتاوای مشهور بسیار تأکید داشتند

ناظران به منزله دیده‌بان و چشم شورای نگهبان هستند

حمایت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از رژیم اسرائیل یعنی حمایت از تروریسم دولتی

پا به پای صحن مجلس بودجه را بررسی می‌کنیم

تقدیر از عالمان عامل، الگویی برجسته پیش‌ روی جوانان است

" دانشمند پارسا و خدوم"؛ نگاهی به زندگی مرحوم دکتر حسن حبیبی

یک قرن جهاد و مبارزه در راه ترویج و اعتلای کلمه اسلام

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

دهه فجر فرصت تعمیق وحدت بین همه کسانی است که آرزوی سربلندی ایران را دارند

پربازدید ها

تروریست خواندن سپاه از سوی غرب آشکار بودن دشمنی آن‌ها با ایران است/جزایر سه‌گانه ملک ابدی است

‏"لايحه اصلاح ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو" به تایید شورای نگهبان رسید

نظر شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۷ دی ۱۴۰۱

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

دهه فجر فرصت تعمیق وحدت بین همه کسانی است که آرزوی سربلندی ایران را دارند

حضور آیت‌الله جنتی در نخستین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی

توئیت دکتر طحان نظیف درباره شهدای گمنام تازه تفحص شده

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۹ دی

دخالت اتباع حدود ۴ کشور در ترور حاج قاسم/ صدور قرار بازداشت برای افرادی در عراق