کد خبر: ۱۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۸۷ - ۱۲:۵۰- 06 October 2008
آیت‌الله جنتی:

دهه فجر آغاز چهارمین دهه انقلاب اسلامی باید باشکوه‌تر باشد

آیت‌الله احمد جنتی از مسوولان ستاد‌های برگزاری دهه فجر خواست در آستانه چهارمین دهه انقلاب اسلامی، برنامه‌های باشکوه‌تری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری‌ها، نماینده ولی فقیه و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که در همایش مسوولان ستادهای دهه ‌فجر سخن می‌گفت، افزود:‌ باید امسال دهه فجر ما که در آغاز دهه‌ چهارم پیروزی انقلاب اسلامی است، از همیشه پررونق‌تر و پرمعناتر باشد.
وی تاکید کرد: هدف اصلی از این مراسم این است که انقلاب زنده بماند، اهداف انقلاب حفظ شود، نسل جدید انقلاب را باور کند، ‌مومن به انقلاب شود و در این راه مثل نسل قبل با فداکاری و ایثار از انقلاب دفاع کند؛ از این رو نباید توطئه‌ها و تبلیغات سوء دشمن در آنها اثر کند، بلکه جوانان ما باید با ایمان با توطئه‌گران برخورد کنند، ما هم باید آنچه ما را به این هدف می‌رساند تعقیب کنیم تا خدا هم کمک کند و این انقلاب الهی با نگهبانان و پاسدارانش که بندگان صالح خداوند هستند، تداوم پیدا کند.
جنتی افزود: دستگاه‌های مختلف و کسانی که نقشی در حفظ این حرکت دارند باید در تقویت ایمان و عقاید نسل جدید و شکستن توطئه‌های دشمن با هم همکاری کنند و رسانه‌ها و به ویژه رسانه‌ی ملی هم در این راستا نقش تعیین‌کننده‌ و ارزشمندی دارند.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به پخش مستند دفاع مقدس از صدا و سیما یادآور شد: جوانان ما باید ببینند چه جانفشانی‌هایی شده تا مملکت ما در دنیا مستقل و مایه افتخار باشد، مردانه مقابل قدرت‌ها بایستد.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: رسانه‌ها و دستگاه‌های مختلف هم باید کار کنند، دولت ما بیش از همه باید فعالانه کار کند و گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی، صرفا یک حرکت نمایشی نباشد، بلکه اقدامی هدفمند باشد؛ زیرا هر مقدار نفوذ و تاثیر آن بیشتر باشد کار بهتری است و به اخلاص هم نزدیک‌تر است، اما اگر این حرکت نمایشی باشد تاثیری نخواهد داشت.
جنتی هم‌چنین خاطرنشان کرد: مردم ما باید باور کنند در یک دریای طوفانی در حال حرکت هستند و امواج ما را اطراف تهدید می‌کنند و جز خدا نمی‌تواند ما را از این موج‌ها نجات دهد.
وی در ادامه با بیان این که به اسلام، تشیع، ولایت فقیه،‌ انقلاب اسلامی و شخصیت انقلاب در گذشته و حال حمله می‌شود، افزود: حتی امام زیر سوال می‌رود و هزاران حرکت برای شکست انقلاب و به زانو درآوردن مملکت و نظام انجام می‌گیرد؛ اما کشور ما درست و پابرجا باقی مانده است.
وی در ادامه با اشاره به وجود مشکلات داخلی اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در کشور تاکید کرد: دشمنان می‌خواهند از این مشکلات سوءاستفاده کنند و آنها را بزرگ جلوه دهند تا مردم را به ناامیدی بکشانند و آنان را از نظام و مسوولان جدا کنند.
دبیرشورای نگهبان، ضمن تاکید بر اهمیت انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، گفت: حرکت‌های خیلی جدی از سوی دشمن در برهه انتخابات ریاست‌جمهوری اتفاق می‌افتد و اگر بتوانند رییس‌جمهوری را سر کار بیاورند که در باطن با اصول انقلاب همراه نباشد، موفق شده‌اند.
دبیر شورای نگهبان با تاکید بر این که مردم باید هشیار باشند تصریح کرد: اکثر مردم ما امام (ره) را قبول دارند، اما باید بدانیم اصول و شاخصه‌هایی که در حرکت امام (ره) نشان داده شده چیست؟ و هر کس در این نظام بخواهد مسوولیتی به عهده بگیرد باید در عمل شاخصه‌هایی داشته باشند.
وی درباره این معیارها گفت: فردی که مسوولیتی در نظام جمهوری اسلامی قبول می‌کند باید ولایت فقیه را قبول داشته باشد و اگر تزلزلی در این مساله داشته باشد، به نظام اسلامی ضربه می‌زند و هر چه آن مسوولیت بالاتر باشد، آن ضربه بزرگ‌تر است.
جنتی ادامه داد: این فرد باید در عمل طرفدار مستضعفان و مردمی باشد؛ یعنی همان‌طور که امام(ره) مردمی بود، مردمی باشد تا مردم نیز طرفدار و حامی او باشند، به علاوه باید ضد ظلم و سلطه باشد و سلطه بیگانه را به هیچ وجه قبول نکند و اهل سازش با بیگانگان نباشد.
وی عدالت‌طلبی را شاخص دیگر یک فرد مسوول در نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: این فرد باید عدالت‌طلب باشد و در عین حال نیز ساده‌زیست باشد؛ چرا که اگر ساده‌زیست نبود، مردمی نیست. مقام نباید این شخص را گول بزند و نباید خود را بالاتر از مردم ببیند. هم‌چنین باید مقتصد باشد، یعنی اهل اسراف و تصرف در امور بیت‌المال نباشد. این‌ها اصول و شاخصه های نظام جمهوری اسلامی ایران و خط امام(ره) است که باید برای مردم بیان شود تا مردم به این انقلاب و حرکت مومن شوند تا به صحنه بیایند و نظام را از خود بدانند و همانطور که اگر دزد به خانه آنها بیاید از خانه‌شان دفاع می‌کنند، از انقلاب نیز دفاع کنند.
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: البته باید به وجود مشکلات هم اعتراف کرد. ما نباید حرفی خلاف واقع بزنیم، بلکه باید حقایق را بگوییم، ولی بسیاری از این حقایق لازمه جهاد و یک انقلاب مستمر است، پس باید این لوازم را قبول و در این راه استقامت کرد.
وی با بیان این که در کشور مشکل گرانی وجود دارد، افزود: هر کس بتواند ذره‌ای کمک کند که این مشکل کم شود بر او واجب است که این کار را انجام دهد. نباید این را تنها به گردن دولت انداخت، بلکه همه اعم از علما، دانشگاهیان، تجار، کارگران، کارفرمایان و همه و همه مسوولند و باید در رفع این مشکل گام بردارند.
دبیر شورای نگهبان افزود: برخی مسائل را نمی‌شود کاری کرد و باید تحمل کرد تا دوره خود را بگذراند. ما آینده خوبی داریم و خدا با مردم این مملکت است و اگر حمایت خدا نبود همه چیز ما از دست رفته بود. وقتی خدا حامی است دیگر چه کسی می تواند ما را از پای در بیاورد.
جنتی در ادامه با بیان این که قدرت‌های بیگانه رو به زوال هستند تصریح کرد: ظلم پایدار نیست و این هم مدتی دارد و خدا به آنها مهلت می‌دهد، این طور نیست که هر کس ظلم کرد به طور آنی از پای دربیاید، ولی به هر حال سنت خدا این است که ظلم پایدار نباشد. این مهلت دارد به پایان می‌رسد و آنها به عواقب ظلم خود گرفتار می‌شوند.
وی در پایان گفت: امروز مشکلات اقتصادی گریبان آمریکا و کشورهای اروپایی را گرفته است و مشکلات دیگری هم دارند که آنها را بیان نمی‌کنند. امروز مردم دنیا نسبت به آنها بدبین شده‌اند و آنها از این جهت رو به زوال هستند، ولی در مقابل، ما رو به صعود هستیم.
گفتنی است در ابتدای این مراسم محمدحسین زارع رییس ستاد دهه فجر و مجید ملکی‌تبار قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به ارائه گزارشی درباره اهداف و ویژگی‌های مراسم دهه فجر امسال پرداختند.

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

عملیات وعده صادق منطبق بر ضوابط حقوق بین‌الملل بود

اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود

آتشفشان قهر ملت‌ها و محور مقاومت صهیونیست‌ها را در شعله‌های آتش خواهد سوزاند / آفرین بر سپاه قهرمان ما

تجلیل آیت‌الله مدرسی‌یزدی از نیروهای مسلح و ابراز امیدواری برای نابودی رژیم صهیونیستی

قدردانی شورای نگهبان از نیروهای مسلح و جبهه مقاومت؛ عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ها را به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد

ایران خویشتنداری لازم را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی داشته است

خون پاک شهدای حادثه تروریستی دمشق، مبدأ تحولات بزرگی می شود

تحقق مشارکت مردم در اقتصاد، وظیفه مسؤولین است

رژیم صهیونیستی تا زمانی که پاسخ محکمی دریافت نکند، دست از جنایت‌ برنمی‌دارد

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

پربازدید ها

دکتر طحان نظیف: قانون اساسی ظرفیت‌های فراوانی درباره مشارکت مردم پیش‌بینی کرده/ همه قوا در سال ۱۴۰۳ نسبت به بسترسازی برای جهش تولید با مشارکت مردم تلاش کنند

صحت انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید شد/ اعلام صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه دیگر + اسامی

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد/ مرحله دوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شد

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس؛ صهیونیست‌ها منتظر ضربات جبهه مقاومت و خروش مردم جهان باشند

دکتر طحان‌نظیف: حمله رژیم‌صهیونیستی نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ است

الگوی مردم سالاری دینی حرکت جهانی علیه نظام استکباری ایجاد کرد

دکتر طحان نظیف با اشاره راهپیمایی امسال روز قدس: ایستادن در کنار مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس افتخار ملت ایران است

صهیونیسم جهانی از صحنه روزگار محو خواهد شد