کد خبر: ۱۰۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۵- 10 May 2024

دکتر ره‌پیک: درصد بالایی از شعب در وقت مقرر آغاز به کار کردند

قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان گفت: بنابر گزارش‌هایی که از صبح امروز از حوزه‌های انتخابیه‌ای که انتخابات در آن‌ها در حال برگزاری است، داشتیم درصد بالایی از شعب در وقت مقرر کارشان را شروع کردند.

دکتر ره‌پیک: درصد بالایی از شعب در وقت مقرر آغاز به کار کردند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر سیامک ره‌پیک عضو حقوقدان و قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان پس از اینکه در مرحله دوم انتخابات مجلس شرکت کرد و رای خود را ثبت کرد، اظهار داشت: به لطف خداوند متعال امروز (جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) مرحله دوم انتخابات دوازدهمبن دوره مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

وی افزود: باتوجه به اینکه بخش کمی از ظرفیت مجلس در مرحله اول انتخابات تکمیل نشد، این موضوع به دور دوم انتخابات موکول شد.

دکتر ره‌پیک بیان کرد: تمامی عوامل نظارتی در سطوح مختلف شورای نگهبان و عوامل اجرایی از روزها پیش آماده برگزاری این مرحله از انتخابات بودند.

قائم‌‌مقام دبیر شورای نگهبان اعلام کرد: بنابر گزارش‌هایی که از صبح امروز از حوزه‌های انتخابیه‌ای که انتخابات در آن‌ها در حال برگزاری است، داشتیم درصد بالایی از شعب در وقت مقرر کارشان را شروع کردند.

وی حضور مردم در پای صندوق‌های رای از  ساعات اولیه را خوب برشمرد و ابراز امیدواری کرد که این حضور تا پایان زمان رای‌گیری ادامه داشته باشد و تکلیف ۴۵ کرسی باقی‌مانده مجلس دوازدهم تعیین شود.

دکتر ره‌پیک عنوان کرد: امیدواریم نتایج در اسرع وقت اعلام شود و در موعد مقرر (۷ خرداد ۱۴۰۳) مجلس دوازدهم با حضور تمامی منتخبان شروع به کار کند.

قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان گفت: همچنین امیدواریم که دوره جدید مستحکم و با قدرت شکل بگیرد به گونه‌ای که در مسائل مهم کشور در حوزه تقنینی به حل مشکلات کمک کنند.

وی در پایان از تمام کسانی که مرحله دوم انتخابات اعم از ۴۰ هزار نفر از ناظران مردمی، عوامل اجرایی، نیروهای انتظامی و امنیتی و خبرنگاران نقش دارند، قدردانی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشاندهنده پشتیبانی از نظام است

پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت، محبوب بودن نظام در بین دل‌ها است

برای او که مرد عرصه دیپلماسی و میدان بود

یادداشت دکتر طحان‌نظیف در رثای استاندار فقید آذربایجان‌شرقی؛ چند سطری برای برادرم که در خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت

توئیت دکتر طحان‌نظیف در وصف تشییع تاریخی رئیس‌جمهورِ شهید

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ خرداد ۱۴۰۳

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: مجلس خبرگان رهبری دارای استقلال و عظمت است/ ۳۲ درصد نماینده‌ها جدیدالورود هستند

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳