کد خبر: ۱۰۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۸- 17 April 2024
آیت‌الله خاتمی در گفت‌وگو با ایرنا:

«وعده صادق» ضربِ شست ایران به دنیا بود؛ شورای امنیت نتوانست قطعنامه علیه ما تصویب کند

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عملیات «وعده صادق» را نشانه ضربِ شست جمهوری اسلامی ایران به دنیا دانست و گفت: این پاسخ تنبیهی ده‌ها پیام داشت و تنها به رژیم صهیونیستی خلاصه نشد، بلکه سایر دشمنان ایران حساب کار خود را کردند که با کشور قدرتمندی روبرو هستند.

«وعده صادق» ضربِ شست ایران به دنیا بود؛ شورای امنیت نتوانست قطعنامه علیه ما تصویب کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله «سید احمد خاتمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به عملیات موشکی و پهپادی ایران به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی، گفت: در آیات قرآن کریم، خداوند متعال با اوصافی مانند قاهر، قهار، ذوانتقام و شدیدالعقاب وصف شده است که ذات مقدس رُبُوبی دارد. اما انتقامی که در بشر وجود دارد با خداوند متفاوت است. انتقام بشر برای تَشفی و خُنک شدن دل و انتقام خداوند مجازات کردن اوست. بنابراین ذات مقدس ربوبی مجازات با نااهلان و انتقام بجا است.

وی افزود: پاسخ جمهوری اسلامی ایران به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق اقتضای الهی بود. این عملیات مصداق «أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ» است و این اقدام بجا مبنای فقهی و قرآنی دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در واکنش به نخستین عملیات مستقیم ایران به اسرائیل با پرتاب موشک‌ها و پهپادهای سپاه به پنج نکته اشاره و اظهار کرد: نخست اینکه ما اهل شعار نیستیم و اهل عمل هستیم و چون اهل عمل هستیم پای آن ایستاده‌ایم. مقام‌معظم‌ رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر فرمودند: «رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد» و تنبیه هم شد. این عملیات نشان داد که ما دشمن را عملا پشیمان می‌کنیم و این پیام مهم که بر گرفته از اقتدار نظام اسلامی است را هم بدخواهان داخلی و هم دشمنان خارجی اقتدار نظام اسلامی به عینه مشاهده کردند.

«وعده صادق» خواست عمومی مردم بود

عضو فقهای شورای نگهبان در بیان دومین نکته به ابعاد فرهنگی پاسخ ایران به تعرض اسرائیل به خاک ایران پرداخت و افزود: پیش از آنکه «وعده صادق» صورت بگیرد، کاری فرهنگی انجام شد. برای همه ملت جا افتاد، در پی حمله دشمن به خاک کشورمان همگان منتظر پاسخ محکم ما بودند و این یک خواست عمومی بود که نشان داد در عرصه‌های دیگر هم اگر قوی وارد کار فرهنگی شویم موفق خواهیم شد. این عملیات، محور وحدت مردم از هر سلیقه‌ای شد. آنچنان که در این عرصه موفق شدیم و مردم در مصاحبه‌هایی که داشتند، کلمه رایج آنها سیلی محکم ایران به دشمنان بود و در عین حال از کسانی‌که پاسخ دشمن و جنایت اسرائیل در حمله به خاک ایران را دادند تشکر کردند.

وی، سومین نکته را در هدف‌گیری جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اسرائیل دانست و اظهار کرد: تدبیری که در پاسخ ما انجام شد از چند جهت قابل توجه است، نخست آنکه به هیچ وجه به مردم تعرض نشد. دوم: مراکز اقتصادی مورد هدف قرار نگرفت. سوم: مرکز نظامی که به کنسولگری ایران حمله شد، مورد هدف قرار گرفت که این تدابیر شایسته تحسین و تمجید است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تبیین عامل چهارم، تصریح کرد: عملیات سپاه، ده‌ها پیام داشت و تنها در پاسخ به رژیم صهیونیستی خلاصه نشد، بلکه سایر دشمنان ایران حساب کار خود را کردند که با کشور قدرتمندی به نام ایران روبه‌رو هستند. مقام‌معظم‌رهبری تاکید دارند که باید قوی شویم و این دستور قرآن است و جمهوری اسلامی ایران، هم در عرصه موشکی نشان داد قدرت بزرگ منطقه است و هم در عمل با «وعده صادق» ضربِ شست ایران را به دنیا نشان دادیم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه باید مراقب جنگ روانی دشمن باشیم، گفت: زیرا بعد از عملیات سپاه، در سطح وسیع مردم را ترساندند که رژیم صهیونیستی چنین و چنان می‌کند، در حالی که هیچ غلطی نتوانست بکند، حتی در شورای امنیت هم نتوانستند قطعنامه علیه کشورمان تصویب کنند. در مجموع این کار، شایسته تحسین برای نیروهای مسلح و افتخاری هم برای آنها که فرمانده کل قوایی چون مقام معظم رهبری امام خامنه ای (دامه برکاته) دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشاندهنده پشتیبانی از نظام است

پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت، محبوب بودن نظام در بین دل‌ها است

برای او که مرد عرصه دیپلماسی و میدان بود

یادداشت دکتر طحان‌نظیف در رثای استاندار فقید آذربایجان‌شرقی؛ چند سطری برای برادرم که در خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت

توئیت دکتر طحان‌نظیف در وصف تشییع تاریخی رئیس‌جمهورِ شهید

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ خرداد ۱۴۰۳

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: مجلس خبرگان رهبری دارای استقلال و عظمت است/ ۳۲ درصد نماینده‌ها جدیدالورود هستند

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

پربازدید ها

نظر شورای نگهبان درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

انتخابات مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می‌شود/ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تایید شده؛ اجرای آن منوط به ابلاغ برنامه هفتم است

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس و اساسنامه‌های دولت + جزئیات

رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله رئیسی نمونه اتَم و اکمَل مدیران انقلابی و ولایی بود

شورای نگهبان، آماده دریافت گزارش تخلف احتمالی نامزد‌ها است

معلمان به شورای نگهبان آمدند/ دکتر طحان‌نظیف: بسیاری از ناظران انتخاباتی فرهنگیان هستند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳