کد خبر: ۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۸۵ - ۰۹:۱۴- 02 September 2006
آیت الله جنتی :
آیت‌الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران گفت که امیدواریم دیگران در پرونده هسته‌ای ایران عقل به خرج دهند و حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت بشناسند.
وی روز جمعه در جمع نمازگزاران تهرانی گفت: از طرف مقابل می‌خواهیم که کشورهای پنج به علاوه یک، یک بعلاوه پنج نشود که پنج کشور به دنبال یک کشور بروند !
دبیر شورای نگهبان قانون اساسی گفت: کشورهای چین و روسیه مستقل هستند و اروپاییها نیز باید استقلال خود را حفظ کنند و در بحث پرونده هسته‌ای، حقوق ایران را رعایت کنند.
آیت‌الله جنتی با بیان بسته پیشنهادی پنج کشور عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان گفت ایران این بسته پیشنهادی را با یک بسته ایرانی پاسخ داد و به آنها گفته شد که آماده مذاکره هستیم و حرف منطقی شما را می‌پذیریم پس حرف منطقی ما را هم شما بپذیرید.
وی، افتتاح مجتمع آب سنگین اراک را از جمله "موفقیتهای دانشمندان ایرانی" دانست و گفت: وقتی فعالیتهای مجتمع آب سنگین اراک کامل شود، در عرصه‌های کشاورزی، پزشکی و درمان بیماریهای صعب‌العلاج تاثیر زیادی دارد و راهگشای خوبی است.
امام جمعه موقت تهران با تبریک هفته دولت و فرارسیدن سالروز شهادت رجایی و باهنر گفت: شهادت این دو بزرگوار مصیبتی بود که بر ما وارد شد، ارزش شهید رجایی هنوز هم ناشناخته است، او انسانی که در زندان ‪ ۲۲‬ساعت شکنجه را تحمل کرد، اما یارانش را لو نداد.
آیت‌الله جنتی به مقاومت و پایمردی شهید رجایی اشاره کرد و گفت: شهید رجایی زمانی که رییس جمهوری شد بهترین یادگار را از خود بر جای گذاشت و توانست درسی برای همه رییسان جمهوری آینده ایران باقی گذارد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در هفته دولت، گفت: اکنون فرصتی برای خدمتگزاری دولت فراهم شده است. مردم به دولت اعتماد کامل دارند و شعارها و اهداف دولت با مبانی انقلاب، اسلام و امام(س) مطابقت دارد.
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه "دولت باید بیشترین استفاده را از این فرصت داشته باشد"، اظهار داشت: دولت شبانه‌روز کار می‌کند و به فکر محبت و جلب اعتماد مردم است و همه باید به این دولت کمک کنند.
آیت‌الله جنتی خطاب به سایر قوا، سازمانها و عموم مردم گفت: هر کمکی که می‌توانید به دولت ارایه دهید تا پیروز شوند چرا که اعضای دولت در عرصه‌های مختلف برای رفع مشکلات و معضلات می‌کوشند.
وی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شاخصه‌های اصولگرایی را یادآور شد و گفت: عدالت، انس با خداوند رحمان، اجتناب از اسراف و تبذیر و اتلاف اموال عمومی، خردگرایی و بر اساس منطق کارها را انجام دادن، سعه‌صدر داشتن و تحمل مخالف، اجتناب از هوای نفس شخصی و گروهی، قانونگرایی و قاطعیت از مواردی بشمار می‌روند که از نظر مقام معظم رهبری از شاخصه‌های اصولگرایی است.
امام جمعه موقت تهران گفت: هوای نفس در حکومت اسلامی نباید حاکم باشد و اصولگرایی یعنی عدالتخواهی که شعار دولت امروز است.
آیت‌الله جنتی افزود: در حکومت اسلامی باید با قاطعیت به بیان حق پرداخت و از هوچیگریها نترسید، دنیا هر چه می‌خواهد قضاوت کند، اگر ما می‌خواستیم تحت تاثیر افکار دنیا قرار داشته باشیم، پس چرا انقلاب کردیم و اسلام و قرآن مجید را مطرح ساختیم ؟
وی افزود: ما نباید از پایبندی به اصول و بیان حقایق اسلامی و عمل به اسلام خجالت بکشیم. این یکی از ضعفهایی است که بسیاری از مسلمانان در نقاط مختلف دارند.
دبیر شورای نگهبان گفت: پیشرفتهای علمی از شاخصهای اصولگرایی است، باید علوم در دولت اسلامی و حکومت اسلامی روزافزون پیشرفت کند و هر روز بیشتر از دیروز باشد.
آیت‌الله جنتی با اشاره به اجلاس اخیر خبرگان رهبری گفت: مردم باید با خبرگان آشنا شوند.
وی افزود: همانگونه که ارتش و نیروهای مسلح سالها تلاش می‌کنند، برای روز مبادا که اگر دشمن به حریم ما تجاوز کرد، اخراجش کنند، خبرگان نیز برای روز مبادا کار می‌کنند و نقش آنان سرنوشت ساز است.
امام جمعه موقت تهران گفت: ستون فقرات نظام اسلامی، ولایت فقیه است و اگر ولایت فقیه باقی باشد، پیکره نظام اسلامی استوار است و مطمئن باشید اگر ولایت فقیه ضربه بخورد، پیکره نظام اسلامی ضربه می‌خورد.
آیت‌الله جنتی با اشاره به برگزاری رزمایش ضربت ذوالفقار گفت: ارتشیان نظام جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش قدرت خود را در دفاع از همه مرزها و حدود و ثغور کشور با صلابت نشان دادند.
وی افزود: لازم است ملت از نیروهای مسلح که قدرت خود را نمایان ساخت و و دشمن را وادار می‌سازد که افکار توسعه‌طلبانه‌اش را بازنگری داشته باشد، حمایت کند.
آیت‌الله جنتی گفت: عملکرد حزب‌الله لبنان نشان داد گفتمان مقاومت پیروز و گفتمان سازش مردود است.
وی از پیروزی حزب‌الله در برابر دشمن صهیونیستی بعنوان موضوع روز جهان نام برد و گفت: مبارزه حزب‌الله با دشمن مصداق، عینیت و تجسم آیات قرآن است.
خطیب جمعه تهران با اشاره به آیات قرآن افزود: حزب‌الله با یک گروه اندک و با امکانات ضعیف اما سرشار از دلبستگی به خدا در مقابل دشمنی که با عده زیاد همه امکانات را در اختیار داشت، ایستاد و به پیروزی رسید.
آیت‌الله جنتی افزود: دشمن قصد داشت حزب‌الله را بکلی نابود کند و لبنان را اشغال نماید و طرح خاورمیانه جدید را اجرا کنند اما آنها از یاد خدا غافل بودند.
وی از "سیدحسن نصرالله" بعنوان قهرمان جهان اسلام نام برد و افزود:
نام او در تاریخ خواهد ماند و درسی برای جوانان شد.
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: عملکرد سیدحسن نصرالله و جوانان لبنانی نماد قدرت، حکمت و رحمت خدا بود واین امر در حالی واقع شد که جاسوسان اسراییلی در لبنان همه حرکات آنان را کنترل و گزارش می‌کردند.
وی گفت: بمبارانهای لبنان بر اساس گزارش جاسوسان انجام می‌شد و هیچ نقطه‌ای برای یاران حزب‌الله امن نبود و آنان استراحت نداشتند.
دبیر شورای نگهبان با ذکر آیات قرآن گفت: اگر خدا را یاری کنید، خدا نیز شما را یاری می‌کند. با اولیاء شیطان بجنگید زیرا شیطان ضعیف است.
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: مقاومت حزب‌الله یک درس است و مسلمانان باید آن را بررسی کنند.
وی خاطرنشان ساخت: در جنگ مذکور آمریکا و اسراییل نزد جهانیان آبروباخته شدند هر چند که برای آنها بخاطر اعمال قبلی‌شان آبرویی باقی نمانده بود.
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: تجربه حزب‌الله نشان داد که چنانچه کشورهای اسلامی مردانه مقابل آمریکا بایستند، آمریکا نیز به همین ذلتی دچار خواهد شد که اسراییل در برابر حزب‌الله شد.
وی افزود: مردم دنیا فهمیدند که افسانه قدرت اسراییل واهی است و کشورهای همسایه در برابر او از خود ضعف نشان داده‌اند و پیروزی حزب‌الله این حقیقت را ثابت کرد.
آیت‌الله جنتی ادامه داد: محبوبیت حزب‌الله امروز نزد شیعیان و اهل سنت بیشتر شده و غیرمسلمانانی هم که با تظاهرات گسترده از آنان حمایت کردند، تنفر و انزجار خود را از رژیم اسراییل ابراز داشتند.
وی تاثیر این شکست بر روحیه صهیونیستها و حامیان غربی آن انکارناپذیر است و شکستهای دیگرآنها را به دنبال دارد.
امام جمعه موقت تهران گفت: بر همه مسلمانان واجب است به هر نحوی که می توانند در بازسازی لبنان به حزب‌الله کمک کنند.
وی دربخش دیگری از خطبه اول نماز جمعه با یادآوری اهمیت ماه شعبان و میلاد حضرت ولیعصر (عج) گفت: برگزاری هرچه باشکوهتر بزرگداشت نیمه شعبان اهمیت بسزایی دارد و باید تلاش کنیم تا رضایت آن حضرت را کسب نماییم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن «هفته‌ی بسیج»

قدردانی دکتر طحان نظیف از تیم ملی فوتبال ایران: بچه‌ها عالی بودید؛ گل کاشتید

امیدوارم قانون انتخابات اصلاح و به انتخابات مجلس در سال ۱۴۰۲ برسد

تولید محتوای مفید برای نسل جدید یکی از مصادیق جهاد تبیین است

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ آذر ۱۴۰۱

بسیجی‌ که امروز برای تأمین امنیت جان می‌دهد در سیل و زلزله هم کنار مردم است/ جهاد تبیین وظیفه مهم همه مردم است

رئیس دفتر جدید نظارت و بازرسی انتخابات البرز منصوب شد

برخی سلبریتی‌ها در مسیری قدم برداشتند که موجب لطمه به کشور شد

سکوت خواص در این زمان گناه نابخشودنی است/ مردم باید از دستگاه قضایی قاطعیت ببینند

محرومیّت زدایی و امداد وظیفه همگانی است/ توجه ویژه به افراد نخبه و مستعد

پربازدید ها

از خبر خوش سخنگوی شورای نگهبان درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت تا ایراد به یک مصوبه در حمایت از حقوق مردم

اولين فراخوان ارسال خاطرات و تجربيات ناظران انتخابات

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و دولت + جزئیات

تایید لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ آبان ۱۴۰۱

جنایت در ‎ایذه و ‎اصفهان همان چیزی است که عاملان فاجعه شاهچراغ برای تمام شهرهای ایران آرزو می‌کنند

ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری خلاف قانون اساسی شناخته نشد/ اساسنامه صندوق ملی مسكن در شورای نگهبان تایید شد

یادداشت دکتر ره‌پیک درباره قانون اساسی

شهید امیراحمدی هم پاسدار رای مردم بود هم پاسدار امنیت مردم/ با شهادت او دشمن بار دیگر دشمنی‌اش را با ملت ایران نشان داد

طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای در پژوهشکده شورای نگهبان بررسی شد