شوراي نگهبان
 
اخبار انتخابات

1395/10/8 چهارشنبه
دكتر كدخدايي:
آيت‌الله جنتي رئيس هيات مركزي نظارت بر انتخابات رياست‌جمهوري شد


سخنگوي شوراي نگهبان از برگزاري اولين جلسه هيات مركزي نظارت بر انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري خبر داد و گفت: در اين جلسه آيت‌الله جنتي به عنوان رئيس انتخاب شد.


دكتركدخدايي در مصاحبه با خبرگزاري صدا و سيما افزود: همچنين در اولين جلسه هيات مركزي نظارت بر انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري بنده (كدخدايي) به عنوان سخنگو انتخاب شدم.
وي تصريح كرد: در اين جلسه معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان درباره وضعيت اجراي انتخابات گزارشي ارايه كرد.
دكتر كدخدايي افزود: در ادامه اين جلسه نيز اعضاي هيات نظارت بر انتخابات رياست جمهوري در 15 استان انتخاب شدند.
وي درباره اينكه آيا همه شرايط براي برگزاري انتخابات 96 آماده است، گفت: ان شاءالله اميدواريم همه چيز آماده باشد و با دوستان وزارت كشور مشغول رايزني هستيم.
دكتر كدخدايي ادامه داد: كارشناسان ما مشغول برگزاري نشست هاي كارشناسي هستند و اميدواريم انتخاباتي پرشور و با مشاركت گسترده و حداكثري داشته باشيم.
سخنگوي شوراي نگهبان با اشاره به برگزاري آخرين جلسات اين شورا و وزارت كشور گفت: در هفته جاري جلسات كارشناسي ديگري بين كارشناسان شوراي نگهبان و كارشناسان وزارت كشور حول محور بحث هاي الكترونيكي (ماشيني) شدن انتخابات برگزار شد.
كدخدايي افزود: قبلا شوراي نگهبان نكاتي را اعلام كرده و بحث احراز هويت را با قيد تامين شرايط و اقتضائات امنيتي پذيرفته بود و اين جلسات در ارتباط با ادامه كار اين هيات ها تشكيل شده است و اميدواريم به نتايجي برسيم و نتايج را در جلسه عمومي شوراي نگهبان مطرح و گزارش آن را به مردم اعلام خواهيم كرد.
وي درباره اينكه آيا با مجلس كه نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده دارد جلسه خواهيد داشت و آيا ضرورتي دارد يا خير؟ گفت: انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از جهت نظارتي هيچ ارتباطي با شوراي نگهبان ندارد و نظارت آن برعهده مجلس است و طبيعتا ارتباطات بين دوستان مجلس و وزارت كشور خواهد بود.
كدخدايي افزود: البته بايد يكسري هماهنگي هايي داشته باشيم به علت اينكه دو انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و رياست جمهوري همزمان است.
وي گفت: توافقاتي كه بين مجلس و وزارت كشور پيرامون انتخابات الكترونيكي است مربوط به آنهاست ولي از جهت اجرايي بايد هماهنگي هايي داشته باشيم و ان شاء الله در اين زمينه هم اقدام خواهد شد.
انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا و همچنين انتخابات ميان دوره اي مجلس دهم به طور همزمان 29 ارديبهشت 1396 برگزار خواهد شد.
نظارت بر انتخابات رياست جمهوري و ميان دوره اي مجلس شوراي اسلامي برعهده شوراي نگهبان است و نظارت بر انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا نيز برعهده مجلس شوراي اسلامي است.
وزارت كشور عهده دار اجراي هر سه انتخابات خواهد بود.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد کنندگان سايت: 31411879 بازدید سایت در امروز: 64983
Copyright © 2010 Guardian Council - All rights reserved.