شوراي نگهبان
 
اخبار برگزيده

1395/10/12 يكشنبه
حضرت آيت الله جنتي:
دشمن دست از دشمني خود بر نداشته است


رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: دشمن بيكار ننشسته و دست از دشمني خود برنداشته است .


به گزارش ايرنا، حضرت آيت الله احمد جنتي روز يكشنبه در آئين تقدير از بسيجيان نمونه جزيره كيش افزود: آنان با جمهوري اسلامي هر چه بتوانند دشمني مي كنند اما برخي فرصت طلب ها به اين دشمني باور ندارند و به دنبال برقراري دوستي با آنها هستند ، اين افراد نمي خواهند باور كنند كه امريكا دشمن جمهوري اسلامي است.
دبير شوراي نگهبان به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره كرد و گفت: معظم له بارها فرموده اند انقلابي باشيد و حوزه هاي علميه، مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري نيز بايد انقلابي باشند تا فرزندان اين مرز و بوم رشد كنند و انقلاب فراگير شود تا بتوانند در مقابل دشمن ايستادگي كند.
وي با بيان اينكه نگهدارنده و پايه و اساس اين انقلاب فرزندان انقلابي و حزب اللهي در هر لباس هستند افزود: جمهوري اسلامي از نظر اقتصادي و نيروها و استعداد هاي انساني غني است و اين نيروها در هيچ كجاي دنيا پيدا نمي شوند.
رئيس مجلس خبرگان رهبري تصريح كرد: بسياري از اقدامات ارزنده در كشور به همت همين نيرو هاي انقلابي و حزب اللهي انجام شده است .
وي خاطر نشان كرد : اگر در آن دوران اين نيروهاي انقلابي جان خود را تقديم كشور نكرده اند امروز عمر خود را صرف خدمت رساني به مردم مي كنند ، برخي فرصت طلبان نيز منتظر به بهره رسيدن اين زحمات هستند تا از آن استفاده كنند.
آيت الله جنتي به حضور پرشور مردم در تمامي صحنه هاي انقلاب اشاره كرد و گفت: نهم دي واقعه مهمي بود كه در تاريخ انقلاب اسلامي رخ داد و مردم وفادار به امام و رهبر معظم انقلاب با روحيه اي انقلابي به ميدان آمدند و بدون هر گونه اقدام و حضور نظامي فتنه اي را كه دشمنان سالها براي آن برنامه ريزي كرده بودند خنثي كردند.
دبير شوراي نگهبان خطاب به بسيجيان گفت: شما بسيجيان بايد به خود بباليد ، شما به حق سربازان امام زمان(عج) هستيد و بدون هيچ چشم داشتي فعاليت مي كنيد و در اين مسير مشكلات را تحمل كرده و جان خود را ايثار مي كنيد.
وي تاكيد كرد : شما بسيجيان بايد با جديت و دلگرمي بيشتر فعاليت كنيد .
آيت الله جنتي به هدايت و رهبري امام خميني (ره ) در آن دوران اشاره كرد و افزود : نيروهاي حزب اللهي و انقلابي به دعوت امام (ره) لبيك گفتند تا اسلام را زنده نگهدارند و همواره در صحنه حاضر شوند .
رئيس مجلس خبرگان رهبري با ياد آوري اهداف انقلاب اسلامي گفت : رسيدگي به وضعيت مستضعفان و محرومان ، اجراي عدالت و براندازي ظلم از اهداف انقلاب اسلامي بود كه در اين راه نيز هزينه هاي زيادي پرداخت كرديم .
وي تصريح كرد : جمهوري اسلامي در طي اين سالها توانسته در مقابل تمامي دشمني هاي شرق و غرب ،مشكلات ، سختي هاي دوران 8 سال و تحريم هاي اعمال شده ايستادگي كند و به پيشرفت هاي خوبي نيز نائل شود كه تمامي اينها معجزه اي است از سوي خداوند متعال .
آيت الله جنتي با تاكيد بر اينكه مشابه اين انقلاب را نمي توان در هيج كجاي دنيا مشاهده كرد افزود : ما توانستيم در مقابل محاصره دشمن و تحريم هاي آنان به پيشرفت هاي علمي و صنعتي دست پيدا كنيم و در كنار اين پيشرفت ها نيز به اقشار مختلف مردم روستاها و شهرها خدمات ارائه دهيم .
وي خطاب به بسيجيان گفت : آنجا كه سخن از ايثار و از خودگذشتگي است نيروهاي حزب اللهي و بسيجيان حضور دارند اما زماني كه موفقيت حاصل و آرامش حاكم مي شود، فرصت طلبان خود نمايي مي كردند و به دنبال كنار زدن آنها بر مي آمدند تا موقعيت ها را خود به دست گيرند ، چنين اقداماتي در تاريخ نيز سابقه دارد .
رئيس مجلس خبرگان رهبري ياد آور شد :در دوران پيامبر اسلام (ص ) جنگ هاي متعددي رخ داد و افرادي همچون عمار ، ياسر ، ابوذر و سلمان ها حضور داشتند كه پيروزي حاصل شد.
آيت الله جنتي تصريح كرد : بعد از رحلت پيامبر (ص) نوبت به فرصت طلبان رسيد ، آنها ابوذر را تبعيد كردند و عمار ، ياسر و ديگر نيروهاي اسلامي پيشرو را كشتند و تعدادي ديگري را محصور كردند تا جايي كه حكومت به دست بني اميه و بني عباس افتاد .
دبير شوراي نگهبان افزود : در آن زمان افرادي كه در مقابل پيامبر اسلام(ص) ايستادند وارث قدرت اسلامي شدند كه اين نيز سابقه زنده تاريخ اسلام است .
وي گفت: بعد از پيامبر اسلام (ص) ،حضرت علي (ع) خانه نشين شد اما امروز بعد از امام راحل ، رهبر معظم انقلاب با پيروي و حمايت مردم خانه نشين نشد و هدايت انقلاب اسلامي را بر عهده گرفتند .
وي تصريح كرد : در كشور افرادي هستند و به رغم اينكه در زمان جنگ و انقلاب هيچ خدمتي به مردم و كشور ارائه نكردند اما امروز شاهد گرفتن حقوق هاي نجومي از سوي آنها هستيم كه متاسفانه برخي نيز از اين افراد حمايت مي كنند.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 9277254
تعداد بازديد کنندگان سايت: 25866263 تعداد بازديد زيرپورتال: 14334780 اين زيرپورتال امروز: 1439 سایت در امروز: 2165 اين صفحه امروز: 315
Copyright © 2010 Guardian Council - All rights reserved.