شوراي نگهبان
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
rahpek
دكتر ره پيك‌: علت دشمني استكبار با ايران‌، تعارض ارزشی نظام اسلامی با منافع آنهاست عضو حقوقدان شوراي نگهبان علت دشمني قدرت‌هاي استكباري با نظام جمهوري اسلامي ايران را تعارض ارزشهاي اين نظام با منافع اين قدرت‌ها دانست. به گزارش اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان، دكتر ره پيك، عضو حقوقدان و معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان در مراسم معارفه رييس دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان بر انتخابات استان البرز، وجود نظام مقدس جمهوري اسلامي را نتیجه مجاهدتهای امام راحل عظیم الشأن، شهدا، خانواده‌ی شهدا و همه‌ی کسانی دانست که در راه اعتلای کشور و ارزشهای اسلامی صبر و تلاش کرده اند.
 وی افزود: علل بقاي اين نظام همان علل حدوث آن است و از جمله مهم‌ترين اين علتها، وجود يك ملت با انگيزه، وفادار، مجاهد، تلاشگر و نیز حضور یک فرماندهي واحد، آگاه، بصير و آشنا به حقايق ديني در سطح عالي یعنی رهبری دینی است كه ويژگي‌هاي خاصی در جمهوري اسلامي دارد.
دكتر ره پيك در ادامه علت دشمني‌هاي موجود با نظام جمهوري اسلامي را تعارض ارزشهاي اين نظام مقدس با منافع برخي دولتها و ارزشهاي قدرت‌هاي استكباري دانست كه اين دشمني‌ها باعث شده‌اند در طول تاريخ انقلاب بنيانهاي انقلاب و علل حدوث و بقاي انقلاب جداگانه و گاهي باهم مورد هجمه قرار گيرند.
عضو حقوقدان شوراي نگهبان شرايط فعلي كشور را شرايطي ويژه برشمرد و افزود: كساني كه در اين شرايط در مجموعه مديريتي كشور حضور دارند بايد تصميم گيري با دقت، صحيح و به موقع داشته باشند و به مباني حدوث و بقاي نظام جمهوري اسلامي توجه داشته باشند تا مردم شريف ايران كه قاطبه‌ی آنها علاقه‌مند به ارزشهاي نظام هستند و عزت، كرامت و سربلندي كشور را مي‌خواهند به آينده كشور اميدوار شوند.
دكتر ره‌پيك همچنين كار در مجموعه مديريتي كشور را خطير و مهم دانست و افزود: البته الان وضع به گونه‌اي است كه هيچ فرد دلسوزي نبايد از تضعيف مجموعه مديريتي كشور خوشحال شود و از طرفي مجموعه مديريتي كشور نيز بايد با انگيزه‌هاي بزرگ و والا و با توجه به وفاداري‌هاي بي‌نظير مردم و ظرفيت‌هاي بالاي داخلي تصميمات درست اتخاذ كند.
عضو حقوقدان شوراي نگهبان با اشاره به اين كه شوراي نگهبان به طور مستمر به وظيفه خود در زمينه نظارت بر مصوبات عمل مي‌كند و در زمينه نظارت بر انتخابات نيز مطابق قانون و سياستهاي كلي نظام عمل‌ مي‌كند، البته هيچ دستگاهي نمي‌تواند مدعي عملكرد بدون اشتباه باشد، اما شوراي نگهبان همواره سعي كرده است مطابق قانون و بي‌طرفانه عمل كند.
معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان با اشاره به نظات شوراي نگهبان بر همه‌ی ادوار انتخابات گذشته افزود: ديده‌ايم كه در انتخابات‌هاي مختلف طيف‌هايي گوناگون سياسي از سوي مردم انتخاب شده‌اند و جناح‌ها با گرایش های مختلف براي شوراي نگهبان تفاوتي نداشته‌اند و این شورا از رأي مردم كه حق الناس است صيانت نموده و سعي كرده است اين اطمينان را براي مردم شريف ايران اسلامي ايجاد كند كه انتخابات در اين كشور به طور واقعي برگزار مي‌شود و نظرسنجي‌ها هم نشان مي‌دهد كه اين اطمينان در قاطبه‌ی مردم ايران وجود دارد.
دكتر ره‌پيك در خاتمه با توجه مراسم معارفه‌ آقاي نورالهي به عنوان رئيس دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان بر انتخابات استان البرز، ايشان را فردي مورد اعتماد، خوش سابقه و از خانواده معظم شهدا برشمرد و اظهار اميدواري كرد وی با تلاش بيشتر و تعامل بهتري با مسئولين استاني و شبكه نظارت، دفتر نظارت استان البرز را به يكي از موفق‌ترين دفاتر نظارت بر انتخابات كشور تبديل كند. معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان همچنين از تلاش ها و زحمات حجت الاسلام و المسلمين روحي يزدي در دفتر نظارت و بازرسي انتخابات استان البرز تشكر و براي وی در مسئوليت‌هاي بعدي آرزوي توفيق كرد.
بيشتر

تـلفن گويـاي شـوراي نـگهبـان  :  66401012

پست الكتـرونيـكي : info@shora-gc.ir

i  n   f   o   @   s   h   o   r   a   -  g  c . i  r

دورنـگار: 66401012

نشاني: تهران - خيابان امام خميني (ره)- روبروي دانشگاه افسري امام علي (ع) -خيابان فلسطين جنوبي - نهاد شوراي نگهبان

بازديدها
تعداد بازديد کنندگان سايت: 27776599 بازدید سایت در امروز: 240

© كليه حقوق اين سايت متعلق به شوراي نگهبان است.

.